"10 χρονια iMac"

Και ο Atari και η Amiga και όλα τα 16bit ηταν all-in-one, χωρίς οθόνη όμως :D .

Πάντως θα ήθελα πολύ να έχω ενα G5 στο γραφείο μου. Οχι με Intel όμως, αλλά με PPC.
 
Απλά μεταφερεις τα σωθικά από το πληκτρολόγιο στην (πολύυυυυυυυυυυυυυυυυ μικρή) οθόνη. Το βασικό κόνσεπτ παραμένει. Λάθος;

Εγώ θα ήθελα έναν αρχαίο mac, αυτοί μ'αρέσαν πραγματικά. Το να έχω ένα τεράστιο iPod στο γραφείο μου δεν μου λέει τίποτα :D
 
Shock είπε:
και την σειρά mini που είναι σε μέγεθος ενός CD !
:eek::eek::eek:

να ηταν ετσι και το pc μου να γλιτωνα χωρο.....(και αν ειχα και λιγοτερα καλωδια ακομη καλυτερα :) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρε πάρτε ένα Atari Portfolio να σωθείτε όλοι... :tease:


 
Αυτό ουσιαστικά πληρώνεις στην Apple.Την διαφορετικότητα την ποιότητα κατασκευής που παραμένει σε πολύ υψηλά επίπεδα και το μοναδικό design.Όσο και να προσπαθήσαν να το αντιγράψουν οι αντίπαλοι ακόμα δεν τα έχουν καταφέρει.Απλώς σας προκαλώ να ζήσετε την αίσθηση όταν ανοίγεις έναν Mac ή ακόμα και iPhone.Η αίσθηση είναι απαράμιλη!Και μην αρχίσετε να με κατηγορείται για φανατισμό πάλι.
 
Εγώ πάλι έχω διαβάσει άπειρα περιστατικά για φορητά που ξεβάφουν, για iPods που ραγίζουν κ.ο.κ. Η ίδια η Apple είχε παραδεχτεί ένα ποσοστό 10% επιστροφών (το οποίο σημαίνει πραγματικό κανένα 20άρι. Όταν δούλευα στη Sony οι επιστροφές στα mp3 ήταν 3%...) (βέβαια είχε εκείνες τις υπέροχες μπαταρίες στα laptop, αλλά κάτι διάβασα και για ελατωματικές μπαταρίες της Applε?)

Το interface, όλα κι όλα, είναι ψαρωτικό, εννοείται. Φοβερή αίσθηση. Αν και προτιμώ το overlay του Diamond που έχω από του iPhone.

...αλλά ξεφεύγουμε, αυτά δεν είναι ρετρό.

Turrican είπε:
Βρε πάρτε ένα Atari Portfolio να σωθείτε όλοι... :tease:

...κατεβάζεις και φράγκα από ΑΤΜ!!!

Το δικό μου (click for bigger):

[deadpic]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
...και μετά έρχεται ο Terminator... :nervous:
 
Έχω έναν Imac G3 με Mac OS 9.2 & Tiger. Πολύ ωραίο μηχάνημα :)
 
Πίσω
Μπλουζα