• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

3DO controllers

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
2.478
Eιπα να ανεβασω ενα post με τους τυπους 3DO controllers που διαθετω.Πιστευω οτι ο Γιαννης θα εμπλουτισει πολυ περαιτερω το thread... ;)

To κλασικο Panasonic (βολικοτατο, compact και θανατηφορο)

Goldstar (το πρωτο controller που ειχα για 3DO και δεν το συμπαθησα ποτε ιδιαιτερα)

Official Capcom 6-button 3DO controller!! (thanx Pitsunami!!).

Nα θυμισω οτι ολα τα χειρηστηρια για 3DO ειχαν επανω θυρα για την συνδεση κι αλλου pad - εως 8 (το λεγομενο Daisy Chain).

Επισης αν κοιταξετε το Goldstar θα προσεξετε το βυσμα για ακουστικα και το volume control.

Ερωτηση: Μπορουμε εξωτερικα να καταλαβουμε ποια controllers εχουν το πρωιμο προβλημα της διαγωνιας κινησης?

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
1.273
To πρωτο θυμιζει snes,το τριτο ειναι ολα τα λεφτα,very original.

Καπου πηρε το ματι μου και ενα mouse για το 3DO.

Ωραια συλλογη,ως γνωστο εχεις φαει πετρια με τα κοντρολια. :p

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
2.478
Aardvark είπε:
To πρωτο θυμιζει snes,το τριτο ειναι ολα τα λεφτα,very original.Καπου πηρε το ματι μου και ενα mouse για το 3DO.

Ωραια συλλογη,ως γνωστο εχεις φαει πετρια με τα κοντρολια. :p
testtesttest

pitsunami

RetroAdept
Αντιδράσεις
2
Συμπληρώνω με:

3do gun (1-2 players) αυτό είναι η δεύτερη έκδοση που υποστιρήζει 2 παίκτες!

3do wireless controllers (3rd party)

sorry για την φωτο αλλά είναι σφραγισμένα ακόμα! :D

3do panasonic original (fat) με έξοδο ακουστικών και volume!

3do pad (3rd party) logic3 ,ίδιο με της creative...

3do digital stick,για arcadάτες μάχες!

3do flightstick...αρίστης ποιότητας flightstick!

3do mouse...

και τέλος ένας αντάπτορας για χρήση snes pads!

νομίζω δεν ξέχασα τίποτα.... :)

vagosgta3

RetroNuts!
Αντιδράσεις
8
Οντως το κλασικο joypad του 3do ειναι πολυ βολικο,πριν καποιους μηνες επαιξα στο 3DO ενος φιλου το Another World και ειναι ανετο στην χρηση.

pitsunami

RetroAdept
Αντιδράσεις
2
Μερικά ακόμα πρόσφατα αποκτηθέντα...

Amigos

RetroMasteR
Αντιδράσεις
13
αυτα ειναι.. μπραβο Γιαννη

metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Αντιδράσεις
1.070
Αψογος φιλς Pitsunami ολα τα λεφτα ειναι ειδικα τα Joystics:thumbup:.A ρε αγαπημενο 3DO πεθυμησα να παιξω την παιχνιδαρα Quarantine.(Eιχα γραψει ενα μικρο Review καποτε αλλα που καταχωνιαστηκε ιδεα δεν εχω).

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Αντιδράσεις
833
Δυστυχώς δεν έχω καμία εμπειρία με το συγκεκριμένο μηχάνημα. Μού άρεσε πάντως σαν ιδέα η έξοδος ακουστικών και το ποτενσιόμετρο έντασης στο χειριστήριο. Έτσι παίζεις και δεν ενοχλείς κανένα με θορύβους. Επίσης πολύ πιο πρακτικό από την είσοδο των ακουστικών και το πλήκτρο έντασης πάνω στην κονσόλα (βλέπε Mega Drive). Επίσης γιατί αυτή η σύνδεση με το SNES? Είχε μετοχές η Nintendo :) ;

Psy_Danis_3

RetroActive
Αντιδράσεις
0
Το καταπλητικο 3do .Εγω εχω το πρωτο χειριστηριο για το δικο μου οπως τις δειχνει ο φιλος πιο επανω .Ξεχωριστη κονσολα στην συλλογη μου την οπια την απεκτησα απο ebay αρκετα χρονια αργοτερα .

Μπλουζα