20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Aardvark
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
sunset89 είπε:
.Όχι επειδή από τα πρώτα επεισόδια είχανε χαμηλά νούμερα να βρουνε ευκαιρία για "ξέπλυμα και στην παδέλα".. Αλλωστε και μονο οι θετικές κριτικές που παίρνει αυτή τη στιγμή το κανάλι είναι ένα μεγάλο αβαντάζ. Ο αντ1 μόνο κατάρες ακούει.
Πως το ξερεις αυτο? Βγηκαν τα "επισημα" νουμερα τηλεθεασης και οι Χαριτες και το Δις... ηταν χαμηλα? Αν ειναι ετσι, εγω δεν το πιστευω ουτε για ενα λεπτο. Ακουω τοσο κοσμο να συζηταει τις τελευταιες μερες για αυτες τις δυο επαναληψεις και ποσο τις χαιρονται.
 
ChristosM είπε:
Πως το ξερεις αυτο? Βγηκαν τα "επισημα" νουμερα τηλεθεασης και οι Χαριτες και το Δις... ηταν χαμηλα? Αν ειναι ετσι, εγω δεν το πιστευω ουτε για ενα λεπτο. Ακουω τοσο κοσμο να συζηταει τις τελευταιες μερες για αυτες τις δυο επαναληψεις και ποσο τις χαιρονται.
Βγήκαν ναι τα νούμερα και έπιασαν από 15-19% αυτά τα σήριαλ. Από τη νταντά και μετά άρχισαν να ανεβαίνουν κ ν πιάνουν μέχρι και 30%. Μεγάλη βλακεία αλλά πιστεύω ότι θα στρώσει με τον καιρό. 3 μέρες μετράνε οι επαναλήψεις. Στη βδομάδα πρέπει να αρχίσουν οι ανησυχίες.

Εγώ ποτέ δεν εμπιστεύτηκα την AGB. Σειρές που συζητιόντουσαν από όλους κατά καιρούς τις έδειχνε πχ 20% ενώ κάποιες που βρίζουν όλοι πιάνουν 35%. Παιδιά δεν έχει όλη η Ελλάδα μηχανάκια. Αυτό πρέπει να το συνειδητοποιήσουν τα κανάλια και να πορευτούν βάσει ποιότητας και όχι ποσότητας.
 
sunset89 είπε:
Κοινότυπο ρετράκι όμως, ας προτιμήσουν κάτι πιο σπάνιο την επόμενη φορά.
Όσο για το άλλο που λες και πάλι οι ίδιοι έχουν την ευθύνη. πιστεύω ότι επειδή τις 3χάριτες και το δις εξαμαρτείν έχουν πάρα πολλά χρόνια να τις βάλουν σε επανάληψη, η νέα γενιά, τις σνομπάρει επιδεικτικά καταφεύγοντας στο Είσαι το ταίρι μου που το βλέπει κάθε χρόνο. Μάλλον οι πιο μικροί τηλεθεατές έχοντας ως σημαία της "τηλεοπτικής τους γενιάς" το Παρά Πέντε και το 50-50, τώρα που καλούνται να ανακαλύψουν παλαιότερες τηλεοπτικές στιγμές, να τους φαίνονται άνοστα και ξεπερασμένα. Το μέγκα πρέπει να ΕΠΙΜΕΙΝΕΙ σε αυτές τις σειρές. Όχι επειδή από τα πρώτα επεισόδια είχανε χαμηλά νούμερα να βρουνε ευκαιρία για "ξέπλυμα και στην παδέλα".. Αλλωστε και μονο οι θετικές κριτικές που παίρνει αυτή τη στιγμή το κανάλι είναι ένα μεγάλο αβαντάζ. Ο αντ1 μόνο κατάρες ακούει. Όπως και να το πάρει κανείς, δε συγκρίνεται ο "Ποντίκης" με την "Γιολάντα Ραγιά" ούτε ο "Κατακουζηνός" με τις "αδερφές Χαρίτου". (Αν ο αντ1 δεν την είχε κάψει τη σειρά με κάθε μέσο που διαθέτει ίσως το Κων.νου και ελένης να ήταν πιο περιζήτητο τώρα).

Εμείς επιμένουμε ρετροικά πάντως.
Είναι απίστευτο!Την ίδια σκέψη έκανα και εγώ βλέποντας τα υπερβολικά χαμηλά νούμερα. Με ένα τεράστιο κενό 12 χρόνων περίπου που μεσολάβησε για την επανάληψη ων δύο αυτών σειρών και με τα σημερινά 10 -15 παιδιά να μην ξέρουν τι σημαίνει 3 χάριτες για την ιδιωτική τηλεόραση, είναι φυσικό το καφέ της χαράς να κάνει τετοια νούμερα.Δεν έχουν σχολείο κιόλας...Ακριβώς τα ίδια σκέφτηκα σου λέω!!

Όσο για το άλλο με τα νούμερα.Και εκεί έχεις απόλυτο δίκιο.Δεν έχουν όλοι μηχανάκι, παρά ελάχιστοι που κρίνουν τις τύχες τηλεοπτικών προγραμμάτων και το τι θα δει ή δε θα δει το ματάκι μας κάθε φορά . Αλλά μου έκανε τεράστια εντύπωση αυτή η μέτρια ανταπόκριση της πρεμιέρας των κλάσικς, εντύπωση που έδωσε τη θέση της στην απογοήτευση όταν είδα τη βουτιά των αριθμών σήμερα(σε ένα μπλόγκ που ανακοινώνονται οι τηλεθεάσεις). Χαρακτηριστικό είναι πώς οι Χάριτες σε τέταρτο έκαναν 10 κάτι (2 έχον όλα και όλα) ενώ το Δις 11!!! Και δυστυχώς τα κανάλια δεν είναι μη κερδοσκοπικοί οργανισμοί με σκοπό τους την προώθηση της ποιότητας. Εσύ πολύ σωστά τα λές, αλλά δεν νομίζω ένα κανάλι να αρκείται στα καλά λόγια του κόσμου για τις κλασσικές επαναλήψεις, όταν δεν βρίσκουν αντίκρισμα στους αριθμούς. Προσδοκώ ανάσταση..αριθμών. Αμήν.
 
Η ξαδέρφη μου που είναι 14 βλέπει τις "Τρεις Χάριτες" και το "Δις Εξαμαρτείν" και της αρέσουν
 
thebest20 είπε:
Η ξαδέρφη μου που είναι 14 βλέπει τις "Τρεις Χάριτες" και το "Δις Εξαμαρτείν" και της αρέσουν
Φαντάζομαι όμως, πως καταλαβαίνεις ότι η ξαδέρφη σου δεν μπορεί από μόνη της να κάνει το 15%, 30. (δυστυχώς ;) )

@whatohh

Σίγουρα έτσι όπως έχουν καταντήσει τα κανάλια σήμερα, δεν τους ενδιαφέρει τι θα πει ο κόσμος. Απαξ και δουν ότι το Είσαι το Ταίρι μου, οι Δυο ξένοι, κ άλλα τέτοια χιλιοπαιγμένα, σημειώσουν σε επανάληψη 30 και βάλε, ούτε που θα τους νοιάζει άμα τους βρίσει σύσσωμος ο ΣΕΗ.

Και για να τεκμηριώσω αυτό με τα νούμερα θα αναφέρω ένα απλό παράδειγμα. Το 1997, όταν προβαλλόταν η Αγάπη Άργησε Μια Μέρα από την κρατική σημείωνε χαμηλά ποσοστά σχετικά με το μέγεθος της φήμης της και την ποιότητα που έβγαζε (11 βραβεία στα "πρόσωπα" του Πρέκα). Όλοι όμως συζητούσαν για τη σειρά, όλοι την έβλεπαν και ακόμα και σήμερα διατηρείται ο μύθος της! ΤΟΤΕ όμως ήταν 90ς ΤΩΡΑ ειναι... αστα να πανε.

Σήμερα το αστείο είναι ότι βρήκα στο αρχείο μου μια κριτική της Πόπης Διαμαντάκου για κάποιες σειρές γύρω στο 97 και έλεγε χαρακτηριστικά, ότι μπαφιάσαμε με τις επαναλήψεις των 3χάριτων και αποζητούσε κάτι υποτίθεται ένα επίπεδο παραπάνω. Έτσι διαπιστώνουμε όμως, πως αντί μέσα σε 10 χρόνια η τηλεόραση να πάει ένα κλικ πιο πάνω πήγε πέντε κλικ πιο κάτω. Μπορεί οι επιτυχημένες σειρές να σημειώνουν πλέον πιο μεγάλα νούμερα από τις επιτυχημένες παλαιότερων εποχών, αλλά ουδεμία σχέση έχουν ποιοτικά. (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων). Άρα; Επιστροφή στο παρελθόν. Και σε όποιον από όλους αυτούς τους έξυπνους αρέσει.
 
Παρακολουθωντας ολα αυτα τα χρονια μερικες απο τις επαναληψεις του MEGA, εχω σχηματισει 3 ερωτηματα:

1. Γιατι απο το '99 και μετα (οταν το καναλι συμπληρωσε δεκαετια) δεν προβληθηκαν ΠΟΤΕ σειρες προγενεστερες της χρονιας αυτης, ενω μεχρι τοτε οι επαναληψεις τους ηταν σε τακτικη βαση?

2. Γιατι απο αυτον τον κανονα εξαιρεθηκαν το "Ρετιρε", οι "Μικρομεσαιοι", το "Dolce Vita" και οι "Δυο Ξενοι"? (αν και τα δυο πρωτα ως θερινο μπαλωμα αντιμετωπιστηκαν, παρα ως επαναληψη)

3.Γιατι απο τους τιτλους ΟΛΩΝ των προ '99 σειρων απουσιαζει η αρχικη μακετα "Το MEGA Channel παρουσιαζει"? (αυτο κι αν ειναι ερωτημα, δεν ξερω ποσοι το εχετε παρατηρησει)
 
drspiros είπε:
Παρακολουθωντας ολα αυτα τα χρονια μερικες απο τις επαναληψεις του MEGA, εχω σχηματισει 3 ερωτηματα:
1. Γιατι απο το '99 και μετα (οταν το καναλι συμπληρωσε δεκαετια) δεν προβληθηκαν ΠΟΤΕ σειρες προγενεστερες της χρονιας αυτης, ενω μεχρι τοτε οι επαναληψεις τους ηταν σε τακτικη βαση?

2. Γιατι απο αυτον τον κανονα εξαιρεθηκαν το "Ρετιρε", οι "Μικρομεσαιοι", το "Dolce Vita" και οι "Δυο Ξενοι"? (αν και τα δυο πρωτα ως θερινο μπαλωμα αντιμετωπιστηκαν, παρα ως επαναληψη)

3.Γιατι απο τους τιτλους ΟΛΩΝ των προ '99 σειρων απουσιαζει η αρχικη μακετα "Το MEGA Channel παρουσιαζει"? (αυτο κι αν ειναι ερωτημα, δεν ξερω ποσοι το εχετε παρατηρησει)
Αυτό είναι όντως αξιοσημείωτο. Ας μου επιτραπεί χωρίς να παρεξηγηθώ να αναφέρω απλά δύο σημεία! Ελπίζω να μη φάω μπαν.

Μετά το 1999 άλλαξαν αρκετά πράγματα στη διοίκηση του Mega! Ο μέχρι πρότινος διευθυντής προγράμματος Τζώννυ Καλημέρης αποχώρησε και τη θέση ανέλαβε ο μέχρι σήμερα διευθυντής Π. Μπούτος... Άρα η πρώτη σου παρατήρηση για τη χρονολογία είναι πάρα πολύ σωστή! Εύγε!

Το Ρετιρέ, οι Μικρομεσαίοι κτλ είναι σήριαλ με πολλά πολλά επεισόδια. Τα δύο πρώτα επιλέχθηκαν για να γεμίζουν, όπως και πάλι πολύ σωστά παρατηρείς τις καλοκαιρινές πρωινές ατελείωτες ώρες, και τα δύο άλλα να γεμίζουν τις απογευματινές χειμωνο-ανοιξιάτικες ατελείωτες ώρες.

όσο για τη μακέτα φέτος ύστερα από πολλά πολλά χρόνια για όποιον παρατήρησε μετά το 10ο επεισόδιο του Λόγω Τιμής έπεσε το παλιό πολύχρωμο σήμα "Το Mega Παρουσιάζει" (βλ. συνημμένο) και πραγματικά εξέπληξε τους πιο παρατηρητικούς...

Μία σκέψη απλά, ότι ίσως με την επάνοδο της νέας διοίκησης να θέλησαν να αποποιηθούν τις παλιές επιτυχίες (το ξέρω το έχω χιλιοειπωμένο, καταντώ κουραστική, αλλά δε θα σταματήσω να το λέω άμα δεν αποδειχθεί το αντίθετο)... Ξέρετε είναι σημαντικό να υμνούνται τα δικά μας "έργα και ημέρες" από τον τύπο και να ξεχνάμε στιγμές του παρελθόντος. Δεν υπονοώ μόνο από πλευράς προγραμματισμού, αλλά από μια σφαιρικότερη άποψη...

Δεν προβλήθηκαν ποτέ σειρές όπως: Αναστασία, Απών, Αίθουσα του Θρόνου (κόπηκε σε δύο βδομάδες η μοναδική επανάληψη), Φρουροί Αχαΐας και άλλες μεγάλες επιτυχίες του μέγκα ΠΡΟ ΤΟΥ 1 9 9 9 (Το τονίζω). Φέτος,η ψηφοφορία πρέπει να ναι ο φόβος και ο τρόμος των υπευθύνων του καναλιού... Μπορεί να μην εισακουγόμαστε εντελώς (με την έννοια ότι δεν έχουν βάλει ακόμα όσα έχουμε ζητήσει), αλλά σας διαβεβαιώ παρακολουθείται ό,τι γράφεται και λέγεται εκεί μέσα κ αρκετοί έχουν πάρει το μήνυμα που θέλουν να δώσουν οι πιο... έμπειροι τηλεθεατές... Το ζήτημα κάποια στιγμή είναι να ιδρώσει το αυτί τους.
 
Κι εγώ έχω μείνει ευχαρσιτημένος με αυτές τις επαναλήψεις. Κάποτε λοιπόν τις βάζανε συνέχεια κι ο κόσμος είχε μπουχτίσει. Εμείς όμως που τις ξαναζητούμε το κάνουμε γιατι μας λείψανε και γιατί θα είναι μια καλή ευκαιρία με την πρόοδο της τεχνολογίας να τα κρατήσουμε στη συλλογή μας. Ειλικρινά φοβάμαι κι εγώ για το μέλλον αυτών των 2 επαναλήψεων κι αφού διάβασα και για τα νούμερα των μετρήσεων...Τέσπα, ας φάω σκ.. καλύτερα και να μην το γρουσουζέψω. Τα κρατάω για το αρχείο μου με μεγάλη χαρά. Μακάρι να συνεχίσουν λόγω ώρας (το απόλυτο κενο) και να τα δούμε ολοκληρωμένα. Από την άλλη με τρομάζει η προεκλογική περίοδος με τις ομιλίες των υποψηφίων. Ναι μεν θα αργήσουν τα σίριαλ αρα θα έχουμε τρύπες να καλύψουμε ως τότε ελπίζω αξιοπρεπώς αλλά αν βγει κάνα έκτακτο όπως έγινε με το Ταίρι;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mhmerotategiatipino είπε:
Κι εγώ έχω μείνει ευχαρσιτημένος με αυτές τις επαναλήψεις. Κάποτε λοιπόν τις βάζανε συνέχεια κι ο κόσμος είχε μπουχτίσει. Εμείς όμως που τις ξαναζητούμε το κάνουμε γιατι μας λείψανε και γιατί θα είναι μια καλή ευκαιρία με την πρόοδο της τεχνολογίας να τα κρατήσουμε στη συλλογή μας. Ειλικρινά φοβάμαι κι εγώ για το μέλλον αυτών των 2 επαναλήψεων κι αφού διάβασα και για τα νούμερα των μετρήσεων...Τέσπα, ας φάω σκ.. καλύτερα και να μην το γρουσουζέψω. Τα κρατάω για το αρχείο μου με μεγάλη χαρά. Μακάρι να συνεχίσουν λόγω ώρας (το απόλυτο κενο) και να τα δούμε ολοκληρωμένα. Από την άλλη με τρομάζει η προεκλογική περίοδος με τις ομιλίες των υποψηφίων. Ναι μεν θα αργήσουν τα σίριαλ αρα θα έχουμε τρύπες να καλύψουμε ως τότε ελπίζω αξιοπρεπώς αλλά αν βγει κάνα έκτακτο όπως έγινε με το Ταίρι;
Ωχ, ώχ, ώχ αυτό με τις ομιλίες και τα έκτακτα δεν το ειχα σκεφθεί. Δεν θέλω να γίνω μάντης κακών, αλλά το mega διακόπτει το πρόγραμμα του ακόμα και αν ένα φύλλο από δέντρο κουνηθεί στο Μέγαρο Μαξίμου.Είθε οι τεχνικοί του σταθμού, να σταματούν τα βίντεο των σειρών , όταν θα πέφτουν τα έκτακτα σαν χαλάζι.

Άρχισαν και οι αλλαγές... Από Δευτέρα 7/9 το ''Είσαι το ταίρι μου'' στις 19.00.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Ο μέχρι πρότινος διευθυντής προγράμματος Τζώννυ Καλημέρης αποχώρησε και τη θέση ανέλαβε ο μέχρι σήμερα διευθυντής Π. Μπούτος...
όσο για τη μακέτα φέτος ύστερα από πολλά πολλά χρόνια για όποιον παρατήρησε μετά το 10ο επεισόδιο του Λόγω Τιμής έπεσε το παλιό πολύχρωμο σήμα "Το Mega Παρουσιάζει" (βλ. συνημμένο) και πραγματικά εξέπληξε τους πιο παρατηρητικούς...

Μία σκέψη απλά, ότι ίσως με την επάνοδο της νέας διοίκησης να θέλησαν να αποποιηθούν τις παλιές επιτυχίες (το ξέρω το έχω χιλιοειπωμένο, καταντώ κουραστική, αλλά δε θα σταματήσω να το λέω άμα δεν αποδειχθεί το αντίθετο)... Ξέρετε είναι σημαντικό να υμνούνται τα δικά μας "έργα και ημέρες" από τον τύπο και να ξεχνάμε στιγμές του παρελθόντος.
Υποθετω οτι ο κος Μπουτος ειναι αυτος που σε μια συνεντευξη του προ 2-3 ετων σε καποιο ενθετο εφημεριδας δηλωνη με περισση αλαζονεια οτι το προγραμμα του καναλιου του ειναι το καλυτερο και οτι δεν παρακολουθει τις εκπομπες των αλλων καναλιων...

Κι ετσι κατεληξαν σε μια πολιτικη τυπου ΕΡΤ, ωστε να απαρνηθουν καθε τι προγενεστερο, λες κι αυτοι που διοικουσαν πριν ηταν ασχετοι με το αντικειμενο τους. Tale quale!

Οσο για το παλιο λογοτυπο, αυτο μαλλον τους ξεφυγε, και λογικα ο μοντερ και ο υπευθυνος προγραμματος θα πρεπει να εκτελεστηκαν για παραδειγματισμο.
 
drspiros είπε:
Υποθετω οτι ο κος Μπουτος ειναι αυτος που σε μια συνεντευξη του προ 2-3 ετων σε καποιο ενθετο εφημεριδας δηλωνη με περισση αλαζονεια οτι το προγραμμα του καναλιου του ειναι το καλυτερο και οτι δεν παρακολουθει τις εκπομπες των αλλων καναλιων...Κι ετσι κατεληξαν σε μια πολιτικη τυπου ΕΡΤ, ωστε να απαρνηθουν καθε τι προγενεστερο, λες κι αυτοι που διοικουσαν πριν ηταν ασχετοι με το αντικειμενο τους. Tale quale!

Οσο για το παλιο λογοτυπο, αυτο μαλλον τους ξεφυγε, και λογικα ο μοντερ και ο υπευθυνος προγραμματος θα πρεπει να εκτελεστηκαν για παραδειγματισμο.
Ακριβώς έτσι είναι όπως τα λες... Η πολιτική της ΕΡΤ ξανασυναντάται 18 περίπου χρόνια μετά στην ιδιωτική. Και μην πιστέψει κανείς ότι τέτοιες τακτικές εφαρμόζονται μόνο στο Mega... Στον αντ1 να δείτε τι ωραία μαγειρέματα κάνει ο Λεβέντης και ο Λάτσιος απλά ακολουθεί. Εκεί έχουν την τάση να κάνουν το σταθμό life style αγνοώντας παντελώς την παρουσία του στα τηλεοπτικά δρώμενα της δεκαετίας του 90. Εξού και βλέπουμε μόνο χαζοκωμωδίες.... Στο τέλος θα καταντήσουμε coach potatoes. ( :P Τι ΘΑ δλδ, ευτυχώς που αναλογιζόμαστε τις παλαιότερες εποχές και βλέπουμε τις διαφορές).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαίρομαι που έβαλαν αυτά τα 2 θρυλικά σίριαλ στην απογευματινή ζώνη αλλά στεναχωριέμαι που τα 15χρονα και τα 10χρονα δεν βλέπουν αυτά και βλέπουν τον Ποντίκη με το Μαριζάκι και τον Ουδεπώποτα να λέει στον γιό του "Νομός Ημαθίας, πρωτεύουσα;", κρίμα, 13% και 14% οι Χάριτες και το ΔΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ, και 28% το Καφέ που παίζει 4 καλοκαίρια συνεχόμενα και 26% ο Δάσκαλος που πάλι άρχισε, έλεος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε,λογικό είναι,τα 10χρονα-15χρονα δεν είχαν προλάβει εκείνες τις σειρές...
 
manos426f είπε:
Ε,λογικό είναι,τα 10χρονα-15χρονα δεν είχαν προλάβει εκείνες τις σειρές...
Να προσθέσω και ανθρώπους της γενιάς των σίριαλ αυτών, κόλλησαν στην ομορφιά του Μάριου Αθανασίου, στην σαχλότητα της Λόλας και στις ίδιες ατάκες του Χάρη Ρώμα.

Και στην ψηφοφορία του Mega όλα τα 15αχρονα ψηφίζουν και βάζουν τις τελευταίας 2ετίας, έλεος
 
Νομίζω γίνεσαι λίγο άδικη,ο κος Ποντίκης δεν ήταν δα κι άσχημη σειρά.

Κατά τα άλλα συμφωνώ όμως,καθότι ο μεν Ρώμας είναι το λιγότερο ανυπόφορος,η δε "Λόλα" απλά επικίνδυνη...
 
manos426f είπε:
Νομίζω γίνεσαι λίγο άδικη,ο κος Ποντίκης δεν ήταν δα κι άσχημη σειρά.Κατά τα άλλα συμφωνώ όμως,καθότι ο μεν Ρώμας είναι το λιγότερο ανυπόφορος,η δε "Λόλα" απλά επικίνδυνη...
Το Θα Βρεις Τον Δάσκαλο Σου μου αρέσει, το έβλεπα φανατικά στο γυμνάσιο όταν έπαιζε . Πάντως στο megalicious classic οι πληροφορίες τέλειες

τι σημαίνει μ@λ...

τι σημαίνει σαγιονάρα στα ιαπωνέζικα

ότι ο Αντωνόπουλος ήταν εγγονός της Κ.Παξινού (στο Αυστηρώς Κατάλληλο έλεγε ότι έχει παίξει με τον Μινωτή χε χε)

κι άλλα ενδιαφέροντα
 
whatohh είπε:
Ωχ, ώχ, ώχ αυτό με τις ομιλίες και τα έκτακτα δεν το ειχα σκεφθεί. Δεν θέλω να γίνω μάντης κακών, αλλά το mega διακόπτει το πρόγραμμα του ακόμα και αν ένα φύλλο από δέντρο κουνηθεί στο Μέγαρο Μαξίμου.Είθε οι τεχνικοί του σταθμού, να σταματούν τα βίντεο των σειρών , όταν θα πέφτουν τα έκτακτα σαν χαλάζι.
Και να πείς ότι δεν το είπα??Το είπα...Και νατα μας τώρα, δύο μέρες χωρίς Megalicious Classics
 
Για να πεσουν πολλα τηλεφωνα διαμαρτυριας. Γ--- τις εκλογες τους.

Καλα, αλλη ωρα δεν μπορουν να τους δειχνουν να μιλανε?
 
Ναι δίκιο έχετε, 2 μέρες περιμένω να δώ τα σίριαλ και έχει τις π@π...ολογίες των πολιτικών, σήμερα είχε του Τρεμόπουλου, και στον ΑΝΤ1 δεν το διέκοψαν το Κωνσταντίνου Και Ελένης και τον Ποντίκη.
 
Πίσω
Μπλουζα