Ψάχνω ένα τραγούδι...

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.193
... και τραγουδιστή.

Λοιπόν, ψάχνω να βρω ένα τραγουδάκι το οποίο κυκλοφόρησε περίπου το '88 - '89 και πήγαινε κάπως έτσι :

"Στα παγκάκια στους τοίχους

τι δεν έγραφες Θεέ μου,

ερωτόλογα στίχους

χίλια σ'αγαπώ....

Και μου λεν θα σ'αγαπώ

σ'άλλα χέρια είσαι τώρα

και πως τα γραφες μονάχα

έτσι να περνάς την ώρα"

Ο τραγουδιστής ήταν άντρας...

Δεν περιμένω και πολλά πράγματα, αλλά ας κάνουμε μια προσπάθεια...
 
Φίλε DINO , ο τιτλος του τραγουδιού που ψάχνεις είναι << Και μου λεν τα σ'αγαπώ >> . Ειναι στη συλλογή << Κατάρα >> του Νίκου Πάνου ...Κώστας

Εχεις pm... Κώστας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:worship: :worship: :worship:

Φίλε kostakisk, σε ευχαριστώ πολύ που το βρήκες!

Πάνω που είχα αρχίσει να απελπίζομαι... :D

Τελικά δεν νομίζω οτι υπάρχει κάτι που δεν μπορούμε να θυμηθούμε εδώ μέσα!!! :)
 
Ψαχνω ενα τραγουδι...

Για διαβάστε το παρακάτω:

"Εφυγα γιατι , εφυγα γιατί

ενοιωθα το σπιτι μας σαν μια φυλακή

εφυγα γιατί , έφυγα γιατί

ενοιωθα κρατούμενος μέσα σε κελι"

Το τραγουδάει άνδρας. Ποιός είναι ? Τα φώτα σας παρακαλώ - Κώστας.
 
DINO , ευχαριστώ για την άμεση απάντηση ! Δυστυχώς δεν είναι αυτό. Στην αναζήτηση που έκανα βρήκα κι ενα της Καρουσάκη με τον ίδιο τίτλο , αλλά αυτό που ψάχνω εγώ είναι πιό παλιό και τραγουδισμένο με αντρική , μπάσσα και καρασκυλάδικη φωνή !!!!! Για βοηθάτε με - Κώστας
 
Είναι 80's το τραγούδι;;; Μην ψάχνουμε άσκοπα...
 
DINO είπε:
Μάλλον δεν είναι ούτε αυτό : http://www.music-bazaar.com/music/bad/uraaak0t9uviusb4q25k2fry1o2nsc.mp3
(Όλο τραγουδίστριες βρίσκω...)

:sad::sad::sad: Δεν είναι ούτε αυτό δυστυχώς...... Πάντως , δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος γιατί έψαξα αρκετά καλά το διαδίκτυο πριν απευθυνθώ στο forum.

Για να δούμε όμως...... - Κώστας
 
Ψαχνω ενα τραγουδι...

Παιδια γεια σας.... ψαχνω εδω και χρονια ενα τραγουδι (του ρωχαμη) αλλα το μονο που θυμαμαι ειναι αυτο: "ρωχαμη σου τη στησανε 42 λαγονικα".

αν το ξερει καποιος ας μου πει που μπορω να το βρω.
 
Επισης και γω ψαχνω ενα αλλο τραγουδι που ελεγε "....σορυ φιλε.." και μαλιστα ειχε και βιντεο κλιπ καλο για την εποχη.Μαλλον τελη 80 αν θυμαμαι καλα....
 
Φίλε-η ennia αρχικά ήθελα να σε καλωσορίσω στη παρέα μας.

Κάνε λίγο υπομονή σχετικά με τη αναζήτηση σου μιας και τα στοιχεία που δίνεις είναι πολύ λίγα.

Ελπίζω σύντομα να βρεθεί κάποιος που να αναγνωρίσει το τραγούδι-καλλιτέχνη που ζητάς και να σου πεί σε ποιό δίσκο είναι.
 
φιλος ειμαι. και εχω υπομονη απλα ψαχνω αυτο τραγουδι πανω απο 5 χρονια. το ειχε ο πατερας σε κασσετα η οποια καταστραφηκε και απο τοτε δεν το εχω ξανα ακουσει ποτε.
 
Επισης και γω ψαχνω ενα αλλο τραγουδι που ελεγε "....σορυ φιλε.." και μαλιστα ειχε και βιντεο κλιπ καλο για την εποχη.Μαλλον τελη 80 αν θυμαμαι καλα....
Νίκος Βεντουράτος...καραcult :)

Παντως το τραγουδι ειναι πραγματικα για κλαματα :D
 
Wally είπε:
Νίκος Βεντουράτος...καραcult :) Παντως το τραγουδι ειναι πραγματικα για κλαματα :D
Ωραιο ειναι! :cool:

Και για οσους δεν το ξερουν:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψαχνω ενα τραγουδι...

Δεν ξερω ουτε τιτλο ουτε καλλιτεχνη.απλα ξερψ στιχους και το τραγουδι βγηκε γυρω στο 90'.θα σας γραψω μερικα λογια απο το ρεφραιν.Λεει το ρεφραιν λοιπον(ζω μπορψ και ξαναζω ταστερια το φεγγαρι δεν φτανουν να σου φερω για να δεις ποσο σαγαπω.ζω μπορω και ξαναζω ταξιδια σε πηγαινω σε θαλλασες με κυμα των φιλιων σου.. αυτα θυμαμαι.Δεν ειναι της γαλανη παντως το τραγουδαι αντρας.αν το ξερει κανεις σας παρακαλω πειτε μου πιο ειναι.ευχαριστω
 
Εμένα, γιατί μου θυμίζει Μιχάλη Ρακιντζή; Μπορώ να το ψιλο-τραγουδήσω αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρος... Ίσως σε λίγο με πιο καθαρό μυαλό...
 
Πίσω
Μπλουζα