Ψάχνω ένα τραγούδι...

οχι παιδια τιποτα απο τους 2 δεν ειναι.
 
Το τραγούδι που ψάχνεις είναι του Λάμπη Λιβιεράτου!....Καλά που το θυμήθηκες? :bow:
 
Κάτι μου λέει πως δεν είναι του Λάμπη, αλλά του Αντρέα Μπονάτσου (ανηψιός του Βλάσση είναι I think) :wait2:
 
Δες εδω καταχωρεις την προταση και στο εμφανιζει.

http://www.stixoi.info

αλλιως στο γκουγκλ γραψε τους στιχους και διπλα τη λεξη lyrics. Κατι θα βρεις ετσι 100 %
 
Ψάχνω τραγουδίστρια και τίτλο

Ψάχνω τραγουδίστρια και τίτλο σε ένα τραγούδι που είχε βγει γύρω στο 93-94 και έχει ρεφρέν "Άλλαξα μωρό μου άλλαξα,σου το λέω καταστάλαξα"
 
Wally είπε:
Νίκος Βεντουράτος...καραcult :) Παντως το τραγουδι ειναι πραγματικα για κλαματα :D
Μια χαρα κομματακι ειναι. Εχει και κατι lead μελωδιες στην κιθαρα που φερνουν λιγο απο Gary Moore αλλα σε πολυ απλοικη εκδοση. Μουρλια!
 
Κι εγω ψαχνω ενα αλλο τραγουδι...Μηπως θυμαστε ενα εθνικ στυλ με μακρια ριχτα που φορουσε μια και τραγουδουσε ενα με στιχους"Κυυυυριεεε λεεηη(σον?) καθε Βαλκααανιο στο λεει ,οταν σβηστει αυτη η γραμμη απτο χα ρτη ,θαναι Βυζαααντιο ξαναααα...",ειναι χαρακτηριστικο εχει και κλιπ με τη τυπισσα με μακρια μαλλια.Αν ξερετε τιποτα διαφωτιστε με
 
That's an easy one...

DNA - Omega Vibes

Αμήν...
 
Αμεση εξυπηρετηση!Θενκς DINO και δεν ειχε μακρια μαλλια τελικα αυτη!Aυτος ειχε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναζήτηση τραγουδιού

Παραθέτω τους στίχους από το ρεφρέν

Γεια σου και αντίο

θα σε δω στο πλοίο

στις 32 του άλλου του μηνός...

Ποιος είναι ο καλλιτέχνης?
 
Ο Τόλης Βοσκόπουλος. Θα σε δω στο πλοίο.
 
Ανεπανάληπτη συνταύτιση Τόλη-Μίκυ στο βίντεο!!! :D
 
Ψάχνω τραγουδίστρια και τίτλο σε ένα τραγούδι που είχε βγει γύρω στο 93-94 και έχει ρεφρέν "Άλλαξα μωρό μου άλλαξα,σου το λέω καταστάλαξα"
Μετά από μια σύντομη αναζήτηση στο google βρήκα το εξής: Ελευθερία Ζέρβα ''Άλλαξα σου λέω άλλαξα, τέρμα πια το ψέμα καταστάλαξα''...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σ'ευχαριστώ πολύ έστω και αν μου απάντησες μετά από 2 χρόνια.
 
Υπάρχει ένα τραγούδι που είχε κυκλοφορήσει στις αρχές των '90's (εγώ θυμάμαι πως το είχα ακούσει το '95) του οποίου δεν θυμάμαι ούτε τίτλο ούτε όνομα ερμηνεύτριας. Θυμάμαι μονάχα κάποιους στίχους όπως "Κι αν η νύχτα μας βγάλει σε νερά ταραγμένα, θα 'μαι εγώ σωστή" και "τα φιλιά μου καρδιά μου να πίνεις/ κι ό,τι έχεις να μου δίνεις" αλλά και "σαν θεός είσαι όμορφος όταν κοιμάσαι/ έρωτά μου εσύ"

και το ρεφρέν ήταν "έρωτά μου, μην ξεχνάς, έρωτά μου/ στον κόσμο έχω έρθει για να είμαστε μαζί/ έρωτά μου, μην ξεχνάς, έρωτά μου/ αν κάποτε σε χάσω δεν θα έχω πια ζωή"

Σας θυμίζει κάτι; Δεν έχω πολύ στενές σχέσεις με αυτό το είδος μουσικής κι έτσι δεν έχω ιδέα ποιά μπορεί να το τραγουδούσε. Δοκίμασα να γκουγκλάρω τους στίχους αλλά δεν μου βγάζει κάτι... Θέλω πολύ να το ξαναβρώ αυτό το τραγούδι, αν το ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ.
 
Φίλε Allets, και εγώ ψάχνω το τραγούδι αυτό. Μήπως το βρήκες??? ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ φίλε μου.

Τι μου θύμησες...
 
Ψάχνω τον τίτλο του τραγουδιού αυτού και τον ερμηνευτή

Ποιο τραγουδι ακουγεται απο τα κασετοφωνα στην κανταδα στα πρωτα λεπτα του αποσπασματος; :( εχω φαει ολες τις μηχανες αναζητησης!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα