20η Επέτειος ANT1 - 20 Xρόνια Πορείας

μια σειρά που διάβασα ότι θα προβληθεί το καλοκαίρι από τον ΑΝΤ1 είναι το "Και Εύθυμη Και Χήρα" με την Αλίκη Βουγιουκλάκη.
 
Εδώ μέσα θα χαρούν πολλοί με αυτήν την είδηση... Να σαι καλά για την ενημέρωση.

Εγώ πάλι σε κάποιο περιοδικό χθες εντόπισα τις εξής πληροφορίες: ο Αντ1 δε θα κάνει κάτι αντίστοιχο με το Μέγκα ψηφοφορίες κτλ. Όμως, το καλοκαίρι θα προβάλλει τις πιο δυνατές του σειρές σε ειδικά διαμορφωμένες ζώνες. Η κορύφωση των εορταστικών του θα έρθει την 31η Δεκεμβρίου του 2009. Μέχρι τότε σε όλη την Ελλάδα θα διοργανώσει συναυλίες και events για τα 20χρονα. Δηλ. θα το πάει λίγο πιο... δυνατά από το μέγκα. Παράλληλα σποτάκια και άλλα τέτοια ανάμεσα στα προγράμματα θα μας θυμίζουν τις καλές του στιγμές (όπως ήδη έχει αρχίσει να γίνεται).

Μπορείτε να ετοιμάσετε τα vhs και τα dvd. Σε λίγο ξεκινάμε... 29η Μαΐου Σήμερα. Σε τρεις περίπου εβδομάδες... αρχίζει το πάρτυ.. (ελπίζουμε?)
 
sunset89 είπε:
Εδώ μέσα θα χαρούν πολλοί με αυτήν την είδηση... Να σαι καλά για την ενημέρωση.Μπορείτε να ετοιμάσετε τα vhs και τα dvd. Σε λίγο ξεκινάμε... 29η Μαΐου Σήμερα. Σε τρεις περίπου εβδομάδες... αρχίζει το πάρτυ.. (ελπίζουμε?)

Έτοιμος...... Over εδώ και καιρό
 
Sunset89

Όταν λές ''συναυλίες και events για τα 20χρονα του ANT1' τι ακριβώς εννοείς?
 
Εννοώ ότι θα οργανώσει συναυλίες με τραγουδιστές προς τιμήν του σταθμού, όπως κάνει πχ ο Ρυθμός στο καρναβάλι του Ρέντη, δωρεάν είσοδος βεβαίως.

Όσο για τα events δε γνωρίζω ακόμη επακριβώς το περιεχόμενο τους, απλά θα αφορά τις καλύτερες στιγμές του σταθμού με σκοπό να τις ξαναθυμηθεί ο κόσμος. Νεότερα σύντομα...
 
Μόλις τελειώσουν οι επαναλήψεις του "Λευκού Οίκου", θα βάλουν το "Καθρέφτη, καθρεφτάκι μου" (2006). :x /emoticons/wub@2x.png 2x" width="20" height="29" />

Μάλλον πρέπει να πέσει κάνα τηλέφωνο.
 
Απ'την Κυριακή θα προβάλλεται το πολύ επιτυχημένο και σπάνιο σήριαλ ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΜΠΑΣ (2007). Αυτή η τεράστια επιτυχία που πρέπει να είχε κοπεί κάπου στα 12 επεισόδεια δε θα μας απασχολήσει για πολύ.

Σημείωση: Το thread προσφέρεται για εξάσκηση βρισίματος ;)
 
Μα εγώ ζω στον κόσμο τον δικό μου

και θα προβάλλω ότι δε θες μωρό μου

ειναι η δικια μου κοσμοθεωρια

για μενα μονο εγω εχω σημασια

Θαμαι το δακρυ οι επαναληψεις σειρων που δε θες...
 
Επιβεβαιώθηκε. Πολύ σύντομα θα αρχίσει να προβάλλεται και η εύθυμη και η χήρα. χαχα Πλακίτσα. Ναι όπως μας είχε ξαναπεί "συνάδελφος" από εδώ, η γνωστή σειρά με τη Βουγιούκλω, σύντομα στους δέκτες μας. Να και η πρώτη ευχάριστη είδηση του καλοκαιριού (μετά το Μάνα είναι μόνο μία). Τα dvds please? :)

Edit: Ξέχασα να σας πω ότι κάθε σ/κ στις 13.15 θα έχουμε και τα κλασικά Εγκλήματα. όποιος θέλει να ξαναδεί τη Σωσώ και την Κορίνα ας σπεύσει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε - Λ - Ε - Ο - Σ !

Περαστικά μας. Ακούστε εδώ. ρε δεν είναι δυνατόν να μας περνάνε για τόσο ζώα τα δύο μεγάλα κανάλια!!!

επαναλήψεις που έρχονται από τη μεθεπόμενη εβδομάδα:

Καθημερινά

06.20 το πιο γλυκό μου ψέμα (ανεκδιήγητο)

11,00 δεληγιάννειο παρθεναγωγείο (απαράδεκτο) -28 επεισόδια

12,00 ιδιαιτέρα για κλάμματα (εδώ ανακαλύπτουμε ότι ο αντέννα κάπου χάνει λάδια γενικώς-άκου να βάλουν επανάληψη που τελείωσε πριν ένα μήνα!!!!!) - γύρω στα 26 επεισόδια

16.15 το καφέ της χαράς (ποιος χαζός νομιζε ότι θα τη γλίτωνε? εγώ πρώτη) -90 επεισόδια μπουχουχου!

01.00 οι σταύλοι της εριέττας ζαϊμη (θα αρπάξω μπαζούκα και θα τους ορμήξω κάποιος να με κρατήσει) - 36 επεισόδια

05.30 και sera... sera (και... τους πήρε ο διάβολος) - δεν γνωρίζω επεισόδια κόπηκε νωρίς (γιούπι!- τέσπα άμα θέλουν Βούρο - Σταθακοπούλου μαζί, ας βάλουν τον Ταύρο με Τοξότη)

σαββατοκύριακο

13,15 εγκλήματα (περιττό να το σχολιάσω, το έχω ξαναναφέρει) -

07.10 τα φιλαράκια (γκρρρρρρρρ)

08.10 εκείνες κι εγώ (τολμώ να πω αναμενόμενο δυστυχώς) - 55 επεισόδια

09.00 βότκα πορτοκάλι (όποιος μου πει ποιο καλοκαίρι δεν το έχουν βάλει θα του δώσω κουκουρούκου. άκρως ρετρό) - 20 επεισόδια

10.00 λίφτινγκ. - 36 επεισόδια

αυτά προς το παρόν. τίποτα άλλο δεν έχω να πω τα λόγια είναι περιττά και για τα δύο κανάλια που περνάνε το επετειακό τους καλοκαίρι όπως όλα τα άλλα. ποιος περίμενε το χωρισμένοι με παιδιά, την ανατομία, τα βαμμένα κόκκινα μαλλιά και τα λοιπά? με τις τρίχες της Καραμπέτη θα μείνουμε στο χέρι...

νεότερα σύντομα (ελπίζω)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μήπως ρε παιδιά περιμένουν να μπει ο Σεπτέμβρης για τις καλύτερες??? Τι να πω...Δεν εξηγούνται αλλιώς αυτές οι αηδίες και από τους δύο!!! Και η "Χήρα" με την Αλίκη Σεπτέμβρη θα παίξει...Σημειωτέον ότι η συγκεκριμένη σειρά έχει 15 επεισόδια αλλά στην επανάληψη που έπαιξε μετά "συρρικνώθηκε" στα 6 νομίζω!!! Τώρα ποιά βερσιόν θα παίξει φέτος...άγνωστο!!!
 
Aν εξαιρέσουμε τον Δόγγανο (όχι ότι είναι σπάνιο - απλα είναι το καλύτερο ρεμέικ σειράς μέχρι στιγμής) οι υπόλοιπες επιλογές........τι να πω.....τις αφήνω ασχολίαστες. Λέτε από Σεπτέμβρη να αλλάξει κάτι???? Ας ελπίσουμε και ας ευχηθού,ε
 
Οι Σταύλοι της Εριέττας Ζαϊμη

Τουλαχιστον, οι "Σταυλοι της Εριεττας" που θα προβαλονται στη μια τη νυχτα θα ειναι unedited ή η αθλια πετσοκομμενη version που σερβιρει τα τελευταια χρονια το καναλι στις επαναληψης της σειρας?
 
Aνατομία,

Ηθών,

Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά

Κίτρινος Φάκελος

Ψαροκωστούλα (χαχα)

Ταύρος με Τοξότη

Τολμηρές Ιστορίες (με παρουσιάστρια την Γκερέκου)

Μια σειρά με την Σεμίνα Διγενή (που ήτανε πολύ βιντεοκλιπάτι και παιζότανε στα 1992)

Τα Μπακούρια

3 2 1 (αλλά χωρίς ήχο για να μην τις ακούμε)

Αυτά και... dragon ball
 
Εγώ να πώ ότι από τις επαναλήψεις που έβαλε φέτος είναι οι ίδιες με πέρυσι. Αλλά γιατί να ξαναβάζουν από την αρχή το Simple Life, το Ugly Betty και το Las Vegas. 20 χρόνια κλείνει και τα ίδια παίζει.

Εγώ θα πρότεινα να βάζαν τους Α.Μ.Α.Ν. από την αρχή σε επανάληψη. Αλησμόνητες εποχές σάτιρας. Επίσης μου έλειψε το Της Ελλάδος Τα Παιδιά, τα βλέπω στο YouTube όπως και το Μεν Και Δεν.

Τι να κάνουμε με τα 4 σίριαλ του Ρώμα, χαρακίρι, έλεος.

Ενώ για τους Σταύλους 1 το βράδυ το βάζουν σε dirty version και χωρίς κομμένες σκηνές. Το έδειξαν ολοκληρωμένο μετά από την 1η προβολή (γιατί τις άλλες φορές έκοβαν σκηνές)

Βασικά τα αμερικάνικα προγράμματα τα βάζουν για να πιάσουν τους τηλεθεατές που βαρέθηκαν τις επαναλήψεις.

Έκανα gallop σε φίλους στο facebook θεωρούν αίσχος το Simple Life. Ενώ για το Ugly Betty πέρυσι το έβαλαν, είναι σαν την Μαρία την Άσχημη και την Λόλα και ούτε 10% δεν έπιασε.

Ας βάλουν τα καλά τους στον ΑΝΤ1, γιατί πιστεύω τον Δεκέμβρη τίποτα δεν θα βάλουν όπως το 2004.

Μεγαλή βλακεία είναι που στα σπότ με τις στιγμές των 20 ετών βάζουν την Λόλα την αποτυχία του ΑΝΤ1 και όχι από τα καλά τους.

Πάει το κανάλι!!!!

manos426f είπε:
Πάντως ρε παιδιά,αν στον ΑΝΤ1 έχουν τη σειρά "Οι στάβλοι της Εριέτας Ζαϊμη" και κάτι όμοιές της,ως το δυνατό τους χαρτί,τότε καλύτερα να κάνανε ότι ξεχάσανε τα 20 χρόνια του σταθμού τους !!

Ναι όντως ξεχάσαν την 20ετια, το 2004-2005 θυμάμαι Ciao ANT1 Best of έβαλαν, ΑΜΑΝ είχαν βάλει, Όχι Τα Νέα του ΑΝΤ1, σειρές σε τηλεταινία.

Φέτος λόγω και της οικονομικής κρίσης άστα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DianaTheSuperstar91 είπε:
Τι να κάνουμε με τα 4 σίριαλ του Ρώμα, χαρακίρι, έλεος.

Ενώ για τους Σταύλους 1 το βράδυ το βάζουν σε dirty version και χωρίς κομμένες σκηνές. Το έδειξαν ολοκληρωμένο μετά από την 1η προβολή (γιατί τις άλλες φορές έκοβαν σκηνές)
Αυτο ειναι και το μονο θετικο μεχρι στιγμης στον ΑΝΤ1. Μετα απο τοοοσες επαναληψεις, επιτελους, Ο Σταυλοι προβαλλονται στην αυθεντικη τους version.
 
και καθόλου να μην προβάλλονταν, κανένα πρόβλημα. θα άδειαζε και ώρα για κάτι διαφορετικό. :(
 
Πίσω
Μπλουζα