20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

Τζωνη Καλημερη, σε θερμοπαρακαλουμε, γυρνα πισω να τους μαθεις τη δουλεια!!
 
Λοιπόν μεθαύριο τελειώνει η ψηφοφορία.... Όποιος προλάβει τον κύριο είδε! Χάρηκα που θα ανοιγαν τα σχολεια και θα ψηφιζαμε ωραια και τωρα την κλείνουν.

Ορμάτε και στηρίξτε με νύχια και με δόντια ό,τι παλιό φρούριο έχει μείνει απόρθητο! Σειρές εκπομπές ηθοποιούς! ό,τι κάνει κανείς καλό είναι έστω και τελευταία στιγμή! Ψηφίζουμε απο 1989-1999. λολ
 
Πόσο καιρό έχει να δείξει Τρεις Χάριτες και Δις Εξαμαρτείν?Μόνο 1 επεισόδιο έδειξε αυτή τη βδομάδα?
 
thebest20 είπε:
Πόσο καιρό έχει να δείξει Τρεις Χάριτες και Δις Εξαμαρτείν?Μόνο 1 επεισόδιο έδειξε αυτή τη βδομάδα?
2 φορές έπαιξαν Τετάρτη και Παρασκευή

την Δευτέρα είχε ομιλία του ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ

την Τρίτη είχε του ΤΡΕΜΟΠΟΥΛΟΥ

και την Πέμπτη του Τσίπρα

α! χθές μονοψήφια κάναν τα 2 κλασσικά σίριαλ και 20% τα πολυπαιγμένα του ΑΝΤ1, έλεος
 
thebest20 είπε:
Πόσο καιρό έχει να δείξει Τρεις Χάριτες και Δις Εξαμαρτείν?Μόνο 1 επεισόδιο έδειξε αυτή τη βδομάδα?
Συγγνωμη να σε ρωτησω κατι γιατι μου εχει κανει εντυπωση.

Δεν τα βλεπεις αυτα τα δυο σηριαλ? Ειδικα τις Χαριτες απ οτι ξερουμε ολοι στο φορουμ τις περιμενες πως και πως μια και ειναι πολυ αγαπημενη σου σειρα.
 
Μπορεί να μην βλέπει τα επεισόδια που έχει ήδη!

Πάντως ChristosM το ίδιο παρατηρήσαμε αλλά είπα να μην το σχολιάσω! χαχα :D :D:D
 
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΜΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ.ΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΝΟΜΙΖΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝΕ ΚΟΨΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΜΕΓΚΑ ΕΠΟΧΗΣ ΠΑΝΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΡΟΣΗΜΟ.ΤΡΟΜΕΡΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ Κ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΜΕ ΛΕΜΠΕΣΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΑ ΤΗ ΝΑΥΠΛΙΩΤΟΥ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΥΡΙ ΜΠΟΥΤΟ.Δ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΚΗ.ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ.ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΤΕ....ΜΙΑ ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΙΧΘΕΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΠΟΤΕ...ΚΑΝΤΕ ΜΑΣ ΤΗ ΧΑΡΗ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ...ΕΟΡΤΑΣΜΟ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΗΛΙΘΙΟ ΝΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΤΕ...ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΣΣΙΚΣ....ΨΗΦΙΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΙΘΟΥΣΑ...
 
Αχά! Μόλις εντόπισα το τέταρτο άτομο που στηρίζει Ναυπλιώτου στην ψηφοφορία de facto! Ok! Ο άνεμος του Mega channel κάτι θα φέρει σε εσένα από τον Οκτώβρη!
 
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΝΤΟΠΙΣΕΣ?ΚΑΙ ΜΟΝΟ 3 ΕΙΜΑΣΤΕ?ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ?ΜΑΚΑΡΙ...
 
ΡΑΦΑΕΛΑ είπε:
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΝΤΟΠΙΣΕΣ?ΚΑΙ ΜΟΝΟ 3 ΕΙΜΑΣΤΕ?ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ?ΜΑΚΑΡΙ...
Ε καλά χρόνια στο κουρμπέτι.

4 είναι! Είναι δύο οι φανατικές γνωστές μου κι εγώ που τη στηρίζω μαζί με μια άλλη ηθοποιό, συνέχεια. Και ψάχναμε να βρούμε ποιο είναι το 4ο άτομο... γιατί από περισταστιακούς πάει σύννεφο. βρεεε καλώς το!

Η Μαρία είναι πρώτη στην ψηφοφορία εκτός αν αλλάξουν τα αποτελέσματα από το mega λόγω παρελθοντικών καταστάσεων!

Άντε να δούμε γιατί κι αυτή η ψηφοφορία παραφορέθηκε
 
Ραφαελα καλως μας ηρθες και καλη παραμονη. Κανε μου μια χαρη ομως, προσπαθησε να γραφεις με μικρα γραμματα. Τα κεφαλαια στο ιντερνετ σημαινουν οτι φωναζεις ;)
 
ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΑ?ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑ.ΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΤΗΡΙΖΕΤΕ?ΚΟΜΝΗΝΟΥ?ΓΙΑΤΙ Κ ΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΣΑ ΝΑ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΑΤΙ Μ.ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙΠΟΤΕ?ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ ΑΥΤΑ?
 
Δεν αποκαλύπτουμε its a secret! Υπομονή μέχρι Νοέμβρη... και όντως βρε συ βάλε μικρά γράμματα θα νομίσει κανείς ότι φωνάζεις. καλά λέει ο paspartoo. :D
 
Ραφαέλα καλώς όρισες. Θα ξέχασες πατημένο το caps lock :)

Γράφε σε παρακαλώ με μικρα :) :)

ΕDIT: Με πρόλαβε και ο Πασπαρτού :D
 
οκ βρε παιδια μη φωναζετε.οσο για τα αποτελεσματα θα δειξει.αντε καληνυχτα...
 
Πολύ χάρηκα που το MEGA φιλοτιμήθηκε να προβάλλει επιτέλους τις Τρεις Χάριτες και το Δις Εξαμαρτείν. Καιρός ήταν. Δεν είχα την ευκαιρία να τις παρακολουθήσω ολόκληρες πέρα από μερικά επεισόδια λόγω του νεαρού της ηλικίας μου. Πραγματικά, βλέποντας τα σημερινά χαζοσήριαλ αναπολώ τα παλιά. Θυμάμαι το γέλιο που έριχνα με σειρές όπως Εκμέκ παγωτό, Και οι τέσσερις ήταν υπέροχες, Το σόι μας, Δέκα μικροί μήτσοι κ.λ.π. (όλα αυτά στις επαναλήψεις βέβαια). Όσον αφορά αυτό που διάβασα ότι Χάριτες και Δις Εξαμαρτείν κάνουν μονοψήφια από τότε που ξεκίνησαν πολύ μούφα το βρίσκω. Αποκλείεται δύο από τις πιο επιτυχημένες σειρές της ελληνικής τηλεόρασης να μην έχουν τηλεθέαση. Αλλά αν συμβαίνει πιστεύω ότι φταίει καθαρά το MEGA. Είναι δυνατόν να δείχνει αυτές τις πολυαναμενόμενες σειρές στις 15.00 το μεσημέρι? Εκείνη την ώρα πολύς κόσμος δουλεύει ή κοιμάται κιόλας. Αλλά πέρα απ' αυτό νομίζω ότι ευθύνεται και η μακροχρόνια απουσία αυτών των σειρών από το πρόγραμμα του καναλιού. Οι πιο νέοι δεν είχαν την ευκαιρία να μάθουν αυτά τα σήριαλ με αποτέλεσμα να τα σνομπάρουν. Γιατί δηλαδή Ντόλτσε Βίτα και Δυο ξένοι χτυπάνε 25άρια όταν προβάλλονται?

Αυτά κι ελπίζω να μη σας κούρασα :D
 
konkar είπε:
Πολύ χάρηκα που το MEGA φιλοτιμήθηκε να προβάλλει επιτέλους τις Τρεις Χάριτες και το Δις Εξαμαρτείν. Καιρός ήταν. Δεν είχα την ευκαιρία να τις παρακολουθήσω ολόκληρες πέρα από μερικά επεισόδια λόγω του νεαρού της ηλικίας μου. Πραγματικά, βλέποντας τα σημερινά χαζοσήριαλ αναπολώ τα παλιά. Θυμάμαι το γέλιο που έριχνα με σειρές όπως Εκμέκ παγωτό, Και οι τέσσερις ήταν υπέροχες, Το σόι μας, Δέκα μικροί μήτσοι κ.λ.π. (όλα αυτά στις επαναλήψεις βέβαια). Όσον αφορά αυτό που διάβασα ότι Χάριτες και Δις Εξαμαρτείν κάνουν μονοψήφια από τότε που ξεκίνησαν πολύ μούφα το βρίσκω. Αποκλείεται δύο από τις πιο επιτυχημένες σειρές της ελληνικής τηλεόρασης να μην έχουν τηλεθέαση. Αλλά αν συμβαίνει πιστεύω ότι φταίει καθαρά το MEGA. Είναι δυνατόν να δείχνει αυτές τις πολυαναμενόμενες σειρές στις 15.00 το μεσημέρι? Εκείνη την ώρα πολύς κόσμος δουλεύει ή κοιμάται κιόλας. Αλλά πέρα απ' αυτό νομίζω ότι ευθύνεται και η μακροχρόνια απουσία αυτών των σειρών από το πρόγραμμα του καναλιού. Οι πιο νέοι δεν είχαν την ευκαιρία να μάθουν αυτά τα σήριαλ με αποτέλεσμα να τα σνομπάρουν. Γιατί δηλαδή Ντόλτσε Βίτα και Δυο ξένοι χτυπάνε 25άρια όταν προβάλλονται?
Αυτά κι ελπίζω να μη σας κούρασα :D
Τα λες πολυ σωστα και μπραβο. Δεν μας κουρασες καθολου, ισα ισα χαιρομαστε να συμμετεχουν ολοι στις συζητησεις αυτες.
 
konkar είπε:
Πολύ χάρηκα που το MEGA φιλοτιμήθηκε να προβάλλει επιτέλους τις Τρεις Χάριτες και το Δις Εξαμαρτείν. Καιρός ήταν. Δεν είχα την ευκαιρία να τις παρακολουθήσω ολόκληρες πέρα από μερικά επεισόδια λόγω του νεαρού της ηλικίας μου. Πραγματικά, βλέποντας τα σημερινά χαζοσήριαλ αναπολώ τα παλιά. Θυμάμαι το γέλιο που έριχνα με σειρές όπως Εκμέκ παγωτό, Και οι τέσσερις ήταν υπέροχες, Το σόι μας, Δέκα μικροί μήτσοι κ.λ.π. (όλα αυτά στις επαναλήψεις βέβαια). Όσον αφορά αυτό που διάβασα ότι Χάριτες και Δις Εξαμαρτείν κάνουν μονοψήφια από τότε που ξεκίνησαν πολύ μούφα το βρίσκω. Αποκλείεται δύο από τις πιο επιτυχημένες σειρές της ελληνικής τηλεόρασης να μην έχουν τηλεθέαση. Αλλά αν συμβαίνει πιστεύω ότι φταίει καθαρά το MEGA. Είναι δυνατόν να δείχνει αυτές τις πολυαναμενόμενες σειρές στις 15.00 το μεσημέρι? Εκείνη την ώρα πολύς κόσμος δουλεύει ή κοιμάται κιόλας. Αλλά πέρα απ' αυτό νομίζω ότι ευθύνεται και η μακροχρόνια απουσία αυτών των σειρών από το πρόγραμμα του καναλιού. Οι πιο νέοι δεν είχαν την ευκαιρία να μάθουν αυτά τα σήριαλ με αποτέλεσμα να τα σνομπάρουν. Γιατί δηλαδή Ντόλτσε Βίτα και Δυο ξένοι χτυπάνε 25άρια όταν προβάλλονται?
Αυτά κι ελπίζω να μη σας κούρασα :D
Η αληθεια ειναι πως οι Τρεις Χαριτες σαν σειρα, δειχνουν την ηλικια τους πλεον. Ηταν μια τεραστια επιτυχια, αλλα σαν σειρα στοχευε το γενικοτερο κοινο των 90ς αντιθετα με τους Απαραδεκτους που ηταν ποιο ''εξτριμ'' με τα μετρα της εποχης οποτε και διατηρουν την λαμψη τους. Καταλαβαινω λοιπον την δυσκολια απηχησης σε ενα νεαρο κοινο μιας σειρας που οι διαλογοι ειναι ''τηλεοπτικοι''* εν αντιθεση με την πιο ρεαλιστικη γλωσσα που εχουν συνηθισει στην τηλεοραση σημερα.

* Με το τηλεοπτικος διαλογος αναφερομαι στα σεναρια μια εποχης που οι βρισιες ή αρκετες εκφρασεις στην τηλεοραση ηταν ταμπου, Η τουβου λειτουργουσε περισσοτερο ως εξιδανικευμενη εικονα της κενωνιας παρα σαν καθρεφτης της. Εννοειται πως δεν ειμαι υπερ της βωμολοχιας για την βωμολοχια τυπου Ψαλτης και Δαλιανιδης style ή της γελοιας υπερβολης τυπου σταυλοι Εριετας Ζαιμη, απλα δεν θα πεθανουμε και αν πουμε μερικα πραγματακια οπως στην αληθινη καθημερινη ζωη. Ολες αυτες οι σειρες ειχαν μεν ωραια σεναρια και διαλογους αλλα η ατυπη λογοκρισια τους καθιστα ψιλοαποστειρωμενους για τα σημερινα αυτια.
 
Πίσω
Μπλουζα