Amita

krios είπε:
Πατηστε στο youtube "greek old comercial amita χυμος " και θα θυμηθειτε :) (το παλιο λογοτυπο και την πρωτη συσκευασια)
αυτα τα κοκκινα γραμματα τα 8υμαμαι εντονα νομιζω οτι ηταν αυτο με το νεκταρ φρουτων..αλλα λογικα θα ηταν πολυ αργοτερα απο την διαφημηση. Παντως εχω ψαξει πολυ για να βρω την συσκευασια :p
 
μηπως ειναι αυτη η συσκευασια του μπλε χυμου ΑΜΙΤΑ ;

attachment.php
attachment.php
attachment.php


οι φωτογραφιες ειναι απ την ταινια "επαγγελμα γυναικα,μια ζωη πατινι"

amita.JPG

am0.JPG

am1.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, νομίζω πως είναι αυτή :)

απλα αν κρίνω απο την ταινία φαίνεται να είναι πολύ πιο παλιά από ότι ελεγα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παλια η Αμιτα ηταν πολυ ωραια γευστικα αλλα μετα χαλασε και σταματησα να πινω.

καλα η motion τωρα ειναι φανταστικη!!!
 
Από Amita άλλο τίποτα. Θυμάμαι όταν είχε πρωτοβγει η Motion φαινόταν φοβερή. Κάποιοι χυμοί όμως είτε ξύνιζαν πολύ όπως ο πορτοκάλι που λέτε παραπάνω είτε ήταν πολύ γλυκείς όπως το μήλο,πορτοκάλι,βερύκοκο.
 
διαφήμιση ΑΜΙΤΑ (1992)

[video=youtube;W2iIIQN5-K4]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την AMITA Cool πρώτη φορά τη βλέπω :xm:
 
Έπεσα πάνω στο ποστ αυτό και θέλω να μου πει κάποιος αν θυμάται 3 χυμούς αμίτα που είχαν βγεί για λίγο διάστημα,ίσως 1 με 2 χρόνια και τους απέσυραν,ίσως και να ήταν και λιγότερο,δεν θυμάμαι πολλά,ουτε καν χρονιές,πιθανόν μέσα στα 90'ς...αυτό που θυμάμαι με σιγουριά ήταν οι συσκευασίες και οι ονομασίες τους.Λοιπόν,ο ένας λέγονταν "φρούτα του πάθους" και ήταν ρόζ το κουτί,ο άλλος ήταν 2 φρούτα μόνο "μπανάνα-ανανάς" κι αν θυμάμαι καλά,το κουτί ήταν βεραμάν με άσπρο κι ο τρίτος λέγονταν "φρούτα του δάσους" και το κουτί ήταν μώβ-βιολετί :D

Έχει κάποιος καμία φωτο,η να έχει βρεί τη διαφήμιση?pleaseee έχω φάει τον τόπο,εχω σκάσει... #) :xm:
 

1@ScandalousAngel[/USER]

Εντοπισα μια συσκευασια αμιτα σε στιγμιοτυπο της σειρας ''Ντολτσε Βιτα'' IMAGE.jpg

1@Kate OldSkool[/USER]

χυμος αμιτα μπανανα-ανανας

ισως αυτο (διακρινεται ανανας στη συσκευασια)

απο τη σειρα ''Ντολτσε Βιτα'' IMAGE.jpg

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κριέ μου, αυτό λες?

Το τραγούδι της διαφήμισης ερμηνεύει η τραγουδίστρια Μαντώ.
"Amita
Amita Amita πιείτε χυμό
χυμό φυσικό εκατό τα εκατό
Amita Amita πιείτε χυμό
χωρίς κανένα συντηρητικό
Amita "
Στο τέλος ακούγεται η φωνή του Γιώργου Παπαστεφάνου "Τι πιο φυσικό; Χυμοί Amita από την 3Ε"
 

Συνημμένα

  • Χωρίς τίτλο.png
    Χωρίς τίτλο.png
    57,8 KB · Προβολές: 8
το 1983 δεν ειχαμε καν καπακια που κρατησε μεχρι τα 2000s και φτασαμε στο 2023 που τα καπακια ειναι μη αποσπωμενα και τα καλαμακια ειναι χαρτινα
 
@andrew7 έκοβες με ψαλιδι την άκρη της συσκευασίας για να σερβίρεις σε ποτήρι το χυμό και καμιά φορά αν έπιανες δυνατά τη συσκευασία, χυνόταν ο χυμός...φυσικά η μεγάλη συσκευασία χωρίς καπάκι ήταν άβολη όταν ήθελες να σερβίρεις χυμό σε μεγάλη παρέα σε κάποια εκδρομή και προτιμόνταν οι χυμοί σε μικρή συσκευασία με καλαμάκι.
Όσο για τις σημερινές συσκευασίες με το μη αποσπώμενο καπάκι και το χάρτινο καλαμάκι είναι για την μείωση απορριμάτων στο περιβάλλον.
Το χάρτινο καλαμάκι δεν σου αφήνει ωραία αίσθηση στο στόμα...
 
ευτυχως που εφευρεθηκανε τα καπακια
παντως μεγαλη πατατα τα μη αποσπωμενα καπακια, που δεν σε αφηνει να ευχαριστηθεις το ποτο ή το ροφημα σου (αναψυκτικο,χυμος,μιλκο)
παντως το χαρτινο καλαμακι παπαρωνει ευκολα μην το συζητησουμε περαιτερω
 
Πίσω
Μπλουζα