Aγαπημένη 10ετία: 80s vs 90s...

Aγαπημένη 10ετία: 80s vs 90s...

  • 80's

    Ψηφοφορίες: 1 100,0%
  • 90's

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    1
80'ς


list_640px.jpg
list_640px.jpg


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
80's!!! Mακάρι να είχα γεννηθεί 25 χρόνια νωρίτερα ώστε να μπορούσα να ήμουν νέα σ' εκείνη τη δεκαετία! Ήταν ακόμη όλα τόσο όμορφα, μαγικά και τόσο διαφορετικά απ' ό, τι είναι σήμερα.
 
Εγώ αν και γεννήθηκα το 83 κι άρα έζησα και θυμάμαι περισσότερο το 90, ψήφισα 80, γιατί πιστεύω είχε περισσότερα πράγματα που βγήκαν στην φόρα τότε και καλύτερα.

Θα ήθελα να είχα γεννηθεί γύρω στο 75, για να ζούσα σαν λίγο πιο μεγάλος την καλύτερη δεκαετία του 80 καθ να μάζευα περισσότερα άλμπουμ panini..
 
90s γιατί τα έζησα περισσότερο και θυμάμαι πολλά!
 
Αν υπήρχε ένας λόγος για να ψηφίσω τα 90's θα ήταν οι Radiohead...
 
Αν και γεννημενος στα 80s επομενως εζησα καλύτερα τα 90s ωστόσο ψηφίζω 80s .

Αυτή η εποχή είχε κάτι το μαγικό, ίσως ήτανε το τέλος της εποχής της αθωότητας, ένα πέρασμα από μια εποχή που είχε περισσότερα κοινά με προηγούμενες δεκαετίες ενώ

τα 90s ίσως ήτανε η αρχή μιας πιο μοντέρνας και εξελιγμένης τεχνολογικά περιόδου (ιντερνετ, ιδιωτικη τηλεοραση, computers, video games κλπ).

Όπως και να χει νομίζω ότι τα 80s είναι μια εποχή που όσοι τα έζησαν τα νοσταλγούν περισσότερο ενώ κι όσοι δε τα έζησαν θα ήθελαν να εχουν περισσότερα να θυμούνται.
 
Αμα πω την δεκαετία 86-96 πιάνεται? :p
 
Ειμαι φαν του Μπίμπερ αλλά δεν υπάρχει η δεκαετία του, οπότε αναγκαστικά και με βαργιά καρδγιά πσήφισα τα 80'ς
 
Πίσω
Μπλουζα