360 dashboard updates

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει ακομα.

Hard disk game installs save time, save wear-and-tear on your DVD drive. As bingegamer details, installing a game on a hard drive usually cuts down load times and improvs streaming from the disk in sandbox games. It's very rare that installing actually makes games slower, but it's been known to happen in Halo 3 and a couple other titles. The other benefit, besides speeding up gaming sessions, is that you eliminate DVD noise. You still need to have the disc in the drive when you play, so you can't go rent games, install them and return them.
 
Προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει ακομα.
Παράθεση:

Hard disk game installs save time, save wear-and-tear on your DVD drive. As bingegamer details, installing a game on a hard drive usually cuts down load times and improvs streaming from the disk in sandbox games. It's very rare that installing actually makes games slower, but it's been known to happen in Halo 3 and a couple other titles. The other benefit, besides speeding up gaming sessions, is that you eliminate DVD noise. You still need to have the disc in the drive when you play, so you can't go rent games, install them and return them.
Να τι θα δοκιμάσω λοιπόν το Σαββατοκύριακο. :D
 
Κανείς με μονταρισμένη κονσόλα;
 
Τελειωσε το ban wave... ;)

Το dash ειναι απιστευτα σβελτο αλλα οι επιλογες ειναι πολλες και θελει εξοικειωση.

Ειναι φανερο οτι εχει γινει με Module κατευθυνση.Να δουμε τι αλλα θα χωσουν.
 
Αλήθεια τελείωσε; Δηλαδή μπαίνω και κατεβάζω το απόγευμα...; :D
 
Λοιπόν δεν κρατήθηκα και το έχωσα και εγώ... :D

Η εγκατάσταση ήταν ταχύτατη (10~15 δευτερόλεπτα το πρώτο στάδιο, 2~3 λεπτά το δεύτερο στάδιο - ώρα 17:00), ήταν και απροβλημάτιστη, χωρίς εκπλήξεις ή άλλα παρατράγουδα. Το νέο περιβάλλον όμορφο μεν, πολύ online - live - marketplace oriented θα έλεγα αφού από το ένα blade και κάποια πλαίσια που ήταν πριν, έχει απλωθεί λίγο πολύ παντού.

Το νέο περιβάλλον είναι ταχύτατο και αρκετά βολικό σε πολλά πράγματα (π.χ.: achievements/games library/small blades), αλλά κάποια άλλα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά από ότι είχαμε συνηθίσει οπότε αναπόφευκτα προβληματίζουν αρχικά. Στην περιήγηση μου online δεν είχα κανένα πρόβλημα, πλην του γνωστού error code Που εμφανίστηκε μία φορά, όμως είναι απλά θέμα διαθεσιμότητας και αντί να σου λέει Not available σου πετάει αυτό το μήνυμα. Πάντως στο αμέσως επόμενο κλικ έχει έρθει η πληροφορία που ζητούσες (κάτι σαν refresh δηλαδή). Τα themes ψιλοχάθηκαν - ήτοι από τα 4 background images δείχνουν το ένα και αυτό όταν υπάρχει η επιφάνεια που πατάει το αβατάρ, φαίνεται το μισό, ενώ χάθηκαν και οι υφές που είχαν αυτά (crystal/metallic/halo/etc). Επιλογή για επιστροφή στο παλιό περιβάλλον, παρά του τί έχει ειπωθεί δεν βρήκα ακόμη.

Α! είπα αβατάρ; και δεν έχω τα σχολιάσει ακόμη; Αν και αρχικά ήμουν λίγο επιφυλακτικός απέναντι τους, κρίνοντας τα ως παιδιάστικα και addon για περιστασιακούς χρήστες και όχι για hardcore gamers, τελικά έχουν πολύ χαβαλέ. Φτιάχνεις την μούρη σου όπως γουστάρεις (είτε κοντά στην πραγματικότητα - είτε τελείως διαφορετική) και έχει και μία αλληλεπίδραση μαζί σου κουνώντας ή πατώντας τον δεξιό μοχλό στα μενού. Θα ήθελα φυσικά να υπάρχουν πολύ περισσότερες επιλογές στο θέμα ρουχισμού, αξεσουάρ (ακόμα ψάχνω κάτω από τα ρούχα και τα καπέλα ένα Lancer), ίσως και τατουάζ. Σίγουρα (ελπίζω δηλαδή) στο μέλλον θα υπάρχουν προσθήκες - αναβαθμίσεις στην καρνταρόμπα μας απλά ελπίζω να μην είναι και αυτά επί αδράς αμοιβής.

Στο gaming δεν είδα να υπάρχει κανένα πρόβλημα παρά του γεγονότος ότι ασχολήθηκα τόσο με νέο παιχνίδι (Fifa09-demo) όσο και με αρχαίο (TestDriveUnlimited). Η δυνατότητα της αποθήκευσης στον σκληρό δίσκο είναι μία πολύ καλή προσθήκη αφού και θα ξεκουράσει το drive (και τα αυτιά μας), όσο και θα επιταχύνει τα πράγματα σε αρκετές περιπτώσεις. Δυστυχώς ο 20άρης δίσκος είναι ανεπαρκής αφού χωράει μόλις 1 παιχνίδι (με όλα τα saves/maps/updates/addons που έχει πια) οπότε ελπίζω σε σημαντική πτώση της τιμής του δίσκου των 120GB για μία ενδεχόμενη μελλοντική αγορά του.

Μου αρέσει πολύ γενικά... Δεν είναι το ΟΥΑΟΥ που ακούω από τους άλλους, αλλά τελικά δεν πεθαίνω να επιστρέψω και στα blades όπως νόμιζα ότι θα αντιδρούσα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιο review Αmbu......

Περιληπτικα ,ωραιο το νεο μενου ,εντυπωσιακο,θελουμε και κατι επιπλεον...... :xm:

Εχω τον 120αρη σκληρο και ειμαι στα μισα(απο ντεμος) ,οποτε θεμα χωρου δεν τιθεται. :xm:

Τι να πουν και οι αμοιροι με την μικρη καρτα μνημης που δεν μπορουν να κανουν το update,ευτυχως προνοησε η M$ και τους το δινει ετοιμο μεσα στην 512mb καρτα. :xm:

Η εγκατάσταση ήταν ταχύτατη (10~15 δευτερόλεπτα το πρώτο στάδιο, 2~3 λεπτά το δεύτερο στάδιο - ώρα 17:00), ήταν και απροβλημάτιστη, χωρίς εκπλήξεις ή άλλα παρατράγουδα. Το νέο περιβάλλον όμορφο μεν, πολύ online - live - marketplace oriented θα έλεγα αφού από το ένα blade και κάποια πλαίσια που ήταν πριν, έχει απλωθεί λίγο πολύ παντού.
Υea συμφωνω και εγω ,αφου μου συγχωρησε και μια #@$$%%^ μου την αποσυνδεση απο το ΝΕΤ στην 2η φαση οπου ολιγον φοβηθηκα,μιας και στο PS3 δεν στο συγχωρει εν μεσω update-install,ξανασυνδεθηκα και κατεβηκε no problem. :thumb:

Xρονο δεν εχω χρονο. :angry:
 
Δοκίμασα και εγκατέστησα χθές το GOW2 στον 120άρη χωρίς κανένα πρόβλημα. Επιτέλους... αθόρυβο gaming.
 
Επειδη η λεπτομερεια κανει τη διαφορα

Tried the party function tonight. Setup a party and invited a couple of people in. Then we launched Left 4 Dead. I had no idea there was an update so I got disconnected from Live while the update occured. My first thought was "damn...time to resend the invites..." Not the case at all. The update completed, the game restarted, I got back into Live and got placed right back into the party as Leader.
 
'Ααρχισαν τα οργανα':acoustic: :acoustic: :acoustic:

NXE hitting 360s with red ring, freezing





If you wouldn't mind looking up from that avatar creation screen for a second -- yes, we're aware of how much that t-shirt selection means about you as a person -- you might notice that your Xbox 360 is dead. At least, a few hapless souls on the Xbox forums seem to think NXE is to blame for such atrocities.

Numerous folks are reporting variously bad red ring configurations, random freezing and a huge pile of blockbuster titles that won't just play themselves.

The biggest problem is that Microsoft isn't universally treating problems caused by NXE as an "oh, our bad" sort of situation, and at least from anecdotes we're seeing has charged quite a few folks $100 to fix their freshly-out-warranty Xbox 360s -- not to mention separating them for weeks from their precious murder simulators.
http://forums.xbox.com/9/ShowForum.aspx

Τα'λεγε ο Ambu μην βιαζεστε. :D

Wally η λεπτομερεια κανει την διαφορα. :rofl:
 
Κάτι έχω ακούσει για το Fifa 09 ότι δεν παίζει, αλλά δεν έχω ιδία άποψη. Τελικά και εγώ προχώρησα στην εγκατάσταση του ΝΧΕ και παρότι εμένα που είναι το παλιό το "καλό" δεν μου έχει κάνει τίποτα μέχρι τώρα, αντιθέτως οι λειτουργίες στα μενού "πετάνε" κυριολεκτικά. Στα παιχνίδια, δεν είμαι 100% σίγουρος... στο COD4 αρχικά στο Arcade είχα την εντύπωση ότι "σκαλώνει", αλλά όταν έπαιξα κανονικά το campaign στο veteran δεν είδα να υπάρχει κανένα πρόβλημα (πλην του ότι με "καθάριζαν" συνέχεια οι $#@@#$ - δεν διορθώθηκε αυτό από το update). Στο Test Drive Unlimited που είναι αρχαίος τίτλος, μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όπως έτρεχε πριν από το DVD, το ίδιο πάει και τώρα. Ελπίζω μόνο να είναι συμπτωματικά τα προβλήματα - από την άλλη έχω ακόμα δύο χρόνια εγγύηση στο συγκεκριμένο μηχάνημα, οπότε τί κι αν κάνει μία εβδομάδα Χειμερινές διακοπές στην Γερμανία, δεν θα σκάσω κιόλας.
 
To εγκατέστησα χθες. Πολύ γρήγορο κατέβασμα κι εγκατάσταση, και χωρίς προβλήματα.

Καλύτερο απ'ό,τι το περίμενα, αλλά... μεγάλη χαμένη ευκαιρία. Αναρωτιέμαι τί στο διάολο είχε σπουδάσει αυτός που το σχεδίασε, γιατί UI και human interaction σίγουρα δεν σπούδασε. Ομορφούλι, ναι, και με απίστευτο χαμένο χώρο και εξακολουθεί να χρειάζεται πολλά μπρος-πίσω για βασικά πράγματα.

Καλό και το avatar, όχι όσο χαζό όσο το περίμενα, αλλά δεν με βλέπω να το χρησιμοποιώ ποτέ :D
 
Gryzor είπε:
Καλό και το avatar, όχι όσο χαζό όσο το περίμενα, αλλά δεν με βλέπω να το χρησιμοποιώ ποτέ :D
Ακομα δεν ξερουμε που θα το χρησιμοποιουμε. :xm:

Σε καμμια online αρενα ισως....
 
Ambu,έχω κάτι cheetos να σου δώσω εάν δυσκολεύεσαι τόσο στο veteran :D
 
Βασικά έχω ξεπεράσει κάποιες θεωρούμενες δύσκολες αποστολές και έχω κολλήσει στην φάρμα που πρέπει να τρέξω σε 4 λεπτά στο ελικόπτερο για να την κοπανίσω. Cheetos να υποθέσω χρησιμοποιείς εσύ στο PC γιατί στο 360 δεν νομίζω να παίζουν... Τέσπα, θα την περάσω που θα μου πάει!!!
 
Πίσω
Μπλουζα