3DO controllers

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Eιπα να ανεβασω ενα post με τους τυπους 3DO controllers που διαθετω.Πιστευω οτι ο Γιαννης θα εμπλουτισει πολυ περαιτερω το thread... ;)

To κλασικο Panasonic (βολικοτατο, compact και θανατηφορο)

picture.php


Goldstar (το πρωτο controller που ειχα για 3DO και δεν το συμπαθησα ποτε ιδιαιτερα)

picture.php


Official Capcom 6-button 3DO controller!! (thanx Pitsunami!!).

picture.php


picture.php


picture.php


Nα θυμισω οτι ολα τα χειρηστηρια για 3DO ειχαν επανω θυρα για την συνδεση κι αλλου pad - εως 8 (το λεγομενο Daisy Chain).

Επισης αν κοιταξετε το Goldstar θα προσεξετε το βυσμα για ακουστικα και το volume control.

Ερωτηση: Μπορουμε εξωτερικα να καταλαβουμε ποια controllers εχουν το πρωιμο προβλημα της διαγωνιας κινησης?
 
To πρωτο θυμιζει snes,το τριτο ειναι ολα τα λεφτα,very original.

Καπου πηρε το ματι μου και ενα mouse για το 3DO.

Ωραια συλλογη,ως γνωστο εχεις φαει πετρια με τα κοντρολια. :p
 
Aardvark είπε:
To πρωτο θυμιζει snes,το τριτο ειναι ολα τα λεφτα,very original.Καπου πηρε το ματι μου και ενα mouse για το 3DO.

Ωραια συλλογη,ως γνωστο εχεις φαει πετρια με τα κοντρολια. :p
testtesttest
 
Συμπληρώνω με:

3do gun (1-2 players) αυτό είναι η δεύτερη έκδοση που υποστιρήζει 2 παίκτες!

picture.php


3do wireless controllers (3rd party)

sorry για την φωτο αλλά είναι σφραγισμένα ακόμα! :D

picture.php


3do panasonic original (fat) με έξοδο ακουστικών και volume!

picture.php


3do pad (3rd party) logic3 ,ίδιο με της creative...

picture.php


3do digital stick,για arcadάτες μάχες!

picture.php


3do flightstick...αρίστης ποιότητας flightstick!

picture.php


3do mouse...

picture.php


και τέλος ένας αντάπτορας για χρήση snes pads!

picture.php


νομίζω δεν ξέχασα τίποτα.... :)
 
Οντως το κλασικο joypad του 3do ειναι πολυ βολικο,πριν καποιους μηνες επαιξα στο 3DO ενος φιλου το Another World και ειναι ανετο στην χρηση.
 
Μερικά ακόμα πρόσφατα αποκτηθέντα...

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
αυτα ειναι.. μπραβο Γιαννη
 
Αψογος φιλς Pitsunami ολα τα λεφτα ειναι ειδικα τα Joystics:thumbup:.A ρε αγαπημενο 3DO πεθυμησα να παιξω την παιχνιδαρα Quarantine.(Eιχα γραψει ενα μικρο Review καποτε αλλα που καταχωνιαστηκε ιδεα δεν εχω).
 
Δυστυχώς δεν έχω καμία εμπειρία με το συγκεκριμένο μηχάνημα. Μού άρεσε πάντως σαν ιδέα η έξοδος ακουστικών και το ποτενσιόμετρο έντασης στο χειριστήριο. Έτσι παίζεις και δεν ενοχλείς κανένα με θορύβους. Επίσης πολύ πιο πρακτικό από την είσοδο των ακουστικών και το πλήκτρο έντασης πάνω στην κονσόλα (βλέπε Mega Drive). Επίσης γιατί αυτή η σύνδεση με το SNES? Είχε μετοχές η Nintendo :) ;
 
Το καταπλητικο 3do .Εγω εχω το πρωτο χειριστηριο για το δικο μου οπως τις δειχνει ο φιλος πιο επανω .Ξεχωριστη κονσολα στην συλλογη μου την οπια την απεκτησα απο ebay αρκετα χρονια αργοτερα .
 
Πίσω
Μπλουζα