Amiga A1200 στο amigakit τελος?

SnakeEyes

RetroWannaBe
Joined
13 Mαϊ 2010
Μηνύματα
90
Αντιδράσεις
0
Βλέπω στο amigakit ότι δεν υπάρχουν Α1200 πλέον, τι έγινε? τέρμα το stock?

Τέρμα στα σχέδια για μια καινούρια κάποια στιγμή?
 
Μαλλον τελος.

Μεχρι να ξεθαψουν κανα χαμενο stock.

Οποιος προλαβε τον κυριο ειδε...
 
καινούριες Α1200 έχει εδώ και 3+ χρόνια σχεδόν ... σχέδια για μέλλον δεν παίζουν με NOS που είναι περιορισμένου αριθμού ΛΟΛ

όποιος πρόλαβε - πρόλαβε, αλλά με κανα mail θα παίζουν refurbished σίγουρα...

για την ιστορία το amigakit αγόρασε τα πράγματα της παλιάς αποθήκης της Eyetech (αντιπροσωπεία στην Αγγλία) όταν αυτή εν τέλει ρευστοποιήθηκε τελείως. Μέσα στην αποθήκη υπήρχαν οι καινούριες Α1200 , αρκετά εξαρτήματα και ανταλλακτικά cases, motherboards κτλ...
 
κριμα και σκόπευα απο το Amigakit να κανω δωρο ένα αδερφάκι (ή μάλλον αδερφουλα) στην ηδη ταλαιπωρημενη 1200 μου... :angry: τεσπα, θα το κοιταξω ebay για καμια ευκαιρία αλλιώς.... :eek:
 
στείλε ένα email ρε συ και ρώτα... μπορεί να βρεις σαν καινούρια! έχει πάρει γνωστός, είναι σε τέλεια κατάσταση
 
Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να κρατάει καμιά ντάνα με 1200άρες στης άκρη ο Matthew για να δημιουργεί τεχνιτή έλλειψη και να μένουν οι τιμές ψηλά...
 
xaxxxa κερδοσκόποι ΚΑΙ στην αγορά amiga!

πού είσαι πρόεδρε rigardieeeeee !!!! ΛΟΛ
 
Κυρίως στη αγορα της amiga keropi...

Σκέψου μονο οτι ζητάνε λεφτα ακόμα για software (whdload)
 
για το whdload ζητάνε χρήματα δικαιολογημένα...είναι το τελειότερο προτζεκτ για την κυρία
 
ναι και τα αξίζει , έχω 2 licenses μουχαχαχα

και δεν μπορώ να καταλάβω αν το σχόλιό σου είναι αρνητικό Saulot , αλλά προσωπικά ότι βγαίνει ακόμα και υποστηρίζεται το έχω αγοράσει νόμιμα! Από το fryingpan , warp datatypes, MUI (ΝΑΙ το έχω αγορασμένο) ως και τα Poseidon USB stack και iBrowse όταν μπορούσες να τα αγοράσεις με κλειδί για όλα τα λειτουργικά/αρχιτεκτονικές...

το ότι ένα μηχάνημα είναι παλιό δεν σημαίνει ότι δεν υποστηρίζουμε αυτούς που ακόμα το υποστηρίζουν με προγράμματα!
 
Εγώ πάντως πρόλαβα να αγοράσω μία old - new stock σαν καινούργια το Μάρτιο 2010. :)

Βρίσκεις αρκετές στην αγορά ακόμα αν βάλεις αγγελία. Τώρα σε τι τιμή όμως...
 
ολος ο κόσμος παίζει με donates, η "ομάδα" whdload παίζει με shareware (έχουν μείνει στα '90s μάλλον)

Δεν θα πληρώσω κανεναν [edit] όταν μου το απαιτεί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καθημερινά πληρώνουμε τις [edit] πάρα πολλών, τις οποίες και απαιτούν και πολλές φορές μας είναι παντελώς άχρηστες... έχω μετανιώσει για πολλές πληρωμές στη ζωή μου αλλά για το WHDLoad δεν μετανιώνω με τίποτα. Βρε Γιώργο τι κόλλημα έχει φάει με το συγκεκριμένο πρόγραμμα; :D Οι άνθρωποι δούλεψαν και έφτιαξαν ένα πρόγραμμα που αποτελεί πολύτιμο εργαλείο για χιλιάδες, γιατί είναι κακό να πληρωθούν για τον κόπο τους;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου την σπάει που απαιτούν (δεν ζητάνε) λεφτα για νεκρό hardware.

Και επειδή ακριβώς δέν είναι εταιρία, ειναι κατάπτυστο να απαιτουν λεφτα.
 
Δεν ξέρω από που να αρχίσω και που να τελειώσω σχετικά με το άκυρο του post σου Saulot σχετικά με το whdload. Έχεις τρομερό άδικο αλλά είναι η γνώμη σου και είναι σεβαστή.

Εγώ θα σε ρωτήσω το άλλο: εσύ γιατί απαιτείς να έχει donations; με πιο δικαίωμα αξιολογείς την δουλειά του άλλου εσύ; δεν έχει μια περιουσία, ~20ε έχει και δεν είναι τίποτα μπροστά στις ευκολίες που παρέχει. Εσύ με το σκεπτικό σου πιστεύεις με λίγα λόγια ότι όταν κάποιος πουλάει την δουλειά του (εδώ είναι software πχ) πρέπει να πληρώνεται με donations;

Επίσης αφού χαρακτηρίζεις και την amiga νεκρό hardware, λογικά δεν έπρεπε να σε νοιάζει...

όσο για το άκυρο του "δέν είναι εταιρία, ειναι κατάπτυστο να απαιτουν λεφτα" επειδή τυγχάνει να ξέρω τον Wepl να σε πληροφορήσω ότι φορολογείται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ από την Γερμανική κυβέρνηση για τις πωλήσεις του whdload. Εσύ δηλαδή θέλεις να δεις WHDLOAD SOFTWARE GmbH για να πληρώσεις;

Λίγος σεβασμός επίσης δεν βλάπτει όπως επίσης και σκέψη/έρευνα πριν γράψουμε για "κατάπτυστες πράξεις" που νομίζουμε εμείς ότι είναι έτσι. Και ο Wepl φίλε αξίζει και με το παραπάνω μια δόση σεβασμού.
 
Θα σεβαστώ αυτόν που θα σεβαστεί και έμενα, και ο Wepl δεν το κάνει απο την στιγμή που βάζει DRM.

Αλλα καταλαβαίνω τον τρόπο σκεψης σου keropi γιατι στον Wepl βλεπεις τον εαυτό σου, ενώ αν απο πίσω απο το whdload ηταν η Blizzard θα συμφωνούσατε μαζί μου γιατι θα ήταν corporation, stick it to the man και τετοια.

Δείτε τις οποιότητες μεταξύ Amiga και Apple οσον αφορα τις τακτικές, και συγκρίνετε την amiga comunity με τους iPeople
 
Άσχετα ότι είμαστε οφφτόπικ, το whdload αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω πάντως, είτε φορολογείται είτε όχι ο συγκεκριμένος χρήστης έχει αναπτύξει ένα ομολογουμένως τρομερό λογισμικό και του αξίζουν τα λεφτά που δεν απαιτεί (δε σου στέρησε το δικαίωμα λειτουργίας, με την πληρωμή αφαιρείται ένα επιπλέον μήνυμα.).

Αν θες το πληρώνεις αν δεν θες το κρατάς ως έχει, εξίσου τρομερό λογισμικό είναι.
 
χαχαχ...μάλλον το λες επεισή έχεις εθιστεί στο Linux ! ....ο καθένας αν πιστεύει ότι αυτό που κάνει αξίζει κάποια λεφτά θα τα ζητήσει...δεν υποχρεώνει κάνεναν να το αγοράσει (το όποιο λογισμικό) με το ζόρι....αν θές σου λέει....δεν θές ? μην το πάρεις ? ....τόσο απλά....είσαι ακόμα πιο μάγκας .....σπάσε το πρόγραμμα και κάντο upload....Να το πώ και αλλιώς (μιλώντας πάντα προσωπικά) γιατί να δώσω τσάμπα τις εφαρμογές που φτιάχνω ? ποιος θα μου πληρώσει τα ξενύχτια, καφέδες, χριστοπαναγίες εν ώρα debugging κτλ κτλ κτλ ? τώρα αν το πάρει κάποιος και το κρακάρει...μαγκίά του...είναι πιο προγραμματισταράς από μένα...τι να κάνουμε ? :) ......τέσπα....ξεφεύγουμε λίγο από το θέμα....πάντως το θέμα με την 1200 από το amigakit τώρα το είδα.....κρίμα ρε γαμώτο που δεν πρόλαβα να πάρω μια, να τις έχω αδελφάκια !
 
εγώ θα συμφωνήσω με τον Keropi.

ουτως ή αλλος θα μπρούσαν τα παιδία να κανουν κάτι άλλο αντι να σκίζονται στο προγραμματοσμο του WHDLoad για να το γευομαστε εμείς.... ειναι αδκο να τους κακο-χαρακτηριζουμε... εδώ δίνουμε για διάφορες παπατζες στην αγορα χρηματα! στο χρησιμο WHDLoad γιατι να κολλήσουμε για το οποιο, στο κατω κατω, ειμαστε ολοι (πιστέυω) ευγνώμονες;
 
Πίσω
Μπλουζα