Aυτοκόλλητα "Κουκουρούκου"

Mandrax-7 είπε:
 


Πολυ ομορφα!



Αν τυχον βρεθουν ποτε τα των 80ς τα δημοφιλη τοτε με Μαγια,Γουντι που θυμαται η Χουανιτα στην πρωτη σελιδα η αυτα του Ντισνεϋ που θυμαμαι εγω,το κλεισαμε το φορουμ...δεν υπαρχει τιποτα αλλο να γραψουμε.
:headbangdude:
 
Aardvark είπε:
 


Πολυ ομορφα!



Αν τυχον βρεθουν ποτε τα των 80ς τα δημοφιλη τοτε με Μαγια,Γουντι που θυμαται η Χουανιτα στην πρωτη σελιδα η αυτα του Ντισνεϋ που θυμαμαι εγω,το κλεισαμε το φορουμ...δεν υπαρχει τιποτα αλλο να γραψουμε.
:headbangdude:
Σάς ξαναγυρίζω στο "μακρινό" 1980, με λίγα διασωθέντα αυτοκόλλητα της "Κουκουρούκου" από τη "Μάγια τη Μέλισσα"...

Εξαιρετικά αφιερωμένα σε όλους τους λάτρεις της ιστορικής αυτής γκοφρέτας...!!! :)

WP_20151018_17_32_36_Pro.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καποιες στιγμες τα λογια περιτευουν και τον λογο παιρνουν τα smilies.


:award:
smiley-happy096.gif
respect.gif


Ζησαμε να το δουμε και αυτο,thank you.
 
Τέλεια αυτά με την αγαπημένη Μάγια!! Δεν ήξερα ότι υπήρχαν! Ευχαριστούμε πολύ!
 
Πω πω βρε Atrus έγραψες πάλι, πρώτη φορά βλέπω αυτή τη σειρά (λογικό... ήμουν ακόμα πολύ μικρός τότε :p )

Παίρνω το μπαλάκι και θα ανεβάσω κι εγώ κάποια στιγμή από την άλλη συλλογή με αυτοκόλλητα της Μάγια που έχω και που είναι αγνώστου ταυτότητας!
 
Του Atrus το παραπανω ποστ θα το μνημονεύουν γενεές και γενεές.


Να δουμε και τα δικα σου.
:)
 
Χα, ωραία πατέντα η διπλή ομπρέλα!
 
Αλλη μια εφευρεση του Κυρου Γραναζη ισως?
 
Καταπληκτική συλλογή των ηρώων της "Ντίσνευ" από την αγαπημένη μας γκοφρέτα!

Χρήστο είσαι φοβερός!!!
 
Χαχα μακάρι να ήταν "συλλογή"... μόνο αυτά τα 2 έχω από τη σειρά αυτή, έχουν όμως μεγάλη συναισθηματική αξία :)
 
Lord_Makro είπε:
Ντίσνεϋ θέλετε βρε σεις; :)
attachment.php
Αυτοι που τα θυμουνται αυτα τα αυτοκολλητα ειναι πλεον μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου, σε ευχαριστουμε για το ταξιδι.
 
Η μια καρτα ειναι εξωφυλλο του Μικυ Μαους... :D

attachment.php


Πηγη: Greek Comics.gr
 
Nαι ιδια ειναι mirrored και το αλλο κατα 99% καρεδακι απο ιστορια του Μικυ Μαους.


Τα ποιηματακια δικα τους παντως!
 
Aμα ηταν ΚΑΙ τα ποιηματακια κλεμμενα, να επεφτε φωτια να τους καψει, χαχαχα!!
 
Δεν ξερω σταυρο ισως να ειναι καρεδακι ακομη,καμμια φορα και το Μικυ Μαους εβαζε καρεδακια για εξωφυλλα αν ειχε ελειψη απο το εξωτερικο.


Τα αυθεντικα εξωφυλλα λενε μια ιστορια,ειναι μια γελοιογραφια απο μονα τους,το καρε απο στορυ φαινεται ξεκαρφωτο.
 
Πίσω
Μπλουζα