Aγαπημένη 10ετία: 80s vs 90s...

Aγαπημένη 10ετία: 80s vs 90s...

  • 80's

    Ψηφοφορίες: 1 100,0%
  • 90's

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    1

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.775
Πια 10ετια ειναι η αγαπημενη σας; :)

80s

attachment.php


90s

attachment.php






Για να βλεπω χερακια να σηκωνονται και να ψηφιζουν! :D
 
90s, ως γνωστον :)
 
Προστέθηκε το poll! :)

Προς το παρόν, δεν ξέρω τι να ψηφίσω! Ετούτη η δημοσκόπηση θέλει σκέψη!

Θα επανέλθω! :D
 
Μάλλον τα 90ς...
 
Δύσκολη επιλογή! Επέλεξα τη δεκαετία του 90 για τα αξέχαστα σχολικά χρόνια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξεκινησαμε με γκολ απο τα αποδυτηρια...:biglaugh:

3-0 κιολας?????!!!!!!!!!!:burn:
 
:wait2: Αν πω '87 έως ' 97 πιάνω κ τις δυο? :p Αν όχι τότε '90ς

ή μήπως όχι? :wait2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεννημένος το '72, φυσικά και θα διαλέξω τα '80s!
 
Ως γεννημένος το 1990... ηλίου φαεινότερη η ψήφος μου! :)
 
Eννοοιται οτι θα ψηφισω 80s γιατι την δεκαετια του 80 κυκλοφορησε το κορυφαιο παιχνιδι ολων των εποχων Pacman γιατι κυκλοφορησαν τα καλητερα και κορυφαια Arcades ολων των εποχων που και αλλα 2012 χρονια να περασουν δεν θα σταματησουμε να τα παιζουμε,γιατι πρωτοεμφανιστηκε ο θρυλικοτερος και πιο γνωστος χαρακτηρας στα videogames ο φοβερος και τρομερος υδραυλικος super mario και γιατι ολα τα κορυφαια videogames που συνεχιζονται μεχρι και σημερα οπως η σειρα Dragon quest,Final fantasy και ενα σωρο αλλες πρωτοεμφανιστηκαν την δεκαετια του 80.

Γιατι κυκλοφορησαν δισκαρες που δυσκολα θα ξανακυκλοφορησουν οπως Βack in Black,Heaven and hell,British steel,Ace of spades,Wheels of steel,Iron maiden,Breaker,Fire of unknown origin,Diary of a madman,Moving pictures,Welcome to hell,Denim and leather,Time tells no lies,Restless and wild,the number of the beast,screaming for vengeance,Battle Hymns,Black metal,Under the Blade,Saints and sinners,Assault attack,Creatures of the night,Fistful of metal,Pyromania,Holy Diver,Piece of mind,Into glory ride,Melissa,Shout at the devil,Show no mercy,see you in hell,Metal health,Deliver us,Apocalyptic Raids,Powerslave,Defenders of the faith,Hail to england,sign of the hammer,Ride the lightning,Kill em all,stay hungry,1984,WASP,Balls to the wall,Ample Destruction,Don't break the oath,The warning,Metal heart,Spreading the disease,To megatherion,Infernal overkill,Bonded by blood,Marching out,Seven churches,Hell awaits,In the sign of evil,Empero's return,Warning of danger,The last command,Among the living,Crimson glory,Walls of jericho,Pleasure to kill,Peace sells but whos buing,Master of puppets,Orgasmatron,Rage for order,Reign in blood,Darkness descends,Awaken of the guardians,somewhere in time,Game over,Fatal portrait,Under the sign of the black mark,scream bllody gore,Keeper of the seven keys pt I,Keeper of the seven keys pt II,Abigail,Hall of the mountain king,Schizophrenia,Persecution mania,Taking over,Under jolly roger,1987,Unstoppable force,Resisting success,Deathcrush,Bllod fire death,Transcendence,Leprosy,No exit,Seventh son of a seventh son,And justice for all,Operation mindcrime,south of heaven,In battle there's no law,Punishment of decadence,Thundersteel,Alice in hell,The real thing,Perfect symmmetry,Extreme aggression,Altars of madness,Slowly we rot,Gutter Ballet,Beneath the remains,Agent orange,Control and resistance,No more colour,Blesing in Disguise,Dr feelgood.

Γιατι την δεκαετια του 80 κυκλοφορησαν οι κορυφαιες ταινιες τρομου και ειδικα οι φτηνιαρικες παραγωγες που λατρευω και ειμαι τεραστιος φαν.

Και κυριως γιατι το 1981 γεννηθηκα εγω ο θρυλικος metalcandyman:headbangdude: :headbang: :headbangdude: :headbang: :headbangdude:
 
Βασικά νομίζω πάει ανάλογα με το ποια δεκαετία μεγάλωσε ο καθένας και τι αναμνήσεις έχει! Από 80ς δεν έχω αναμνήσεις για αυτό ψήφισα τιμημένα 90ς
 
Εγω ψηφισα με βαση αυτα που γουσταρω και οχι με το ποτε γενηθηκα.Και εχω παιξει και λατρεψει τα παιχνιδια που ανεφερα και εχω ακουσει τους δισκους που ανεφερα και εχω δει τα θριλερ που ανεφερα.Αν δεν τα ειχα κανει ολα αυτα και δεν ειχα αποψη για ωσα λεω τοτε θα ψηφιζα 90s.Επειδη ομως τα εκανα ολα αυτα ψηφιζω 80s και ο καθενας εχει τα δεικα του κριτηρια για την ψηφο του.
 
+1 στα 80s!

Τα 80s ήταν η δεκαετία (Ειδικά στην Ελλάδα..) που ξεκίνησαν πολλές και σημαντικές αλλαγές.. Για την ακρίβεια ειδικά η Ελλάδα βρέθηκε σε ένα νέο κόσμο! Και όσοι προλάβαμε και της αρχή, ζήσαμε ανάμεσα σε 2 κόσμους..

+ ότι είχαν και ένα "στιλ" (Έστω και "κιτς" πάρα πολλές φορές.. :p )..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεννήθηκα 80, ψήφισα δεκαετία 80 λόγω ταινιών!
 
metalcandyman είπε:
Eννοοιται οτι θα ψηφισω 80s γιατι την δεκαετια του 80 κυκλοφορησε το κορυφαιο παιχνιδι ολων των εποχων Pacman γιατι πρωτοεμφανιστηκε ο θρυλικοτερος και πιο γνωστος χαρακτηρας στα videogames ο φοβερος και τρομερος υδραυλικος super mario
Γεια σου ρε Μπιλαρα με τα δυναμικα σου ποστ! :D

Στο πρωτο θα συμφωνησω 1000% μαζι σου! :thumbup:

Τωρα για το δευτερο.... ηταν οντως υδραυλικος?

Γιατι απο την φορμα του μου μοιαζει για...μαραγκος!!!!!!!!!!:biglaugh:

Το μολυβακι στο αυτι του ελειπε μονο...:biglaugh:
 
Ωραια ψηφοφορια Σταυρο! :thumbup: Σαφως και ψηφισα 80's που ειναι συνδεδεμενα με τα παιδικα μου χρονια,τους home computers,το pixel,τη ασπρομαυρη τηλεοραση με τα 2 καναλια...Για καποιο ακαθοριστο λογο δεν θεωρω τα 90's retro (αν και ειναι-ισως γιατι εζησα σχεδον ολη την δεκαετια στο εξωτερικο για σπουδες).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε ευχαριστω Γρηγορη! ;)

Κοιτα που εγινε ντερμπι....δεν το περιμενα!!! :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψηφίζω 90's επειδή είναι η δεκαετία που έζησα. Όχι ότι τα 80's δεν ήταν καλά, μου αρέσουν πολλά στοιχεία από αυτή τη δεκαετία, αλλά όπως και να το κάνουμε, άλλο να έχεις ζήσει κάποια πράγματα!
 
Δεκαετία '80!!!!! για να μην πω '70

Τότε ήταν πιο απλά και πιο αγνά τα πάντα, τότε δεν είχαμε το ΦΠΑ αλλά αν θυμάστε το ΦΚΕ και Χαρτόσημο 10% ο πρώτος και το δεύτερο 3,6% και το Κράτος τα έβγαζε πέρα, έπερναν τις συντάξεις τους ο κόσμος, δινόντουσαν τα εξάπαξ και γενικά υπήρχε το χαμόγελο σε όλους. Ήταν η εποχή εκείνη που δεν ξέραμε αυτά τα προβλήματα ούτε τα φανταζόμασταν, κυκλοφορούσαμε όπου θέλαμε, υπήρχε διάθεση, δεν κλειδώναμε τα σπίτια μας το βράδυ και πολλά άλλα τόσο τη δεκαετία του 80 όσο και του 70
 
alfisti156 είπε:
Δεκαετία '80!!!!! για να μην πω '70Τότε ήταν πιο απλά και πιο αγνά τα πάντα, τότε δεν είχαμε το ΦΠΑ αλλά αν θυμάστε το ΦΚΕ και Χαρτόσημο 10% ο πρώτος και το δεύτερο 3,6% και το Κράτος τα έβγαζε πέρα, έπερναν τις συντάξεις τους ο κόσμος, δινόντουσαν τα εξάπαξ και γενικά υπήρχε το χαμόγελο σε όλους. Ήταν η εποχή εκείνη που δεν ξέραμε αυτά τα προβλήματα ούτε τα φανταζόμασταν, κυκλοφορούσαμε όπου θέλαμε, υπήρχε διάθεση, δεν κλειδώναμε τα σπίτια μας το βράδυ και πολλά άλλα τόσο τη δεκαετία του 80 όσο και του 70
Μια παρακληση μονο....

Να μην "ξεφευγουμε" με οικονομικοπολιτικα ζητηματα που

δεν ειναι στα αμεσα ενδιαφεροντα αυτου του υπεροχου χωρου

που μας φιλοξενει!

Ευχαριστω! :)
 
Πίσω
Μπλουζα