8 Χρόνια RetroManiax! Πόσο καλά νομίζετε ότι το ξέρετε?

Nemo είπε:
:bow:

εγω που καπου μπερδεψα τον ΑαρντβαρΚ με την ΚατεριναΚ (9 γραμματα και οι 2 και τελειωνουν σε K ) προς στιγμη, ποσες μερες/μηνες ban πρεπει να φαω
εγω ΝΕΜΟ επαθα κατι παρομοιο με

το ονομα του Ρηγκαρ,χωρουσε σε δυο διαφορετικα σημεια και οπως το περιμενα,διαλεξα το λαθος #)

Επισης στη θεση του "RIO" δεν ξερω πως μου ηρθε εκεινη τη στιγμη κι εγραψα "ΧΙΚ" το χαϊδευτικο του Χιτσκοκ :eek:
 
Ωραία ιδέα Μαριάννα :thumbup: Χρόνια πολλά Retromaniax!!!!
 
katerinak είπε:
ομολογω : πηρα 6 φορες τη "βοηθεια" για να το λυσω

αριαδνη είπε:
Δεν μπόρεσα να λύσω σχεδόν τιποτα, αν τελειωσουν τα :D παιδιά , βαλτε απαντησεις :D ,ε χω κάνει απουσιες μου φαινεται

Ναι, γιατί, είναι από τα σταυρόλεξα που προσπαθείς να τα λύσεις και αφού κάποια στιγμή εχεις απηυδήσει, λες το κλισέ "Αυτός που το έφτιαξε, το έφτιαξε για τον εαυτό του":D

Ευτυχώς που καποιοι ανθρωποι μας λυπήθηκαν και βαλανε το Solve γιατί εχουμε και πιο σοβαρά πραματα να κανουμε :p
 
Μπραβο για την πολυ εξυπνη αλλα και ομορφη κινηση!

Νομιζω ομως πως δυστηχως πρεπει να υπαρχει προβλημα με μια απαντηση. Εχω προσπαθησει να απαντησω πεντε φορες, αλλα αποριπτεται διαρκως! Θα μπορουσε ισως να διορθωθει;

ghhFwBn.jpg


:p
 
μόλις πρόσεξα το θέμα....έλιωσα στο γέλιο! Είμαι το αρνητικό του ...."δεν σας λέω"!!!! :p

(μείον επί μείον κάνει συν οπότε έχουμε μόνιμα θετικό πρόσημο φίλε μου! :cool: )

ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙΣ RETROMANIAX!!!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!! (...το φωνάζω γιατί το αξίζετε)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Getta: Κ-Λ-Α-Ι-Ω! :biglaugh:

(και να είμαι ειλικρινής, ψαχνόμουν γιατί το έλεγξα καμιά δεκαριά φορές προτού το αναρτήσω! :D )

@Spyros: Σας χαίρομαι, διότι είστε από τις ελάχιστες περιπτώσεις που άνθρωποι που έχουν τόσο αντίθετες απόψεις, κατορθώνουν να κάνουν τόση καζούρα, χωρίς παρεξηγήσεις! :) Μπράβο σας, μιας και ειδικά στον γραπτό λόγο είναι όλα πολύ παρεξηγήσιμα! ;)

@Nemo: Δυσκολεύομαι πολύ να πιστέψω ότι σκάλωσες σε μια τόσο μικρή λεπτομέρεια! #)

Ξέρω ότι ξέχασα πολλά μέλη (πολλούς τους έχω ακόμα και τώρα στο μυαλό μου), αλλά μιας και σας άρεσε, επιφυλάσσομαι για ένα μεγαλύτερο, σε διαγωνισμό με ένα συμβολικό δωράκι! :flower:

Ευχαριστούμε άπαντες για τα καλά λόγια και τη συμμετοχή! :d@redevil

Το βραδάκι θα βγάλω τις λύσεις για όσους είχαν κενά! :)
 
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...σου ανταπαντώ ότι είναι τόσο υψηλό το επίπεδο του φόρουμ που και να θέλαμε να είμαστε αλλιώς απλά δεν θα μπορούσαμε!
 
Σπύρο, ευχαριστούμε πολύ! :)

Όπως επίσης ευχαριστούμε όλους σας! :) Είτε μπήκατε στο σταυρόλεξο, είτε όχι! Με 16.000 μέλη πλέον, ήταν λιγάκι δύσκολο να τους θυμηθώ όλους, αλλά επιφυλασσόμαστε για το μέλλον, είπαμε!

Οι λύσεις:

cross_solved.JPG

Thanks for playing! :)
 
Μπράβο Μαριάν , πολύ καλή προσπάθεια!!! Εντάξει κάποια τα έλυσα αμέσως, κάποια δυσκολεύτηκα και κρυφοκοίταξα στο τέλος!! Πάντα να έχεις τόσο καλές ιδέες :)
 
Καλά βρε, γιατί δυσκολεύτηκες?! Τους περισσότερους τους ξέρεις! :)

Τεσπα, thanks for playing και για τα καλά σου λόγια!
 
D@redevil είπε:
Καλά βρε, γιατί δυσκολεύτηκες?! Τους περισσότερους τους ξέρεις! :)
Τεσπα, thanks for playing και για τα καλά σου λόγια!
Ναι αλλά κόλλησα κυρία σε κάποια σημεία, σεντόνι :p

Ανυπομονούμε και για τα επόμενα , να είσαι καλά! :)
 
Μπράβο μπράβο και ξανά μπράβο! Η πρώτη ερώτηση που έσκασε ήταν για τον Νιντεντάκια της παρέας. Χωρίς 2η σκέψη 'εγραψα Μέταλκαντυμαν και όταν είδα ότι ήταν σωστό γέλασα πολύ. Με 5,6 δυσκολεύτηκα και χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που μπέρδεψε την Κατερινακ με τον Ααρντβαρκ.
 
Lol! Βρε παιδιά, λύστε μου την απορία πώς μπερδέψατε την KΑΤΕΡΙΝΑΚ με τον ΑΑΡΝΤΒΑΡΚ! :D

O ένας, είναι ... μυρμηγκοφάγος! Η άλλη, όχι! :D
 
D@redevil είπε:
Lol! Βρε παιδιά, λύστε μου την απορία πώς μπερδέψατε την KΑΤΕΡΙΝΑΚ με τον ΑΑΡΝΤΒΑΡΚ! :D
O ένας, είναι ... μυρμηγκοφάγος! Η άλλη, όχι! :D
Μαριανα με το δικο μου μπερδευτηκα λιγο γιατι ελεγε κατι για βαση δεδομενων κλπ και δε μπορουσα να βρω ποιος/ποια ειναι,ευτυχως βρηκα τον "ΑΛΚΗΣ" κι εβγαλα ακρη

τον Aardvark τον βρηκα απ τους πρωτους

τωρα πώς μπερδεψαν τον "ταο ταο" με το μυρμηγκοφαγο του "ροζ πανθηρα" ειναι ενα μυστηριο :eek:
 
Εξαιρετικό το σταυρόλεξο! Χρόνια μας πολλά!
 
Κατερινάκι, το δικό σου ήταν σχετικά εύκολο: "Παρακολουθεί, καταγράφει, συντηρεί" - ε, δε μπερδεύεσαι κι εύκολα! :D

Αλλά, ότι θα μπερδευόταν ο κόσμος με τον Άαρντυ, ούτε που μου πέρασε από το μυαλό. Εν τω μεταξύ, τώρα συνειδητοποίησα ότι και οι 2 στα ελληνικά έχετε από 9 γράμματα! Ίσως να ήταν αυτό.....

@atanasio: Ευχαριστούμε πολύ! :flower:
 
D@redevil είπε:
Κατερινάκι, το δικό σου ήταν σχετικά εύκολο: "Παρακολουθεί, καταγράφει, συντηρεί" - ε, δε μπερδεύεσαι κι εύκολα! :D
μην το λες Μαριανα,εψαχνα να βρω καποιον admin ή καποιον που να ασχολειται με τη retrodb

ας μην ηταν το ονομα "ΑΛΚΗΣ" κι ακομα θα ψαχνομουν.. που λεει ο λογος δηλαδη,μας εσωσε το μαγικο κουτακι που εδινε τις λυσεις οταν τα βρισκαμε σκουρα

μας σκεφτηκες γι αλλη μια φορα :)
 
Χρόνια πολλά,εύχομαι υγεία στον καθένα ξεχωριστά και πολλές δημιουργικές ιδέες!!!!!!Και περιμένω να ανακαλύψουμε και άλλους "θησαυρούς"
 
Πίσω
Μπλουζα