αυτο δεν ειναι ρετρο..

Και ο Αιλιανός ( πρώτη φορά τον ακούω) μιλά περί Ξάνθης κόμης του Μέγα Αλέξανδρου
 
Βρε παιδιά εγώ δεν νομίζω ότι είναι θαμμένος στην βεργινα.
 
Από ότι κατάλαβα αμφιλεγόμενη η σειρά στο νετφλιξ, τσαμπα χαρηκα .Πρώτο λάθος που δεν βάλανε μπιμπιλα στον ρόλο του πρωταγωνιστη ( εντάξει στα νιάτα του ο Σπύρος δεν ήταν άσχημος, πολύ γλυκος ηταν) ! Τουλάχιστον τονίζεται η ελληνικότητα του Αλέξανδρου
GFSnrV5WsAA4XAI.jpeg
 
Από ότι κατάλαβα αμφιλεγόμενη η σειρά στο νετφλιξ, τσαμπα χαρηκα .Πρώτο λάθος που δεν βάλανε μπιμπιλα στον ρόλο του πρωταγωνιστη ( εντάξει στα νιάτα του ο Σπύρος δεν ήταν άσχημος, πολύ γλυκος ηταν) ! Τουλάχιστον τονίζεται η ελληνικότητα του Αλέξανδρου
Προβολή συνημμένου 272071
Ο Μπιμπίλας στο ρόλο του πρωταγωνιστή ;
Θού, Κύριε, φυλακήν τώ στόματί μου καί θύραν περιοχής περί τά χείλη μου
 
Ο Μπιμπίλας στο ρόλο του πρωταγωνιστή ;
Θού, Κύριε, φυλακήν τώ στόματί μου καί θύραν περιοχής περί τά
Ο πρωταγωνιστής είναι ταιριαστός ως πρόσωπο τουλάχιστον και εμφανιση τι να λεμε και όντως οι ιστορικοί λένε πως ήταν ξανθός και τα μάτια του είχαν διχρωμία .
Το λέω για τον μπιμπιλα @g1973tony γιατί το είχε ονειρο Να τον κάνει. Τουλάχιστον το λενε και το φωνάζουν πως ο Αλέξανδρος ήταν Έλληνας και ο μεγαλύτερος στρατηλατης όλων των εποχών και ένας από τους εξυπνότερους ανθρώπους που εμφανίστηκαν ποτέ στην γη, κυρίως Έλληνας. Τωρα παιδιά φάουλ μεγάλο τα περί ομοφυλοφιλίας. Σε τέτοιες τεράστιες προσωπικότητες τι χρειαν υπάρχει να γνωρίζουμε την ερωτική τους ζωή. Δηλ.γιατι να μην είναι ένα καθαρά ιστορικό ντοκιμαντέρ με την στρατιωτική πορεία ενός γιγαντα; απογοήτευση μεγάλη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
στον Μπιμπιλα θα ταιριαζε ο ρόλος του Διογένη του Κυνικού
 
στον Μπιμπιλα θα ταιριαζε ο ρόλος του Διογένη του Κυνικού
Από Έλληνες ο Αποστόλης τοτσικας έχει την εμφάνιση του Αλέξανδρου και θα μπορούσα να τον φανταστώ στον ρολο
 

 
Πίσω
Μπλουζα