All-time ΚΑΚΟΣ !

:eek:

Τι έγεινε ρε παιδιά;
 
Dominion είπε:
Aγαπητέ exetlaios αναφέρομαι συχνά στο bdsm μιας και είμαι μέλος της ομάδας S.S. (Satiroi Sadistes).Όσο για το show που δίνει το underworld απλά θα σου πω αυτό. Όταν το 2001-02 έκανα μια ερευνητική σχετικά με το Ιαπωνικό Bondage (kinbaku/shibari που εξασκώ και εγώ ο ίδιος) στον ΑΚΤΟ δεν υπήρχε ούτε Underworld oύτε η so called bdsm community. Άν και πιτσιρικάς (27και μισό) έχω υπάρξει μπροστάρης σε πολλά.
:eek: :eek: respect !
 
O Scorpio στο Dirty Harry (1971) Έβγαζε μια πραγματική κακία και παράνοια, που σε τρόμαζε! Ο ηθοποιός που τον υποδύθηκε, ο Άντριου Ρόμπινσον έδωσε πραγματικά ρέστα!
 
rigardie είπε:
Ο γκουσκουνης ήτανε πρόεδρος !! ο κακός ήτανε ο Αρτέμης ματσας με την θανατηφόρα ατάκα «οι Γερμανοί είναι φίλοι μας»
Έχω την εντύπωση, ότι ο Αρτέμης Μάτσας είναι ελαφρώς "υπερτιμημένος".

Νομίζω ότι ο Δήμος Σταρένιος, έχει κάνει περισσότερες φορές τον "προδότη" σε ταινίες και σίγουρα είναι και πιό πειστικός !
 
Ο μεγαλύτερος κακός είναι ο Τζωρτζ Λούκας. Αδίστακτος πατέρας, σκότωσε τα παιδιά του, STAR WARS και INDIANA JONES!
 
Οταν λεμε σκοτωσε ?.....εδω και 30+ χρονια μια χαρα τα ταιζει - και για αλλα δεκα χρονια εχει προγραμματισμενες ταινιες - τι αλλο θες ?
 
Τους σκότωσε την ψυχή. Εδώ και 15 χρόνια εκδίδει τα παιδιά του, όχι για να τα ταίσει, αλλά για να τον ταίσουν. Ξεφτίλισε το Βέηντερ, γελοιοποίησε το Γιόντα... Κι αυτό που έγινε με τον Ιντιάνα Τζόουνς, ήταν τραγικό. Όλα αυτά για να βάλει λεφτά στην τσέπη του. Είναι ο υπέρτατος κακός όσον αφορά ρόλους πατέρα!
 
Ο Κέβιν Σπέισι στο "Se7en" ... ( δεν έχει όνομα ο χαρακτήρας - αναφέρεται απλά ως John Doe, το τυπικό ονομά που δίνει η Αμερικάνικη αστυνομία σε άτομα αγνώστου ταυτότητας ). Ο ποίο ... άρρωστος ίσως κινηματογραφικός δολοφόνος; Η ερμηνεία του - σκέτη ανατριχίλα - τα κίνητρα του, και η τελική του κατάληξη, δε έχουν προηγούμενο σε άλλο θρίλλερ... Απλά, έπιασε κορυφή.
 
Ο Zod από το Superman αλλά και γενικότερα η παρέα ήταν κάπως μοχθηρή.

GeneralZodForPresident20084.jpg
 
Ο ηθοποιος Michael Ironside επαιζε συχνα τον κακο ή το τσιρακι σε αρκετες ταινιες του 80 και του 90. Τον ειχα σταμπαρει οπτικα επειδη μοιαζει λιγο σαν μικρος αδελφος του Τζακ Νικολσον και εχει ενα χαρακτηριστικο σημαδι διπλα στο ματι, το οποιο τον κανει πιο σληροραχηλο και κακο :D

Ο πιο γνωστος του ρολος ισως ειναι ως General Katana στο απαισιο Highlander II

Katana_4.jpg


Katana_4.jpg

Μαλιστα επειδη δεν ηταν σχεδον ποτε πρωταγωνιστης, ουτε γνωστος ηθοποιος, οποτε τον σταμπαρα σε ταινια, χαιρομουν που τον αναγνωριζα και θεωρουσα οτι κερδιζα "κανονακι" ;)

Σε μια ταινια εκανε τον αστυνομικο συνεργατη, πραγμα που με εξεπληξε, αλλα στη συνεχεια αποκαλυπτεται οτι ειναι κακος :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμμμμ....All time classic κακος ε?.....δυσκολακι..... :xm:

Πολλοι....θα το σκεφτω και θα επανερθω.... ;)
 
Πίσω
Μπλουζα