20η Επέτειος ANT1 - 20 Xρόνια Πορείας

Αμ δε φταίει κανείς άλλος! Εγώ φταίω που τόλμησα να πω καλή κουβέντα! Ακούστε εδώ οι άχρηστοι τι θα παίξουν από την άλλη εβδομάδα: "Σόλο Καριέρα" (μια ΧΑ-ΖΟ-ΚΩ-ΜΩ-ΔΙ-Α του 2004 που είχε κοπεί νωρίς νωρίς λόγω της μεγάλης επιτυχίας), "Άκρως Οικογενειακόν" (δηλαδή δε μας έφτανε που ένα χειμώνα μας έβαλαν όλους τους κύκλους από 7 φορές θα το φάμε και στη μάπα ως leadin για το κεντρικό δελτίο)... Μπααα παίρνω τα μπογαλάκια μου και την κάνω για καμιά παραλία...

Κι ένα μηνυματάκι για τους υπευθύνους και των δύο καναλιών: ΑΙΔΩΣ ΑΓΡΙΟΙ!
 
Νομίζω ότι ο Αύγουστος θα κυλήσει πολύ αδιάφορα όσον αφορά τα προγράμματα και των δύο καναλιών. Καλό καλοκαίρι και από Σεπτέμβριο ξεκινούν τα ενδιφέροντα...
 
Καλά μπουχτίσαμε με το Άκρως Οικογενειακόν η αλήθεια είναι

και παίζει τον Δάσκαλο να τον ξαναβάλουν από την αρχή.

Όσο για την prime time reality from USA θα έχει.

Λέω να στείλουμε ομαδικό mail στον ΑΝΤ1

Μόνο με ένα σαχλοδιαγωνισμό θα γιορτάσουν

και με 3 αποτυχίες να τις θεωρεί επιτυχίες της 20ετιας
 
Ντροπη και αισχος στον Αντ1 τιποτα δεν κανει για τα 20 χρονια τωρα θα δουν παιρνω να τους ξε..σω
 
Ναι, μου μύρισε είναι η αλήθεια. :) Άστα βρε Γιαννάκη το σάλιο σου χαλάς, παράτα τους. Θα φτιάξουμε δικό μας κανάλι για να ικανοποιούμε όντως τα γούστα του τηλεθεατή.
 
Παιδια δεν εχετε καταλαβει τι παιζει? Με δικαιολογια την οικονομικη κριση και αληθινη αιτια την αναδιαρθρωση στα πραγματα της τηλεορασης, τα μεγαλα καναλια απο την νεα σεζον θα εκμεταλευθουν τις 20χρονες επετειους τους για να την βγαλουν οσο πιο φθηνα γινεται. Δεν θα μου κανει εντυπωση να δω σε prime time ζωνες αντι για νεα σηριαλ, επαναληψεις παλιων επιτυχιων.

Απο εκει που επαιζαν 10 νεα σηριαλ ανα καναλι καθε χρονια, θα δουμε το πολυ 2-3, με το υπολοιπο προγραμμα να καλυπτεται απο επαναληψεις, ξενα σηριαλ και ταινιες. Τουλαχιστον ετσι πιστευω εγω.
 
Καλά το Mega καλή δουλειά κάνει φέτος στις επαναλήψεις (και τα παλιά θα βάλει τον Σεπτέμβρη, και κάποια καλά έχει βάλει Ok), ενώ ο ΑΝΤ1 τα ίδια με πέρυσι, άσε που θα ξαναβάλουν από την αρχή το Θα Βρεις Τον Δάσκαλο Σου. Καλά τι το θέλουν το Ιδιαίτερα Για Κλάματα, επειδή μόνο και μόνο παίζει η Σοφία Αλιμπέρτη, που φέτος δεν την έβλεπε κανένας και μόνο την Γερμανού έβλεπαν;, απορώ την Λόλα γιατί την βάζουν ακόμη, όταν φέτος το 55% των Ελλήνων έβλεπε τα Μυστικά της Εδέμ και 13% την Λάλου, επειδή θέλουν από τώρα να κάψουν το μέλλον της Λιβιτσάνου. Όσο για το ξένο πρόγραμμα εδώ έκοψαν το Ugly Betty και θα το βάλουν τα weekend αντί να βάλουν 2-3 πετυχημένα της 20ετιας θα βλέπω την ασχημόφατσα της Betty, όσο για το Simple Life αίσχος, την Hilton να αρμέγει, αντί να βάλουν (π.χ. το Μεν και Δεν που έχει να το βάλει από το 2003) ενώ έλεος 7 μέρες την εβδομάδα το Extreme Makeover Home Edition, βρε κανείς δεν θέλει να δει τον Tai να αλλάζει σπίτια, όλοι την Σιλβή σε Ε βλέπουν. Καλά ο ΑΝΤ1 παίζει τπτ από τα παλιά να μην βάλει, και να τα χαιρόμαστε μόνο στο YouTube και σε ιστοσελίδες torrent (τύπου Blue White GT).
 
Κοιταξε, βασικα ο Αντ1 ποτε δεν ηταν δυνατος στα σηριαλ με μερικες εξαιρεσεις. Ειδικα στις κωμωδιες ειχε τρελο προβλημα. Η πρωτη φορα που εβγαλε κωμωδια ικανη να σταθει απεναντι στο Μεγκα ηταν τα Εγκληματα. Απο εκει και περα κατα την γνωμη μου, 2-3 δουλειες ηταν πραγματικα καλες και οχι οι αηδιες του στριγκλιαρη Ρωμα που παιζει εδω και 20 χρονια τον ιδιο ρολο δεν συμπεριλαμβανονται.
 
O ant1 έχει πολύ περισσότερα διαμάντια στα συρτάρια του από όσα φαντάζεστε. Απλά δεν έχει αξιωθεί να τα δείξει πολλές φορές σε επανάληψη...

Γιάννη? Μιλάς λίγο αλλά μία σου δήλωση μόνο προκαλεί πανικό! Πήρες? Περιμένουμε εξελίξεις με όλες τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες! :D
 
Εδώ φίλοι μου ο ΑΝΤ1 έκανε εθελούσια έξοδο σε πολλούς εργαζόμενους και στο Antenna Europe, μάλλον την ίδια τύχη με το Sat 1 θα έχει δεν θα γιορτάσει τα 20 του χρόνια.
 
sunset89 είπε:
O ant1 έχει πολύ περισσότερα διαμάντια στα συρτάρια του από όσα φαντάζεστε. Απλά δεν έχει αξιωθεί να τα δείξει πολλές φορές σε επανάληψη...
Αν και περι ορεξεως ουδεις λογος, αν δεν τα φανταζομαι, μαλλον δεν θα εκαναν εντυπωση, αρα....
 
Κάνω έναν κατάλογο με σειρές που θέλουμε να δούμε, σπάνιες μέχρι το 2000 περίπου.. Αν έχω ξεχάσει και κάτι, παρακαλώ του experts να με συμπληρώσουν!

Αστυνόμος Θανάσης Παπαθανάσης (Με το Βέγγο σε ρόλο αστυνομικού)

Κίτρινος Φάκελος του Καραγάτση (η τελευταία φορά που παίχτηκε σε επανάληψη ήταν το 2003)

Όχι τα Νέα του Αντ1 (να δούμε έστω ένα μικρό αφιέρωμα)

Και εύθυμη και Χήρα (σύντομα στις οθόνες μας)

Φάκελος Αμαζών (Με τον Βαλτινό)

Ανατολικός Άνεμος (Παπαμιχαήλ – Φραγκούλη)

Ανατομία ενός εγκλήματος (θέλουμε όλα τα επεισόδια και σε HD άμα γίνεται)

Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά (δε χρειάζεται συστάσεις)

Δέκατο Τρίτο Κιβώτιο (Κούρκουλος σε ρόλο ντετέκτιβ-αστυνομικού)

Μια Γυναίκα από το Παρελθόν (μόνο στο αντ1 gold προβάλλεται)

Μπακούρια (Νεανική σειρά με Αλκίνοο και Πιατά)

Πάθος (τηλεταινία με Καραμπέτη και Βαλτινό –σχεδόν ποτέ σε επανάληψη μετά το 2000)

Τμήμα Ηθών (όπως και για την ανατομία και σε HD άμα γίνεται)

Βαρβαρότητες (Ρώπα-Κυριακίδης «βαρβαριά και….»)

Γόβα Στιλέτο (να αναβιώσει η θρυλική Εύα (Ακρίτα) τώρα!)

Εκτέλεση (η ζωή του Ίωνα Δραγούμη με Κομνηνού, Σταθακοπούλου, Αρζόγλου δια χειρός Κουτσομύτη)

Ο Χήρος Η Χήρα και Τα Χειρότερα (δε χρειάζεται συστάσεις)

Οι μεν και οι δε (είναι ρετρό τι να κάνουμε??)

Της Ελλάδος τα παιδιά (από τις πρώτες επιτυχημένες κωμωδίες)

Αραχτοί και λάιτ (το ρετρό εδώ υπερέχει του ταλέντου)

Ταύρος Με Τοξότη (Σταθακοπούλου – Βούρος και οι συστάσεις…. Περιττές!)

Τολμηρές Ιστορίες (Επανάληψη προ 3ετίας μισή, Γκερέκου σε ρόλο αφηγήτριας και από κει κι ύστερα, ακατάλληλη για ανηλίκους :D )

Έλλη και Άννα (Παπακωνσταντίνου – Βαλσάμη)

Δρόμοι της Πόλης (ωραία αστυνομική σειρά του Μανουσάκη)

Μια Ζωή για την Έλσα (τουλάχιστον πέντε χρόνια να μπει σε επανάληψη)

Πάτερ Ημών (κάποτε το έκαιγαν συνέχεια τώρα σιωπή)

Πρόβα Νυφικού (Δε χρειάζεται συστάσεις)

Στρας (Ναι, κάποτε η Ακρίτα μεγαλουργούσε)

Το Τρίτο Στεφάνι (δε χρειάζεται συστάσεις)

Βαμμένος Ήλιος (Ζούνη, Φέρτης, Πάριος στα φωνητικά,- πότε επιτέλους θα παιχτεί σε επανάληψη??)

Γλυκόξινο Κρασί (Λιβανού, Γερμανός – ισχύει το ίδιο με τον Βαμμένο ήλιο)

Εκείνες κι εγώ (του δίνουν και καταλαβαίνει με επαναλήψεις :( )

Καληνύχτα Μαμά (η Καφαντάρη με τη Ρουβίτσα κόρη –δια χειρός Μαστοράκη)

Το Χρώμα του Φεγγαριού (ευτυχώς ξεκινά σε λίγες ώρες)

Έκπτωτος Άγγελος (ο τενίστας Τζώρτζογλου ερωτεύεται την παντρεμένη –πρώην Σελήνη της Λάμψης Κούρκουλα και ξεσπά πανικός)

Δανεικός Πατέρας (Ρόχας-Μπαλανίκα σε σειρά παραλλαγής)

Διλήμματα (τεράστια επιτυχία όταν παιζόταν και από τότε το πολύ 3 φορές σε επανάληψη – γιατί?)

Εις Θάνατον (η προτελευταία φορά που η Ακρίτα μεγαλούργησε σε εβδομαδιαίο)

Άγγιγμα Ψυχής (αναστενάξαν τα μανουάλια)

Μπαμ, Μπαμπάς και Μπέμπα (ο Καρράς ήθελε να αγγίξει την επιτυχία του Πάτερ Ημών αλλά πού?)

Τρικυμία (επανάληψη πριν 3 χρόνια, φοβερό το τραγούδι)

Εγκλήματα (…)

Αθώος ή Ένοχος (πριν 3 χρόνια επανάληψη)

Αυτά είναι τα πιο επιτυχημένα... δεν αναφέρω καν τα λιγότερο επιτυχημένα που παρόλα αυτά θέλουμε να δούμε και να θυμηθούμε! Άντε μήπως διαβάζει κανένα στέλεχος του Αντ1 και εισακουστούμε κι εμείς οι μικροί και ταπεινοί :D
 
Φοβαμαι πως απο ολα αυτα θα ξαναεβλεπα μονο τα Δέκατο Τρίτο Κιβώτιο, Κίτρινος Φάκελος, Της Ελλάδος τα παιδιά και το Εκεινες και Εγω...
 
Kαι τα Μπακουρια,τμημα ηθων,ανατομια και μια του Δαλιανιδη με τον Καζακο Junior δεν θυμαμαι ποια.
 
sunset89 είπε:
Κάνω έναν κατάλογο με σειρές που θέλουμε να δούμε, σπάνιες μέχρι το 2000 περίπου.. Αν έχω ξεχάσει και κάτι, παρακαλώ του experts να με συμπληρώσουν!
Αστυνόμος Θανάσης Παπαθανάσης (Με το Βέγγο σε ρόλο αστυνομικού)

Κίτρινος Φάκελος του Καραγάτση (η τελευταία φορά που παίχτηκε σε επανάληψη ήταν το 2003)

Όχι τα Νέα του Αντ1 (να δούμε έστω ένα μικρό αφιέρωμα)

Και εύθυμη και Χήρα (σύντομα στις οθόνες μας)

Φάκελος Αμαζών (Με τον Βαλτινό)

Ανατολικός Άνεμος (Παπαμιχαήλ – Φραγκούλη)

Ανατομία ενός εγκλήματος (θέλουμε όλα τα επεισόδια και σε HD άμα γίνεται)

Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά (δε χρειάζεται συστάσεις)

Δέκατο Τρίτο Κιβώτιο (Κούρκουλος σε ρόλο ντετέκτιβ-αστυνομικού)

Μια Γυναίκα από το Παρελθόν (μόνο στο αντ1 gold προβάλλεται)

Μπακούρια (Νεανική σειρά με Αλκίνοο και Πιατά)

Πάθος (τηλεταινία με Καραμπέτη και Βαλτινό –σχεδόν ποτέ σε επανάληψη μετά το 2000)

Τμήμα Ηθών (όπως και για την ανατομία και σε HD άμα γίνεται)

Βαρβαρότητες (Ρώπα-Κυριακίδης «βαρβαριά και….»)

Γόβα Στιλέτο (να αναβιώσει η θρυλική Εύα (Ακρίτα) τώρα!)

Εκτέλεση (η ζωή του Ίωνα Δραγούμη με Κομνηνού, Σταθακοπούλου, Αρζόγλου δια χειρός Κουτσομύτη)

Ο Χήρος Η Χήρα και Τα Χειρότερα (δε χρειάζεται συστάσεις)

Οι μεν και οι δε (είναι ρετρό τι να κάνουμε??)

Της Ελλάδος τα παιδιά (από τις πρώτες επιτυχημένες κωμωδίες)

Αραχτοί και λάιτ (το ρετρό εδώ υπερέχει του ταλέντου)

Ταύρος Με Τοξότη (Σταθακοπούλου – Βούρος και οι συστάσεις…. Περιττές!)

Τολμηρές Ιστορίες (Επανάληψη προ 3ετίας μισή, Γκερέκου σε ρόλο αφηγήτριας και από κει κι ύστερα, ακατάλληλη για ανηλίκους :D )

Έλλη και Άννα (Παπακωνσταντίνου – Βαλσάμη)

Δρόμοι της Πόλης (ωραία αστυνομική σειρά του Μανουσάκη)

Μια Ζωή για την Έλσα (τουλάχιστον πέντε χρόνια να μπει σε επανάληψη)

Πάτερ Ημών (κάποτε το έκαιγαν συνέχεια τώρα σιωπή)

Πρόβα Νυφικού (Δε χρειάζεται συστάσεις)

Στρας (Ναι, κάποτε η Ακρίτα μεγαλουργούσε)

Το Τρίτο Στεφάνι (δε χρειάζεται συστάσεις)

Βαμμένος Ήλιος (Ζούνη, Φέρτης, Πάριος στα φωνητικά,- πότε επιτέλους θα παιχτεί σε επανάληψη??)

Γλυκόξινο Κρασί (Λιβανού, Γερμανός – ισχύει το ίδιο με τον Βαμμένο ήλιο)

Εκείνες κι εγώ (του δίνουν και καταλαβαίνει με επαναλήψεις :( )

Καληνύχτα Μαμά (η Καφαντάρη με τη Ρουβίτσα κόρη –δια χειρός Μαστοράκη)

Το Χρώμα του Φεγγαριού (ευτυχώς ξεκινά σε λίγες ώρες)

Έκπτωτος Άγγελος (ο τενίστας Τζώρτζογλου ερωτεύεται την παντρεμένη –πρώην Σελήνη της Λάμψης Κούρκουλα και ξεσπά πανικός)

Δανεικός Πατέρας (Ρόχας-Μπαλανίκα σε σειρά παραλλαγής)

Διλήμματα (τεράστια επιτυχία όταν παιζόταν και από τότε το πολύ 3 φορές σε επανάληψη – γιατί?)

Εις Θάνατον (η προτελευταία φορά που η Ακρίτα μεγαλούργησε σε εβδομαδιαίο)

Άγγιγμα Ψυχής (αναστενάξαν τα μανουάλια)

Μπαμ, Μπαμπάς και Μπέμπα (ο Καρράς ήθελε να αγγίξει την επιτυχία του Πάτερ Ημών αλλά πού?)

Τρικυμία (επανάληψη πριν 3 χρόνια, φοβερό το τραγούδι)

Εγκλήματα (…)

Αθώος ή Ένοχος (πριν 3 χρόνια επανάληψη)

Αυτά είναι τα πιο επιτυχημένα... δεν αναφέρω καν τα λιγότερο επιτυχημένα που παρόλα αυτά θέλουμε να δούμε και να θυμηθούμε! Άντε μήπως διαβάζει κανένα στέλεχος του Αντ1 και εισακουστούμε κι εμείς οι μικροί και ταπεινοί :D
Στέίλε τον κατάλογο με mail στον ΑΝΤ1
 
και επίσης Α.Μ.Α.Ν. δαγκωτό να το βάλουν, έστω και σε best of δόσεις, εκτός από την χαρά που πήρα για το Ράδιο Αρβύλα ότι θα πάει για 3η σεζόν και ότι θα τους ακούω και φέτος στον Imagine, όσο για τον Καλυβάτση που πάει στον Alpha δεν με πολυενδιαφέρει. Αν θα άφηνε ο κύριος Κανάκης να έπαιζε το Α.Μ.Α.Ν. μεγάλη μου χαρά.

Επίσης το Προσοχή Μαρκοπέδιο του Σεφερλή να έβαζαν, έχουμε να το δούμε από την επανάληψη του 2005 (αν θυμάμαι καλά).
 
Και εγω λιγα θα "χαζευα" ξανα απο την λιστα. Γενικα ποτέ δεν μου αρεσαν τα σηριαλ του ΑΝΤ-1 εκτος ελαχίστων εξαιρεσεων. Το χρωμα του Φεγγαριου, ομως, που εχουμε συζητησει οτι ξεκινα σε λιγες μερες θα το ξαναδω. Δαλιανιδης ειναι αυτος!
 
Ου να μου χαθούν οι άχρηστοι! Λοιπόν τα νεότερα από το μέτωπο: Σε μια εβδομάδα αρχίζει να προβάλλεται το Ελλάς το Μεγαλείο σου κάθε πρωί, καφρο-κωμωδία του 2003, 65 επεισόδια (ελπίζω να τα βάζουν διπλά για να ησυχάσουμε μια ώρα αρχύτερα), και το άλλο σ/κ ξεκινούν και οι Παντρεμένοι έχουν ψυχή.

Αν σκοπεύουν εκεί στον αντ1 μέχρι το Δεκέμβρη να τη βγάλουν με επαναλήψεις κωμωδιών που ξεπερνούν τα 40 επεισόδια απλά για να γεμίζουν τις ώρες τους και να μη βάλουν το χέρι πιοοο βαθιά στο αρχείο τους, μαύρο φίδι που τους έφαγε! Μαύρη οχιά και μάμπα και οτιδήποτε υπάρχει σε δηλητηριώδες!

Το χρώμα του φεγγαριού χαριτωμένη σα σειρά (όχι τέλεια), καμία σχέση με το βιβλίο, απολύτως καμία όμως και εκτός αυτού, τη βάζουνε και άλλες ώρες από αυτές που λένε. το άνοιξα χθες επειδή είχα αυπνίες στις 3.30 και πρόλαβα μόνο το τελευταίο τέταρτο...

Ε ρε Βόμβα που χρειάζονται.!
 
ChristosM είπε:
Και εγω κατι αναλογο κανω, αλλα αρκετες φορες παλι χανεται η αρχη ή το τελος μια και η αποκλιση μπορει ανετα να υπερβει το μισαωρο. Την Κυριακη το "Μανα ειναι..." ξεκινησε αρκετα νωριτερα με αναλογα αποτελεσματα!

Στο Mega γίνεται πιο πολύ (Σαββατογεννημένες και Μάνα Είναι Μόνο Μια και Δέκα Λεπτά Κύρηγμα). Στον ΑΝΤ1 στο Θα Βρεις τον Δάσκαλο σου γίνεται κι αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα