20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

Παιδιά υπάρχει πιθανότητα να βάλουν επανάληψη στο mega το show με την κορόμηλα?
 
Jason είπε:
Παιδιά υπάρχει πιθανότητα να βάλουν επανάληψη στο mega το show με την κορόμηλα?
Εξυπακούεται... Αλλά μην περιμένεις και όλα τα σόου στη σειρά λες και είναι σήριαλ... Κάτι σε μορφή τηλεταινιών με τις καλύτερες στιγμές όπως είχε γίνει και το 2005! :D :D
 
sunset89 είπε:
Εξυπακούεται... Αλλά μην περιμένεις και όλα τα σόου στη σειρά λες και είναι σήριαλ... Κάτι σε μορφή τηλεταινιών με τις καλύτερες στιγμές όπως είχε γίνει και το 2005! :D :D


Εύχομαι να διαρκέσει περισσότερο αυτό από εκείνο του 2005:D

χθες αρχισε η σειρα "αλλη μια φασαρια"
 
Jason είπε:
χθες αρχισε η σειρα "αλλη μια φασαρια"
Δώσε μας πληροφορίες,αν είναι κωμική ή δραματική,έτος προβολής,casting και κάθε πότε παίζει
 
Εμένα δεν μου αρέσει και τόσο αυτή η ιδέα του Mega..

Ναι μεν είναι τα 20 χρόνια του, και το γιορτάζει, αλλά το κάνει με το πρόσχημα να μην βάλει νέες σειρές.

BTW αν βάλουν τα πρώτα θρυλικά επεισόδια του ΑΜΑΝ (αν το αφήσει ο Κανάκης και ο Καλυβάτσης φυσικά..), θα είναι ΘΕΟΙ!
 
theoritikos είπε:
Εμένα δεν μου αρέσει και τόσο αυτή η ιδέα του Mega..Ναι μεν είναι τα 20 χρόνια του, και το γιορτάζει, αλλά το κάνει με το πρόσχημα να μην βάλει νέες σειρές.

BTW αν βάλουν τα πρώτα θρυλικά επεισόδια του ΑΜΑΝ (αν το αφήσει ο Κανάκης και ο Καλυβάτσης φυσικά..), θα είναι ΘΕΟΙ!
Αυτο ακριβως θελουμε εμεις εδω στο φορουμ. Να λιγοστεψουν οι νεες ελεεινες σειρες και να ξαναδουμε τις παλιες καλες σειρες που ολοι εχουμε αγαπησει. Ετσι οπως εχει καταντησει η τηλεοραση σημερα, ακομα και τα "χαζα" παλια σηριαλ δειχνουν πολυ καλυτερα απο τα καινουργια.
 
Λοιπόν, το Μέγκα θα μας χαρίσει και άλλες σειρές τις προσεχείς μέρες.

Απ' ό,τι ξέρω μέχρι τώρα, αυτό το διάστημα θέλει να ξεπαστρέψει σιγά σιγά με τις σειρές που ελάχιστοι θυμούνται ή ζητούν πλέον. (Εξ ου και η προβολή του "Άλλη μια φασαρία").

Θα συνεχίσει με "θύματα ειρήνης" (1999), που έπαιζαν οι Παπαχαραλάμπους- Εμμανουήλ κ.α. και είχε κοπεί λόγω ιδιαίτερα χαμηλής τηλεθέασης. Μόνο το τραγούδι των ΑΝΕΜΟΣ άξιζε στους τίτλους αρχής. Και επίσης θα προβάλλουν για 500η ίσως φορά το "Μονάχους-Μονάχους" (κάθε χρόνο αποκλείεται να μην παίξει επανάληψη ξημερώματα- είναι σαν το "Σκυλίσια Ζωή" ένα πράμα..

Αυτό που πρέπει να ελπίζουμε είναι ότι όταν λένε "προβάλλουμε σειρές όχι τόσο επιτυχημένες", δεν υποννοεί και "για τα 20 χρόνια έχουμε παρα5 και 50-50", ούτε ακόμα μια φορά προβολή των "Δύο ξένων"...

Μέχρι στιγμής τουλάχιστον, έχουμε ικανοποιητικές προβολές. Άντε να δούμε όσο πλησιάζει καλοκαίρι, να αρχίσει να αντιστρέφεται και η χρονομηχανή τους από το 1998 και πίσω...
 
Aυτό είναι το ζητούμενο τελικά. Να προβάλει (αν γίνεται και όλες) τις σειρές από το 1998 και πίσω. Ελπίζω μόνο να μην μείνουμε με την όρεξη
 
Το ζήτημα είναι το εξής: να τις προβάλλει τακτικά όχι 5 μέρες την εβδομάδα για να προλάβει να τις βάλει όλες.

Τα "θύματα" έχουν 15 επεισόδια και το "Μονάχους" 13 αν θυμάμαι καλά. Αν τα δείξουν όπως συνηθίζουν, πάει ο Απρίλιος.

Εντωμεταξύ, ο Αντέννα, αν κινείται στο ίδιο στυλ, δηλ. ξεπαστρεύω τις χιλιοπαιγμένες, (δεν έχω πληροφόρηση ακόμα για αυτό και δεν ανοίγω το τόπικ), μέχρι στιγμής έχει προβάλλει κάτι βλακώδεις όπως "Ας πρόσεχες", τα "φιλαράκια", "στρίβειν δια του αρραβώνος" και "ιδιαιτέρα για κλάμματα"...

Αυτός όμως είναι πιο σίγουρο ότι θα ρίξει τους άσους του στο "τερέν" από φθινόπωρο... Σύντομα νέες πληροφορίες..!
 
Μου είπαν ότι η σειρά "Άλλη Μια Φασαρία" παίζει 3 φορές τη βδομάδα!Ως τώρα έχω δει ότι υπάρχουν σε forum 6 από τα 9 επεισόδια!Αν παίξει το Mega και άλλες σειρές,να ξεκινήσει από αυτές με τα λίγα επεισόδια,τότε έχει καλώς!

O Alpha πάντως έπαιξε τελευταία τις σειρές "Αχ και να ξερες","Μου λείπεις","Μια αγάπη μια ζωή" και θα παίξει σύντομα το "Για Πάντα Φίλες".´Γενικά δεν έχει και πολλές σειρές αλλά τουλάχιστον αυτές είναι οι καλύτερες του 2000-2002!Πέρισυ το καλοκαίρι έπαιξε "Μυστικά και Λάθη" και "Ακροβατώντας"...Το mega ακόμα κοιμάται...ελπίζω να ξυπνήσει και να βάλει κάποια σπάνια σειρά,αν και φημολογείται ότι οι περισσότερες σειρές μέχρι το 96 κάηκαν από κάποια πυρκαγιά (το Ρετιρέ ήταν από αυτά που σώθηκαν)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
O Alpha πάντως έπαιξε τελευταία τις σειρές "Αχ και να ξερες","Μου λείπεις","Μια αγάπη μια ζωή" και θα παίξει σύντομα το "Για Πάντα Φίλες".´Γενικά δεν έχει και πολλές σειρές αλλά τουλάχιστον αυτές είναι οι καλύτερες του 2000-2002!Πέρισυ το καλοκαίρι έπαιξε "Μυστικά και Λάθη" και "Ακροβατώντας"...Το mega ακόμα κοιμάται...ελπίζω να ξυπνήσει και να βάλει κάποια σπάνια σειρά,αν και φημολογείται ότι οι περισσότερες σειρές μέχρι το 96 κάηκαν από κάποια πυρκαγιά (το Ρετιρέ ήταν από αυτά που σώθηκαν)
Αυτο δεν το πιστευω ουτε στιγμη. Αν ειχε συμβει κατι τετοιο θα ειχε γινει σουσουρο και θα ειχε συζητηθει πολυ.
 
thebest20 είπε:
Το mega ακόμα κοιμάται...ελπίζω να ξυπνήσει και να βάλει κάποια σπάνια σειρά,αν και φημολογείται ότι οι περισσότερες σειρές μέχρι το 96 κάηκαν από κάποια πυρκαγιά (το Ρετιρέ ήταν από αυτά που σώθηκαν)
Η φωτιά στην οποία αναφέρεσαι είχε ξεσπάσει στο στούντιο ΑΤΑ λίγο πριν την έναρξη της τηλεοπτικής σεζόν 1996-1997 (νομίζω Αύγουστο). Το αποτέλεσμα ήταν να καούν τα σκηνικά απο παλιές σειρές όπως η Λωξάντρα και να καψαλιστούν σκηνικά σειρών και εκπομπών που θα έβγαιναν τότε στον αέρα. Ενδεικτικά, καψαλίστηκαν κομμάτια του σκηνικού του Ρουκ-Ζουκ, του Ο Καλύτερος Κερδίζει και της σειράς της Ελένης Μαβίλη Χάλι Εντ που γυριζόταν για τον ΑΝΤ1 (πήγε στο κανάλι για πολλά λεφτά μετά τις επιτυχίες της στο mega Χάι Ροκ, Λαβ Σόρι και την καθημερινή αποτυχία Τζιν και Τσέρι). Κυρίως δημιουργήθηκε πρόβλημα με το ασανσέρ που υπήρχε στο σκηνικό της εν λόγω σειράς. Ωστόσο όλα κύλησαν ομαλά (όσο μπορούσαν μετά απο μια φωτιά) και τα προγράμματα βγήκαν κανονικά στον αέρα. Δεν είχε ακουστεί τίποτα όμως τότε για κάψιμο αρχειακών σειρών......
 
Κι εγώ δεν πιστεύω να κάηκαν τα αγαπημένα μας retro-σίριαλ.

Αλλιώς δε θα τα ανέσυραν το 2004 στα 15α γενέθλια του MEGA με τόση ευκολία.

Θυμάμαι ότι ειδικά από Απαράδεκτους και Τρεις Χάριτες έβαλαν πάρα πολλά επεισόδια.

Αν πάντως ο αστικός θρύλος περί ολοκληρωτικής καταστροφής σειρών ισχύει

και το Ρετιρέ (και οι Μικρομεσαίοι I suppose) επέζησε, τη βάψαμε!

Όχι άλλο κάρβουνο! Κοντεύω να μάθω απ' έξω το σενάριο!
 
Στο mega ξεκίνησε η σειρά "Μονάχους Μονάχους".Επίσης στον Alpha ξεκίνησε άλλη μια παλιότερη καλή σειρά "Χορεύοντας στη Σιωπή"
 
thebest20 είπε:
Στο mega ξεκίνησε η σειρά "Μονάχους Μονάχους".Επίσης στον Alpha ξεκίνησε άλλη μια παλιότερη καλή σειρά "Χορεύοντας στη Σιωπή"
Πότε ξεκίνησε το Μονάχους Μονάχους? Εγώ μέχρι τις 5:30 που κοιμήθηκα μόνο τα Θύματα ΕΙρήνης πέτυχα. Στο χθεσινό πρόγραμμα αναφέρει 03:00 τα θύματα και στις 04:30 το μονάχους, αλλά τα θύματα ξεκίνησαν 4 τελείωσαν 5 και κάτι και μετά νομίζω έβαλε τηλεμάρκετινγκ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Panagiotis είπε:
Πότε ξεκίνησε το Μονάχους Μονάχους? Εγώ μέχρι τις 5:30 που κοιμήθηκα μόνο τα Θύματα ΕΙρήνης πέτυχα. Στο χθεσινό πρόγραμμα αναφέρει 03:00 τα θύματα και στις 04:30 το μονάχους, αλλά τα θύματα ξεκίνησαν 4 τελείωσαν 5 και κάτι και μετά νομίζω έβαλε τηλεμάρκετινγκ
Οι σειρές αυτές θα παίζουν κάθε νύχτα τις καθημερινές???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
Δεν ξέρω αλλά ανέβηκε σε γνωστό forum το πρώτο επεισόδιο!Οι σειρές αυτές θα παίζουν κάθε νύχτα τις καθημερινές???
Ανάλογα... Στο site του σταθμού άλλες ημέρες αναφέρει οτι θα δείχνει τις σειρές και άλλες όχι...
 
Panagiotis είπε:
Ανάλογα... Στο site του σταθμού άλλες ημέρες αναφέρει οτι θα δείχνει τις σειρές και άλλες όχι...
Κατάλαβα,όποτε τους θυμάται,καμία οργάνωση!!!!!!!Ευτυχώς που υπάρχουν και τα forums!Κανονικά έπρεπε να τις έβαζε κάθε νύχτα!

Τα Θύματα Ειρήνης ξέρετε αν παίζουν καθημερινά?Πάντως το τραγουδάκι πολύ καλό,το έχω στη συλλογή Τραγούδια Οθόνης!Στον ΑΝΤ1 ξεκίνησε και η σειρά Ιδιαιτέρα Για Κλάματα με την Αλιμπέρτη.Το πρώτο επεισόδιο από ότι είδα διαρκεί 70 λεπτά
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα