ποια lcd 32 μου προτεινετε για τις κονσολες μου?

pooky(1) είπε:
Keropi έχεις την 37άρα 4000 μοντέλο;
Πόσο την είχες πάρει αν επιτρέπεις, μια και οι τιμές στις "no led" τηλεοράσεις των 37'' είναι σε φανταστικά επίπεδα σήμερα!
την είχα πάρει πριν 1 χρόνο 699eur... LG37LH4000 το μονδέλον και δηλώνω 98% ικανοποιημένος (έκοψα 2% γιατί δεν υποτηρίζει 240p component)
 
μια χαρά την κόβω και στάνταρ θα έχει την ίδια "μητρική" αφού οι διαφορές από την 4000 είναι +1ms, τα 100hz (που είναι άχρηστα για την δουλειά μας) μια θύρα hdmi και το AV scart που λείπει... πάρε πάρε
 
Η διαφορά 1ms είναι περισσότερο marketing trick πιστεύω.

Η τιμή, είναι εξωπραγματική για αυτά που προσφέρει.
 
keropi επειδη εχω και γω LG LCD σε ποια θυρα scart συνδεεις τα ρετροκονσολια? Εχεις καποια προτιμηση ή εχεις δει καποια διαφορα απο την μια θυρα scart σε σχεση με καποια αλλη?
 
pooky(1) είπε:
Η διαφορά 1ms είναι περισσότερο marketing trick πιστεύω.
Η τιμή, είναι εξωπραγματική για αυτά που προσφέρει.
ναι χαλαρά, απλά το αναφέρω στις "διαφορές" ;)

Daytime Dreamer είπε:
keropi επειδη εχω και γω LG LCD σε ποια θυρα scart συνδεεις τα ρετροκονσολια? Εχεις καποια προτιμηση ή εχεις δει καποια διαφορα απο την μια θυρα scart σε σχεση με καποια αλλη?
1 μια θύρα "¨καταλαβαίνει" rgb , ενώ η άλλη όχι , τουλάχιστον στην δικιά μου έτσι είναι.... οπότε έχει πολύ διαφορά :)
 
Και σε μένα σε 19άρα, 22άρα και 37άρα LG η μία SCART είναι RGB. Η άλλη απλά δεν κάνει ή δεν δίνει καλό σήμα.
 
δε όλες ετσι ειναι εκτός των led που εχουν ενα μονο σκαρτ με προέκταση λόγω μεγέθους θυρας
 
Πίσω
Μπλουζα