[Ψιλικοκό] Διαμαντένια ζωάκια

Nia

RetroN00b
Joined
5 Σεπ 2009
Μηνύματα
30
Αντιδράσεις
1
Θυμάται κανείς τα 'διαμαντένια' ζωάκια? Ήταν μινιατούρες, πλαστικές βέβαια, αλλά σε στιλ σβαρόφσκι, και μάλιστα σε διάφορα χρώματα!

Και φυσικά το αξέχαστο τραγουδάκι (που έχει υποστεί πολλές περιπαικτικές παραλλαγές :cool: )

Διαμαντένιος να είναι ο κόσμος μας

Με ζωάκια που λαμπυρίζουνε

Τα παιδιά τα κοιτούν

Παιζούν και τραγουδούν

Και γεμίζουν με χαρά
 
Ναι, πωλούνταν σε σακουλάκια! Θα ανεβάσω φωτος με την πρώτη ευκαιρία!
 
Ναι είχα αρκετά. Νομίζω ότι θυμάμαι και που τα έχω. Θα ανεβάσω και εγώ φωτό.
 
Να το δικό μου! Δυστυχώς έχω κρατήσει μόνο ένα :cry:

[edit] dead imageshack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να και τα δικά μου όπως υποσχέθηκα. Υπήρχαν και άλλα αλλά ή έσπασαν ή τα χάρισα... :xm:

[edit] dead imageshack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tι όμορφα που είναι, παιδιά! Να τα χαίρεστε! Τα θυμάμαι κι εγω αυτά, πρέπει να είχαν βγει αρχές της δεκαετίας του 90, ε? Είχα κάμποσα, αλλά τα εξαφάνισα σε μια μετακόμιση... :(
 
Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν μπορώ να βρω πώς λέγονται στα αγγλικά... δεν πιστεύω να είχαν κυκλοφορήσει μόνο στην Ελλάδα... αν γνωρίζει κάποιος/κάποια ας μας πει, μήπως και το ebay κάνει πάλι το θαύμα του ::)
 
Να και τα δικά μου! :)

attachment.php


Πέρασα χρυσό ψιλό κορδόνι από τις τρύπες και τα κρέμασα στο χριστουγεννιάτικο δέντρο! :cool:
 
Eλα ρεεεεεε..!! Τα είχαμε όλα...!!! ΟΛΑΑΑΑΑ..!! Και βαζω πληθυντικο γιατι στην κουζίνα, κάπου στο 90, βαζαμε ενα μικρο δεντράκι το οποίο ήταν γεμάτο με τέτοια..!!!! Θυμάμαι είχα και ένα σε σχήμα καβούρι-αστακό νομίζω..! :D
 
Είναι τόσο υπέροχα!

Έχω τη καμηλοπάρδαλη και το αρκουδάκι στη βιβλιοθήκη μου!

Θυμάμαι ότι είχα και έναν πάνθηρα...

Κι εγώ πιστεύω ότι δεν είχαν κυκλοφορήσει μόνο στην Ελλάδα!
 
παιζει να εχει κανεις το τραγουδι σε βιντεο? Επισης δεν ξερει κανεις πως λεγονται στα αγγλικα?? :(
 
Πλάκα κάνετε! Τα είχα ξεχάσει!!!!!!!!! Παιδιά είχα πάνω από 30, μπορεί και περισσότερα και πλεον δεν έχω ούτε ένα...Συγκινήθηκα :p
 
πολυ ομορφα!ειδικα το χταποδι :)
 
πωπω λατρεμενα! Νομιζω εχω φυλαξει ενα, θα προσπαθησω να το ανεβασω!
 
[edit] Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες σε παρακαλώ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα