902 TV

Η αλήθεια είναι ότι τον τελευταίο καιρό το είχε ρίξει στα μαξιλαροκούβερτα και στις ηλεκτρικές θερμάστρες, μήπως και βγάλει τα έξοδα με το τηλεμάρκετινγκ.

Θα θυμίσω όμως την πολύ καλή εκπομπή "Τα παντελόνια είναι περίεργα ρούχα", με τον Πάρι Μήτσου (που είναι και ραδιοφωνικός παραγωγός στον 902), στην οποία παρουσιάζονταν λαϊκά τραγούδια εποχής 50-80 με ζωντανό παίξιμο στο studio, προσκεκλημένους καλλιτέχνες κλπ., σε στυλ "Χάριν ευφωνίας". Ήταν μια πολύ καλή εκπομπή, και μπορείτε να βρείτε αποσπάσματα στο διαδίκτυο (δε βάζω παραπομπές, σύμφωνα με τους κανόνες). Στο site του σταθμού εμφανίζεται να μεταδιδ-όταν μέχρι σήμερα, Παρασκευές στις 21:30, αλλά δεν ξέρω αν ήταν καινούριες εκπομπές ή επαναλήψεις.

Η αντίστοιχη εκπομπή του Πάρι Μήτσου (και της Άννας Μπούντα) στο ραδιοφωνικό 902 λέγεται "Τραγούδια και άσματα". Εγώ την άκουγα παλιότερα Σάββατο βράδι στις 8, αλλά τώρα πρέπει να μεταδίδεται ΤΡ-ΤΕ-ΠΕ, στις 10.
 
Θυμάμαι μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση, όταν μια μέρα είχε βάλει την ταινία " Πάττον " . Αφού κοιτούσα μήπως έκανα λάθος κανάλι...
 
Τις προαλες δοκιμαζα τις αντοχες μου σε τελεμαρκετινγκ και ξαφνικα εβαλε ενα ρωσσικο σηριαλ που φαινοταν υποσχετικο...μου θυμιζε σειρες του Λειβαδιτη.

"Το ΤΑΣΣ αρμοδιως αναφερει"

Εψαξα να βρω λεπτομερεις για τη σειρα αλλα δεν βρηκα κατι
 
[edit] την επομενη φορά θα πέσουν ποινές για τέτοιες εκφράσεις. Δεν είμαστε σε πορεία, ούτε σε καφενείο [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελικά ο σταθμός έκλεισε,παρόλα αυτά λειτουργεί κάτι σαν ραδιόφωνο.Γιατί δεν κλείνει εντελώς το σήμα στις συχνότητες 28 και 61?
 
Δεν νομίζω οτι είναι εύκολη η αποδέσμευση συχνότητας. Σκέψου και το άλλο, αυτή την συχνότητα να την καταλάμβανε κανάλι αισθησιακού περιεχομένου με τα σχετικά τηλέφωνα. Εκεί που έβλεπες πριν ένα μήνα την Παπαρήγα θα βλέπεις την Σουζι (με [Edited]....[/Edited] καρπουζι) και θα έσκουζε και ο αδωνις: "Το ΚΚΕ έγινε τσοντοκάναλο"

ΥΓ: Τελικά δεν ξέρω αν θα έβλαπτε ή θα ωφελούσε το ΚΚΕ κάτι τέτοιο. Χαχα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όχι,σε αυτές τις συχνότητες δεν μπαίνουν τέτοια κανάλια,επειδή είναι UHF.Μόνο στα VHF μπαίνουν.Θα μπορούσαν οι συχνότητες αυτές να ελευθερωθούν,για να χρησιμοποιηθούν αργότερα στην ψηφιακή τηλεόραση.
 
Wally είπε:
Τις προαλες δοκιμαζα τις αντοχες μου σε τελεμαρκετινγκ και ξαφνικα εβαλε ενα ρωσσικο σηριαλ που φαινοταν υποσχετικο...μου θυμιζε σειρες του Λειβαδιτη.
"Το ΤΑΣΣ αρμοδιως αναφερει"

Εψαξα να βρω λεπτομερεις για τη σειρα αλλα δεν βρηκα κατι
Πρόκειται για την μίνι τηλεοπτική σειρά 10 επεισοδίων με τίτλο "TASS Is Authorized To Declare..." ("TASS Upolnomochen Zayavit...") ('84)! Η διάρκεια επεισοδίου είναι (προφανώς) 70'. Φαίνεται ενδιαφέρουσα σαν υπόθεση! Μ' αρέσουν οι ταινίες κατασκοπίας (από σειρές δεν έχω παρακολουθήσει πολλά πράγματα)! Περισσότερες πληροφορίες εδώ. Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι γιατί η Wikipedia το ονομάζει ως "φιλμ" και δίνει συνολική διάρκεια 700 λεπτά και όχι μεμονωμένα του κάθε επεισοδίου. Μάλλον πως γυριζόταν για τηλεταινία, αλλά αναγκάστηκαν να την "σπάσουν" σε μικρότερα επεισόδια, λόγω διάρκειας. Πάπαλα και το "902 TV". Με τα νέα μέτρα, να δούμε ποιο έχει σειρά...
 
Aπ' ότι ψιθυρίζεται αυτή την εποχή στην "πιάτσα" (μπορεί όμως και ως Ράδιο Αρβύλα), η συχνότητα πρόκειται να περάσει εις χείρας Real Group και Νίκου Χατζηνικολάου (!), που αναζητά διακαώς να κάνει τηλεόραση...

Ίσως να έχει και κάποια βάση, γιατί υπήρξε και σενάριο ανοίγματος του ALTER μέσα στον περασμένο Δεκέμβριο, που μάλλον θα εκπορευόταν από τον ίδιο όμιλο, αλλά ναυάγησε.
 

Τοσα χρονια εχει το ιδiο ηχητικο σημα και στην τηλεοραση και στο ραδιοφωνο.Ο σταθμος μπηκε και στην digea εγινε ψηφιακος αλλα κατεβηκε απο την ελευθερη δορυφορικη εκπομπή απο τον hellas sat
 
νομιζω οτι μονο το λογοτυπο θα ειναι το ιδιο αν υπηρχαν σχεδια για ελληνικο e entertainment Νομιζω οτι θα ειχε μαθευτει
 
Πίσω
Μπλουζα