καλωδιο 10pin to scart

noobsaibot

RetroActive
Joined
7 Σεπ 2007
Μηνύματα
230
Αντιδράσεις
17
γεια σας! μηπως γνωριζει κανενα απ τα εκλεκτα μελη του forum αν ειναι ευκολο

να βρω καλωδιο(και αν μου πει και μαγαζι ακομα καλυτερα) 10pin to scart για τον atari μου(520stfm) που μολις απεκτησα?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα φίλε να τον χαίρεσε, εγώ έχω έναν atari 1040stfm, αλήθεια που τον βρήκες και πόσο? αν κάνεις μερικές μέρες υπομονή θα σου πω για το δικό μου άμα μου δουλέψει που έχω παραγγείλει από Αγγλία ebay, έχω και κανά 2 ακόμα, αλλά υποπτεύομαι ότι έχει πρόβλημα ο ST μου! η υποδοχή είναι με 13 pins btw όχι με 10! πριν το τέλος της week θα κάνω δοκιμές και θα σου πω. Πάντως πάνε γύρω στα 15 ευρώ. Στον δικό σου δουλέει η έξοδος RF? (tv modulator)? γιατί εμένα είναι καμμένο.
 
Καλησπέρα φίλε να τον χαίρεσε, εγώ έχω έναν atari 1040stfm, αλήθεια που τον βρήκες και πόσο? αν κάνεις μερικές μέρες υπομονή θα σου πω για το δικό μου άμα μου δουλέψει που έχω παραγγείλει από Αγγλία ebay, έχω και κανά 2 ακόμα, αλλά υποπτεύομαι ότι έχει πρόβλημα ο ST μου! η υποδοχή είναι με 13 pins btw όχι με 10! πριν το τέλος της week θα κάνω δοκιμές και θα σου πω. Πάντως πάνε γύρω στα 15 ευρώ. Στον δικό σου δουλέει η έξοδος RF? (tv modulator)? γιατί εμένα είναι καμμένο
ευχαριστω φιλε μου οσο για την "αγορα" ενας φιλος μου το δωσε τσαμπα!!με μονιτορ philips εγχρωμο joystick mouse και ενα καρο δισκετες! το χε καιρο σε ενα υπογειο και εχουν κιτρινισει τα πλαστικα του(ενα υπογειο χωρις πορτες χωρις τπτ)παρ ολα αυτα δουλευει καμπανα!εκτος απ το συγκεκριμενο καλωδιο που ναι λιγο κομενο.Οσο για το modulator δουελευει αψογα! απ το ebay το πηρες απ δω?http://cgi.ebay.co.uk/Atari-ST-520ST-1040ST-High-Quality-Scart-Lead-Cable_W0QQitemZ390015155874QQcmdZViewItemQQptZUK_VintageComputing_RL?hash=item390015155874&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1301|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318 περιμενω να μου πεις αν δουλευει!
 
Ναι απο εκεί, σήμερα ή αύριο θα έρθει λογικά. Εμένα ο ST παίζει να έχει πρόβλημα γιατί έχω φτιάξει μερικές φορές και κανένα δεν παίζει! ενώ τα κάνω σύμφωνα με τα σχέδια! επίσης δεν μου βγάζει σήμα composite λόγω καμμένου modulator! έχω κάνει κολπάκια δες το album εδώ http://s180.photobucket.com/albums/x207/NikiforosGT/ATARIST/

δυστυχώς δεν έχω χώρο πάνω στο γραφείο για τις 2 οθόνες!

θα σε ενημερώσω για το καλώδιο μόλις το δοκιμάσω!
 
STFM nation rules! Ετσι να αυξανομαστε και να βλεπουμε νεα μελη με τα "καθως πρεπει" Atari (STFM)!

Ωραια τα video/sound modαρισματα σου Nikifore.. ανεβασε τα και κανε καμια παρουσιαση και σε ξεχωριστο thread για αυτα.. σιγουρα πολλοι θα ενδιαφερονται (εκτος ισως απο εμενα καθως ειμαι "υπερμαχος" των RF!! Retro all the way!) :)
 
οκ θα το κάνω!!! στο hardware section θα τα δείτε :) )
 
Πίσω
Μπλουζα