2ο Πρωτάθλημα Kick off 2: Κυριακή 30 Αυγούστου

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
GreekChamps2009.jpg


GreekChamp2009.jpg


Το GRM εκπροσωπήθηκε επάξια από εμένα, Vag, Saulot, Month & Mike στο πρωτάθλημα και Olorin, Paspartoo ως θαμώνες!

Για τους λοιπούς... ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΕΛΑΤΕΣ! :headbangdude:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον επειδη αρχιζει να γινεται μονοτονη η καταληξη με τον κυρ Αλκη να περιφερει τροπαια μονιμως, στην επομενη διοργανωση που θα συμμετασχει θα του βαλουμε φυσικα εμποδια.

Προτεινω:

*Πατομπουκαλα γιαγιας με καταρακτη.

*Αλλειμα δακτυλων με υπολλειματα απο συκα με ταυτοχρονη απελευθερωση ενος σμηνους ασιατικων μελλισων

*Υποχρεωση να παιζει με χειριστηριο απο Atari 5200

*8αρι μονιτορ (dual λυση, ο αντιπαλος θα παιζει σε προβολι) και παραπλευρως προικισμενες δεσποινιδες με μπικινι να χοροπηδανε (εκει καθομαι διπλα του - το προλαβα)

*Στο αριστερο του αυτι τον Pooky να του λεει για δανεια και πιστωτικες καρτες.

Νομιζω πως τα παραπανω θα κανουν τα Ελληνικα ηλεκτρονικα ποδοσφαιρικα πρωταθληματα πιο ενδιαφεροντα... :rofl:

Kudos Αλκη!

Kανα Twitter, mr Paspartoo δεν επαιζε? :p
 
...Εγώ βλέπω πως και με ένα χέρι να παίξει, πάλι θα νικήσει ο Άλκης!! :p
 
Μια χαρα διοργανωση και η φετεινη - ο Βαγγελης εκανε τα παντα για να ειναι σε καλη διαθεση οι διαγωνιζομενοι - τα πατατακια η cocacola και τα γλυκα ηταν πολυ σωστη κινηση.

Μεχρι την ωρα που εφυγα (~16.00) τα πραγματα ηταν ρευστα και υπηρχε ελπιδα να εχουμε ανατροπες φετος και να δουμε τον Σπυρο με το επαθλο - αλλα τελικα επικρατησε η λογικη :p και ο κυριος με το μπλουζακι kick off 2 και το νουμερο 11 στη πλατη σηκωσε ξανα το βαρυτιμο επαθλο.

Εχω την εντυπωση οτι τον εν λογω κυριο τον ειδα πριν λιγο καιρο να σηκωνει ξανα επαθλο σε "ανταγωνιστικο" αθλημα....μηπως του χρονου να κανουμε και ενα Tehkan Cup να τον δουμε να κυνηγαει το triple crown ? :p

Απο το Retromaniax ηταν εκει και ο φιλος geo1977 και καναμε μια ευχαριστη κουβεντα.

Οσο για το twitter Πανο νομιζα οτι το ειχες κανονισει ;)

Κανα φανταζι live coverage τηα εχουμε? Saulot θα αναλαβεις twitter-ιες?
 
Συγχαρητήρια Άλκη!!! :worship:

alkis21 είπε:
Άντε βρε παιδιά, μην το φοβάστε... τι έγιναν οι Other_Reality και DINO που δήλωναν και KickOffάδες;
Ωπ! Τώρα το είδα!!!

Άστα! Έχω μπλέξει με βαφτίσια, δουλειά, κλπ. Είμαι και ολίγο μακρυά! (Φτηνές δικαιολογίες θα πείτε και θα έχετε δίκιο)... :D

There will always be a next time, I guess! :)

Μέχρι τότε, θα γίνονται οι απαραίτητες προπονήσεις!!! Πιστεύουμε στα θαύματα! Δες Euro 2004!!!!!

@Wally: LOL!!!! (Ειδικά αυτό με τον pooky(1) και τις πιστωτικές κάρτες!!!) :D
 
Wally είπε:
*Στο αριστερο του αυτι τον Pooky να του λεει για δανεια και πιστωτικες καρτες.
E, τώρα τι να πω εγώ;;; :D :D:D Την έχει σίγουρη τη χασούρα!!!!!

Άλκη εύγε! Πάω τώρα από το Μάνο να μου δώσει τα 100 ευρώ που μου χρωστάει.

Κάτι μου έλεγε ότι "ο κεραυνός δεν χτυπάει δυό φορές" και άλλα κουλά, οπότε βάλανε στοίχημα. 100 ευρώ αν το κέρδιζες εσύ για μένα, 100 αν το κέρδιζε οποιοσδήποτε άλλος για το Μάνο!!!!!!!! :p

Χα χα ΜΑΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D
 
OK,ναι,το παραδέχομαι,έχασα 100 ευρώ,ε και τι έγινε ;;;

Άντε,ετοιμαστείτε τώρα σιγά σιγά για το Sensible Gathering #2 !!!
 
Pook, σε εκλιπαρώ, χάρισε το χρέος του Μάνου. Το παιδί χάλασε 100 ευρά σε χαρτί υγείας αυτές τις μέρες... :rofl:

Btw, Άλκη Respect.
 
Παιδιά η ολη οργάνωση ήταν τέλεια σηγχαρητήρια στοv Vag...!!! για την οργάνωση και τον Αλκη για το τροπαιο που είναι πρωταθλητής ..!!! πράγματι ειχα μια ευχάριστη συζήτηση με τον Paspartoo και με τα υπολοιπα παιδιά ηταν ενα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ event...!!!! ΜΠΡΑΒΟ.....!!!!
 
manos426f είπε:
OK,ναι,το παραδέχομαι,έχασα 100 ευρώ,ε και τι έγινε ;;;
Άντε,ετοιμαστείτε τώρα σιγά σιγά για το Sensible Gathering #2 !!!
ενημερώστε μας νωρίς εμάς που είμαστε εκτός της πρωτεύουσας για να κάνουμε τα κουμάντα μας :)
 
Vag είπε:
.
Η ώρα έναρξης είναι 10:30, πείτε 11:00 μετά τις ετοιμασίες.

Λογικά θα παίζουμε 3-4 ώρες, μέχρι την απονομή στον Άλκη.
Εγώ δε λέω συγχαρητήρια, μιας και το ήξερα ήδη και άλλωστε το είχε μαρτυρήσει και ο Βαγγέλης... :p
 
alkis21 είπε:
Άντε βρε παιδιά, μην το φοβάστε... τι έγιναν οι Other_Reality και DINO που δήλωναν και KickOffάδες;

Καταρχάς συγχαρητήρια Άλκη, όχι ότι είχαμε και καμμιά αμφιβολία δηλαδή αλλά τέλοσπάντων !!! Είμαι σε κατάσταση ημιπανικού γενικώς μετά τις διακοπές γιατί έλειπα ένα μήνα σε ερημικό νησί και προσπαθώ να συντονιστώ με την πραγματικότητα ( αθήνα, κόσμος, φασαρία, οθόνες, joystick !!!) Ελπίζω στην επόμενη διοργάνωση να έχω συνέλθει !!! (Όχι ότι βλέπω να σε σηκώνει και κανένας απο τον θρόνο, μόνο με τρικλοποδιά θα πέσεις εσύ !!!)
 
Οι συμμετέχοντες σε πλήρη παράταξη:

GreekChamps005.jpg


Από αριστερά προς τα δεξιά: George Ka, Kostas Ka, Panayotis, Vagelis (Vag), Nikos, George A (Saulot), Alkis (alkis21), Minas (Month), Spyros, Ektoras, Kostas O, Michalis (Mike)

 


Για όσους δεν τον γνωρίζουν ο Σπύρος Παράσχης ήταν ο τελευταίος αρχισυντάκτης του Pixel, και αργότερα συντάκτης του PC Master.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κυρ alkis21 να συστήσετε και σε εμάς τα παιδιά που δε τα γνωρίζουμε;

(παρεπιπτώντος αυτή τι πυξίδα που τι θυμάμαι μου λες; )
 
Αν εννοείς το avatar μου, είναι το OMNI από τους Voyagers ("Ταξιδιώτες μες στο Χρόνο").

Συμπλήρωσα λεζάντα με τα ονόματα όπως αναγράφονται στη βαθμολογία. Με bold οι retromaniacs.

Να και τα media του Byte Me (μπροστά στους οποίους φαίνομαι σαν hobbit #) )! Αυτοί είναι πιο ψηλοί κι απ' την Λορένα!

GreekChamps011.jpg


Και δύο εναλλακτικά βίντεο με άλλες εκδόσεις του Kick Off.

NES:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=6GtrXpKw5Ug]YouTube - Greek Champs 2009 002

Amstrad:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gT0jbGFTJ7k]YouTube - Greek Champs 2009 003
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στον Amstrad ακουγα τα εγγεφαλικά μου κύτταρα να αυτοκτονούν...
 
Καλά ρε, με κοροϊδεύατε όταν μου λέγατε ότι δεν δουλεύει το NES!!! Ξέρετε πόσα χρόνια το έψαχνα αυτό το cartridge τότε; Έπαιρνα λεωφορεία και γύριζα όλη την Αθήνα για να το βρω μια σταλιά παιδάκι 11 χρονών (χμ... μπα άκυρο! 11 χρονών θα ήμουν κάπου 1,85μ...).

Καλύτερα βέβαια που δεν το βρήκα... μπορεί να γινόμουν και KickOff-άς...

Τέλος πάντων, τουλάχιστον έπαιξα 3-4 αγώνες στην Amiga και έφτασα μέχρι και 3άρα να ρίξω στον Κηπουρόπουλο, οπότε είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη συμμετοχή μου στα exhibition matches που έγιναν στο περιθώριο του πρωταθλήματος... Τόσο που αν του χρόνου είμαι εδώ το σκέφτομαι (το σκέφτομαι, είπα) να δηλώσω συμμετοχή για να έχουν δυο σίγουρες νίκες ο Μηνάς και ο Γιώργος (βασικά, αν ήξερα ότι θα ερχόντουσα κι οι δυο τους μπορεί να συμμετείχα και προχθές...)

Φυσικά συγχρητήρια στον Άλκη, αν και μέχρι να κάνει ο Σπύρος τα στραβοπατήματά του είχε κοκκινίσει περισσότερο και από το τουρνουά του Sensi που ήταν ηλιοκαμμένος...

//Συγγνώμη που έχω καθυστερήσει την κάλυψη, αλλά είμαι ακόμα πηγμένος με τα άρθρα για τα όσα είδα στη Γερμανία...
 
Olorin είπε:
//Συγγνώμη που έχω καθυστερήσει την κάλυψη, αλλά είμαι ακόμα πηγμένος με τα άρθρα για τα όσα είδα στη Γερμανία...
Ok, ξενύχτησα "λιγάκι" σήμερα γιατί είχα και άλλα άρθρα να ανεβάσω, αλλά την ανέβασα... ;)

Άντε και του χρόνου να παίξω κι εγώ... :cool:

(αλλά θέλω να έχει προβλεφθεί και Shirt of Shame, μην φύγω με άδεια χέρια...)
 
Εξαιρετική ανταπόκριση όπως πάντα! Ευχαριστούμε. Μόνο σε παρακαλώ βγάλε το απευθείας link στο αρχείο της Competition Version, καλύτερα να δείχνει εδώ ή εδώ. Όλα τα λεφτά η φωτογραφία με την μπάλα του μπάσκετ, είναι φως φανάρι το ποιος είναι ο μπασκετμπολίστας στην συγκεκριμένη! ;)

{γκρίνια mode}Σε σύνολο 16 μέσων που έχω ανακαλύψει να έχουν κάνει review στο Diamonds in the Rough, τους δύο χειρότερους βαθμούς -και μάλιστα με διαφορά από τον... 14ο- τους έχω πάρει από Έλληνες! :( {/γκρίνια mode}
 
Συμφωνώ απόλυτα με τον Μάνο.

Εγώ παρευρίσκομαι σε τέτοια events για τη παρέα και μόνο. Δεν με ενδιαφέρει κανένα ποδόσφαιρο και καμία μπάλα σε οποιαδήποτε φυσική, ιδεατή ή ηλεκτρονική μορφή και αν βρίσκεται.

Αθλητισμός για μένα = extreme racing, drug, NASCAR και ου το καθεξής. (Να θυμηθούμε και τη drift τρέλα μας!!!! )

Οι φίλοι πάνω από όλα, τα "events" μετά ή καθόλου.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα