Χωρίς μάρτυρες (1983)

Τσεκαροντας το λημμα στη RetroDB ειδα οτι ο Παπαμαλης δεν σκηνοθετησε αλλη ταινια...
 
Αναμφισβητητα ειναι δυνατο θριλερ, αλλα εχει ενα σημαντικο κενο:

Καποια στιγμη μεσα στη δικη αποκαλυπτεται πως η Αννυ Πασπατη ειναι τελικα η συζυγος του Πετρου Φυσσουν Αυτη ειναι η εκπληξη και το μεγαλο ατου της ιστοριας. Δε στεκει ομως γιατι ειναι κατι που θα γινοταν γνωστο απο την πρωτη στιγμη οταν η Πασπατη κατεθεσε τη μηνυση της. Μεσα στα στοιχεια ταυτοτητας που οπωσδηποτε της ζητηθηκαν, θα φανηκε πως ηταν παντρεμενη, οπως θα φανηκε και το ονομα του συζυγου της.
 
[edit] copyrights. Tο να κάνεις περιγραφή του ιστότοπου αντί να αναφέρεις ποιος είναι δε διαφέρει σε τίποτα. [edit] 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ τις λίγες φορές που την έχω δει γιατί δεν μου βγαίνει απ' το μυαλό πως ο Διαμαντόπουλος είναι ανύπαρκτο πρόσωπο κάτι σαν τον Tyler Durden στο Fight club που υποδύεται ο Brad Pitt;την ταινία την είχα δει στην Ετ1 γύρω στο 1987 , Παρασκευή βράδυ μάλιστα και στον Αντέννα το καλοκαίρι ή του 1999 ή του 2000 μεσημέρι..Απ' τα πιο ωραία ψυχολογικά θρίλερ του ελληνικού κινηματογράφου κατά την γνώμη μου
 
Πριν λίγο καιρό την ξαναείδα και είναι τόσο καλή όσο την θυμόμουν ( κάτι που δεν συμβαίνει με άλλες ελληνικές ). Φοβερές ερμηνείες από Φυσσούν και Διαμαντόπουλο.
 
Μεθαυριο Παρασκευη στις 19:15' η ταινια θα προβληθει απο το καναλι Blue Sky και για πρωτη φορα σε HD.
Καιρος ειναι λοιπον να την δουμε με εικονα τοσο καθαρη γιατι μεχρι στιγμης κυκλοφορουσε μονο μια κακιστη κοπια απο την προβολη της ταινιας πριν απο πολλα χρονια στο SevenX.
 
Μεθαυριο Παρασκευη στις 19:15' η ταινια θα προβληθει απο το καναλι Blue Sky και για πρωτη φορα σε HD.
Καιρος ειναι λοιπον να την δουμε με εικονα τοσο καθαρη γιατι μεχρι στιγμης κυκλοφορουσε μονο μια κακιστη κοπια απο την προβολη της ταινιας πριν απο πολλα χρονια στο SevenX.
νομίζω με την όρεξη θα μείνουμε , από ότι βλέπω το άλλαξαν...:confused:
 
νομίζω με την όρεξη θα μείνουμε , από ότι βλέπω το άλλαξαν...:confused:
Δυστυχως, εχεις δικιο! Βαλανε στη θεση του την Οργη. Καλα, αυτο βρηκαν να αλλαξουν;
Θελω να πιστευω πως θα το ξαναβαλουν συντομα στο προγραμμα τους και πως την επομενη φορα θα το δουμε.
 
Ο σκηνοθέτης της μετά από αυτή την ταινία έκανε και δύο βιντεοκασέτες τέλη δεκαετίας 80 και έπειτα δεν ακούστηκε ξανά. Κάτι είχα ακούσει παλιά πως εργάζονταν στον χώρο της διαφήμισης αλλά και πάλι σίγουρο δεν είναι κατά πόσο ισχύει
 
Πίσω
Μπλουζα