All-time ΚΑΚΟΣ !

ΑΕΟΝ τα ειπες ολα...

Pooky στη νεα τριλογια,πραγματι ο Αnakin ειναι φλωρογιακας

Xalia να διαβασεις το βιβλιο "Dark Lord-The rise of Darth Vader" James Luceno,για να καταλαβεις τι εστι Darth...(πιανει την ιστορια απο το τελος του ΙΙΙ και σταματαει στη αρχη του ΙV)

Oσο για τα alien,δεν τα θεωρω "κακα" διοτι απλα ειναι ζωα...
 
Το star wars 1 και 2 τα απέρριψα…Τα θεωρώ ταινίες για πολύ χαμηλές ηλικίες….Ιδικά αυτός ο κακός με το κόκκινο κεφάλι και τα κέρατα πω πω ούτε να τον βλέπω δεν μπορώ!
 
AEON o αυτοκράτορας δεν έκανε κουμάντο ???

επιμένω στον agent smith! Είναι ο μόνος κακός στην ιστορία των κακών που δεν επηρεάστηκε ποτέ από γυναίκα!
 
Shadowdancer2501 είπε:
Oσο για τα alien,δεν τα θεωρω "κακα" διοτι απλα ειναι ζωα...
Είναι natural born killers, γι'αυτό είναι και original!!! Ωστόσο, ψηφίζω και τον predator γιατί είναι σταθερή αξία :D
 
AEON είπε:
xalia μέτρα: boarding σε σκάφος επαναστατών και μαζικές σφαγές, στραγγαλισμοί, δολοφονία jedi, καταστροφή του στόλου επιδρομής στο Death Star πλην του Luke, επιδρομή στον πλανήτη Ηοth (βάση των rebels στο Empire Strikes Back) και συνέχιση σφαγών, ακρωτηριασμός του γιού του, ανατίναξη πλανήτη και αυτά μόνο από πρόχειρη μνήμη (σίγουρα έχει κάνει κι άλλα). To σημαντικό όμως ήταν πως έχοντας την ηγεσία του αυτοκρατορικού στόλου, απλά διέθετε το μεγαλείο να δίνει μια εντολή και να καθαρίζει ολόκληρους κόσμους (βλ. Death Star σε δράση).
Να γίνει άμεση παραπομπή του στο (διαπλανητικό) δικαστήριο της Χάγης !

Κατηγορία : "Crimes against humanity" ! :biglaugh:
 
Θα συμφωνήσω με τον φίλο regardie για τον Αρτέμη Μάτσα (τον γερολαδά, τον προδότη, τον σπιούνο, κ.λπ.). Με το που τον έβλεπες, σου ερχόταν να τον αρχίσεις στα σφαλιαρίδια για την κακία που κουβαλούσε στην ψυχή του (στις ταινίες πάντα, έτσι;.).

Επιτρέψτε μου όμως, να ρίξω στην συζήτηση μας την μία και μοναδική Τασσώ Καββαδία. Η αιώνια "σκύλα" (συγνώμη για την έκφραση αλλά μιλάμε για κακούς έτσι;...), πεθερά, μητριά, μητέρα ακόμα και αδελφή. Μόνο που την έβλεπες να μπαίνει στο πλάνο, ήσουν ψυχολογικά έτοιμος να την δεις να στάζει το δηλητήριο της. Ποιο Alien; Αυτό είναι πλαστικό παιχνίδι για μωρά μπροστά της...

Επίσης, θυμάμαι τον ένα - τον θεϊκό Μάνο Κατράκη σε μία ειδικά ταινία που έπαιζε τον κακό (πατέρα εάν δεν κάνω λάθος). Νόμιζες, μετά το μεγαλείο της ηθοποιίας του Κατράκη στον ρόλο αυτό, ότι ο Lee στον γνωστό του ρόλο δεν έπεινε αίμα αλλά γάλα.

Χωρίς μάσκες, χωρίς εφέ, απίστευτοι σαν ηθοποιοί. Απίστευτοι, γιατί από όσο γνωρίζω η πραγματικότητα του χαρακτήρα τους, απέχει έτη φωτός από τους ρόλους που έπαιζαν...

:respect: στους κακούς του ελληνικού κινηματογράφου
 
Δόξα το Θεό σας προλαβαίνω

Απο έλληνες κακούς ΖΟΡΑΣ ΤΣΑΠΕΛΗΣ (RIP) είναι cult

Aπό ξένους ο Άλεξ από το Κουρδιστό Πορτοκάλι

ο Bαρώνος Harkonnen

και οι ήρωες τις ταινίας Funny Games

Από την άλλη καθώτι erotic sadist ένα μέρος της καρδιάς μου τους συμπαθέι

:)
 
Όχι δεν το ξέρω Κωνσταντίνε.

Από Ελληνικές ταινίες μόνο ΘΒ "Φαλακρός Πράκτωρ" και λοιπές μαυρόασπρες κωμωδίες. Με το που μπήκε το χρώμα στις ταινίες, χάλασαν τα σενάρια. Κατά τη γνώμη μου στις Ελληνικές ταινίες δεν μπορούν να συμβιώσουν και τα δυο μαζί. Απόδειξη το "Τέλος εποχής".

Έπαιζε τόσο παλιά ο Ζώρζ;

Υ.Γ Εξερείται η "Λούφα #1"
 
ambu_dare είπε:
Ποιο Alien; Αυτό είναι πλαστικό παιχνίδι για μωρά μπροστά της...
Καλά βρε ambu πες μας κι ότι όταν είδες τα Αlien I-II για πρώτη φορά δεν φοβήθηκες καθόλου ή ότι το Nightmare οn Elm Street Ι και το Hellraiser I κάνουν για dvd προβολή σε προσχολική εκδρομή και θα είσαι απόλυτα πιστευτός!

Για εμένα το "κακός" περιείχε πάντα και την έννοια του τρομακτικός. Οι περσόνες που ανέφερες προκαλούσαν απέχθεια ή αντιπάθεια αλλά όχι φόβο (τουλάχιστον όχι σε εμένα).

@xalia: Ο Palpatine ήταν αποσυρμένος από τα εγκόσμια. Άφηνε άλλους να κάνουν της βρωμοδουλειές του, ως εκτελεστικά όργανα. Και τι καλύτερο από τον πιο έμπιστο μαθητή του...
 
Ο Darh Vader αξίζει πιστεύω το βραβείο του κακού. Στα πρώτα τρία επεισόδια και ειδικά στο Empire strikes back. Τα νεότερα τρία δεν τα συζητώ καν. Δεν με τρόμαξε ποτέ βέβαια αλλα ο χαρακτήρας του έβγαζε πολύ κακία και δύναμη. Επίσης μου έκανε πάντα εντύπωση για την υποκριτική κακία του ο Tom Earl Jones στον ρόλο του κακού στο Conan The barbarian. Απλά άπαιχτος πιστεύω.
 
LOL και στο ρόλο του [edit] ο Ζωρζ Τσάπελας (κάπου το είχα δει σε μια ταινία. Νομίζω ότι δεν είναι το εναλλακτικό όνομα του τσάπελη αλλά άλλουνου)

Ο τσάπελης κάνει τον βαρώνο το ναρκωτικών στο ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Έχει παίξει και [edit] στο ΑΓΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΝΕΙΑ (1985) του Ευστρατιαδη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο τσαπέλη τα έχει κάνει όλα!!!Έμεινε και τίποτα που να μην έκανε? :D
 
AEON είπε:
Καλά βρε ambu πες μας κι ότι όταν είδες τα Αlien I-II για πρώτη φορά δεν φοβήθηκες καθόλου ή ότι το Nightmare οn Elm Street Ι και το Hellraiser I κάνουν για dvd προβολή σε προσχολική εκδρομή και θα είσαι απόλυτα πιστευτός!
To Alien I, είναι κορυφή φίλε μου. Ναι είναι τρομακτικό, αλλά δεν είναι κακό. Το κάνει για επιβίωση και με συνοπτικές διαδικασίες: παφ σε τσάκωσε, σε έφαγε και τελείωσε. Ενώ οι άνθρωποι είναι τόσο ...ύπουλοι και κακοί, που μπορούν να σε βασανίζουν χρόνια, να σου ρουφάνε το αίμα μέχρι την τελευταία στιγμή, πριν σου δώσουν το τελειωτικό χτύπημα. Άσε που μάλλον θα σε αφήσουν στο τέλος να "τελειώσεις" μόνος σου αργά και βασανιστικά.

Επιμένω, το βραβείο να δωθεί σε ανθρώπινο ον και δη να μην φοράει μάσκα και λοιπά αξεσουάρ. Να αποτυπώνεται η κακία της ψυχής του στο πρόσωπο του. Ωστόσο προτείνω να κάνουμε άλλη συζήτηση για τον ποιο τρομαχτικό. Άλλο κακός - άλλο τρομακτικός. Άποψη μου.

Hellraiser; Ρε γ***** σε ποιον έχω δανείσει το αυθεντικό DVD και δεν μου το έχει γυρίσει ακόμα. Θα τον πάρει και θα τον σηκώσει (με αλυσίδες και αγκίστρια παρακαλώ).
 
O pinhead δημιούργημα του clive barker (hellraiser hellbound hurt) είναι ο πιο άξιος bdsmας στην Κόλαση ;)
 
Dominion είπε:
O pinhead δημιούργημα του clive barker (hellraiser hellbound hurt) είναι ο πιο άξιος bdsmας στην Κόλαση ;)
Μιας και βλέπω ότι αναφέρεσαι συχνά στο BDSM,

θα σου πρότεινα το Japanese Bondage Show, 25/11/2006 στο Underworlds.

http://www.underworldclub.gr/program.htm#

Dominion είπε:
Ο τσάπελης κάνει τον βαρώνο το ναρκωτικών στο ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ
Μη μου πεις ότι έχεις αυτήν την εκπληκτική ταινία ;

shock είπε:
Όχι δεν το ξέρω Κωνσταντίνε.
Ε, τότε φίλε μου, επέτρεψέ μου να στον γνωρίσω :

Ιδού σε έναν από τους σημαντικότερους ρόλους του ...

pousths1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aγαπητέ exetlaios αναφέρομαι συχνά στο bdsm μιας και είμαι μέλος της ομάδας S.S. (Satiroi Sadistes).

Όσο για το show που δίνει το underworld απλά θα σου πω αυτό. Όταν το 2001-02 έκανα μια ερευνητική σχετικά με το Ιαπωνικό Bondage (kinbaku/shibari που εξασκώ και εγώ ο ίδιος) στον ΑΚΤΟ δεν υπήρχε ούτε Underworld oύτε η so called bdsm community. Άν και πιτσιρικάς (27και μισό) έχω υπάρξει μπροστάρης σε πολλά.
 
Πίσω
Μπλουζα