10 χρόνια - Το πρώτο μου Dreamcast

Αρα μαλλον εχουμε συναντηθει στο παρελθον :)
 
Getta Robo είπε:
Προτεινω συναντηση την ημερα των πραγματικων γεννεθλιων, δηλαδη στις 15 Οκτωμβρη.
Συμφωνώ. Και εγώ τότε θα τα γιορτάσω. Wait and see. ;)
 
Μετά από τις 3 σελίδες που διάβασα το μόνο που μου περνάει από το μυαλό είναι...

 
Χαχαχα, έγραψες!
 
Ωχ το ειδα και αυτο!!!!χεχε Ωραιοςςςςς....
 
χαχαχαχαχαχα!!!!! γαματοοοοοο! :D

Γιορταζω την επετειο του Dreamcast με τα εξης παιχνιδια : Cosmic Smash,Iron Aces(Pal),Skies Of Arcadia(US,το πηρα λογο του VGA Mode), Coaster Works(Pal),Giant Killers,Dreamcast console Yukawa Edition,VMU camouflage edition και συντομα το Rush Rush Rally Racing ;)

Σιγα σιγα κοντευω στα διακοσια παιχνιδια για DC 8)
 
Ωραίος!

Cosmic Smash ακόμα δεν έχω, αλλά το Samba το βαρέσαμεν... :)
 
Kαι εγω θα το βαρεσω σε λιγες μερες ^^ Ξεχασα να γραψω για το RΕΖ(Pal)^^ μεταχειρισμενο σε εξαιρετικη κατασταση μου βγηκε στα 32 ευρω.Καλα ειναι πιστευω ;)
 
Haros είπε:
Με αφορμή τη διαμάχη που είχα σήμερα με έναν φίλο για την αξία του Wii να ποστάρω το παρακάτω videάκι που ταιρίαζει νομίζω και με το thread :p http://www.grapheine.com/bombaytv/movie-uk-9891dc1957cf3302af1d125425a9f1d4.html
Χα! Χα! Χα! Άπαιχτο! (Είχαμε πολύ καιρό να δούμε εδώ μέσα βιντεάκι από bombay tv!)
 
Haros είπε:
Με αφορμή τη διαμάχη που είχα σήμερα με έναν φίλο για την αξία του Wii να ποστάρω το παρακάτω videάκι που ταιρίαζει νομίζω και με το thread :p http://www.grapheine.com/bombaytv/movie-uk-9891dc1957cf3302af1d125425a9f1d4.html

XAXXAXAXAXAXA απλα απιαχτο!!!

Παιδια και μην ξεχναμε και την κρυφη δυνατοτητα του PS3 slim!!!

Μετα απο αρκετα χονια ερχεται επιτελοuς νεο stand για το Dreamcast μας

Υστερα απο το επιχυμενο stand του ps2 slim ηρθε και το νεο ανανεωμενο κομψοτερο ps3 slim stand*για τελεια αντικραδασμικη προστασια......



http://www.ukresistance.co.uk/2009/08/ps3-slims-secret-function/

*βγαινει και σε πολλα χρωματα
 
Το παλιό stand θερμαινόταν υπερβολικά. Ακούγεται ότι το νέο μοντέλο θα θερμαίνεται λιγότερο. :)
 
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! άλλη μία πρωτοποριακή λύση από την Sony, γιατί κάτι stands από άλλες third party εταιρείες (call me m$) όχι μόνο είχαν κίνδυνο να βάλουν φωτιά στο σπίτι σου, αλλά και οι ενσωματωμένοι ανεμιστήρες ψύξης ξυπνούσαν και τους γείτονες οι οποίοι αντιδρούσαν πετώντας μπότες και παντόφλες. Βεβαίως αναγνωρίζω ότι εκτός του πιο ταιριαστού για το DC χρώματος, είχαν και κάτι φωτάκια που άναβαν σχεδόν συνέχεια και έκαναν κάτι ειδικά εφέ, άλλοτε σε πράσινα και άλλοτε σε κόκκινα χρωματάκια. :D :D :D

κακίες... και όλα αυτά επειδή θέλω ένα μαύρο elite για το γραφείο μου...
 
λοιπον ας πω και εγω την ιστορια μου για την μαγικη αυτη κονσολα:

ενα φιλαρακι επαιρνε συχνα περιοδικα για παιχνιδια εγω δεν ασχολιομουν πολυ με περιοδικα που λεφτα τοτε μαθητης πραγμα και προς τον οκτομβριο μου φερνει ενα gamepro που ειχε αφιερωμα στο dreamcast εγω τοτε ειχα το psx και οταν ειδα τις πρωτες φοτο του σονικ επαθα πολιτισμικο σοκ!μια βδομαδα μετα αποφασισα να πουλισω το παλιο psx και να μαζεψω λεφτα για το dreamcast με εψησε και το φιλαρακι...δυστιχως στο ντεμπουτο δεν ειχα προλαβει να μαζεψω τα χρηματα ετσι προς τις γιορτες καταφερα να το αποκτησω(το ειχε ειδη παρει ο συγκεκριμενος φιλος μου εχοντας το sonic adventure και το soul calibur) ε μετα απο ολα αυτα απεκτησα και εγω το δικο μου dreamcast που μου χαρησε αμετριτες ωρες διασκεδασης για 2 χρονια,απο τοτε την αφησα στο κουτι τις και την ξεσκονιζα αραια και που...ωσπου προσφατα ξεψυχησε.
 
εγω ακομα το λιωνω..και ας εχω ps3 xbox 360...
 
Σαν χθες ήτανε και.....εκλεισε 12 χρονια το DreamCast!!!!
 
Πριν 14 χρονια σαν σημερα ειχαμε το Ιαπωνικο launch του Dreamcast με lineup που σκοτωνε

Εδω ενα video της ημερας εκεινης απο Ιαπωνικο τηλεοπτικο καναλι

 
Η επέτειος σηκώνει μια βραδιά Dreamcast σημερα...
 
Και ουισκυ να πανε τα φαρμακια κατω!
 
Πίσω
Μπλουζα