Apricot F1,Cromemco και λοιπα oddities

Ωραία πράματα! Πρέπει να έχεις μπόλικο χώρο από ότι φαίνεται!

Κάποτε είχα βρει έναν IBM PS/1 type 2011, σαν αυτόν εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/Image:IBMPS1.jpg με οθόνη αλλά χωρίς σκληρό, τον οποίο ποτέ δεν μπόρεσα να κάνω να δουλέψει και αφού δεν τον ήθελε κανείς και δεν υπήρχε χώρος να τον βάλω τον ξεφορτώθηκα...
 
kwstas79 είπε:
Ωραία πράματα! Πρέπει να έχεις μπόλικο χώρο από ότι φαίνεται!Κάποτε είχα βρει έναν IBM PS/1 type 2011, σαν αυτόν εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/Image:IBMPS1.jpg με οθόνη αλλά χωρίς σκληρό, τον οποίο ποτέ δεν μπόρεσα να κάνω να δουλέψει και αφού δεν τον ήθελε κανείς και δεν υπήρχε χώρος να τον βάλω τον ξεφορτώθηκα...
αμαν...τι μου θύμισες τώρα...

αυτό το σύστημα IBM PS/1 ;ηταν ο πρώτος υπολογιστής που απέκτησα...πρέπει να ήταν κάπου στο 91 αν θυμάμαι καλά...αξέχαστες εποχές... :)
 
Plink είπε:
αμαν...τι μου θύμισες τώρα...αυτό το σύστημα IBM PS/1 ;ηταν ο πρώτος υπολογιστής που απέκτησα...πρέπει να ήταν κάπου στο 91 αν θυμάμαι καλά...αξέχαστες εποχές... :)
Ααααα, έτσι εξηγείται το πώς βγήκες έτσι, αν ο πρώτος σου ήταν ο P(ieceof)S(hit)/1, πώς να μην καταλήξεις καμμένος;
 
Gryzor είπε:
Ααααα, έτσι εξηγείται το πώς βγήκες έτσι, αν ο πρώτος σου ήταν ο P(ieceof)S(hit)/1, πώς να μην καταλήξεις καμμένος;
Αν δεν την πεις εσύ την κακία σου δεν θα ησυχάσεις!!!

παπα...τι γρουσούζης άνθρωπος :bash: :bash: :points:
 
Καλά, όταν θα μείνεις στο δρόμο απ'όλη τη σαβούρα που μαζεύεις και θα κοιμάσαι στο παγκάκι ψελίζοντας "CMS... CMS...", εγώ θα σου λέω, "PS/1 δεν μου ήθελες αντί για κάνα σοβαρό μηχάνημα να κοινωνικοποιηθείς; Πάρτα τώρα!" και θα γυρνάω στο πιπίνι και θα παίζουμε με το GX4000....

:D :D :D
 
Gryzor είπε:
Καλά, όταν θα μείνεις στο δρόμο απ'όλη τη σαβούρα που μαζεύεις και θα κοιμάσαι στο παγκάκι ψελίζοντας "CMS... CMS...", εγώ θα σου λέω, "PS/1 δεν μου ήθελες αντί για κάνα σοβαρό μηχάνημα να κοινωνικοποιηθείς; Πάρτα τώρα!" και θα γυρνάω στο πιπίνι και θα παίζουμε με το GX4000....
:D :D :D

ΑΧΑΧΑΧΑΑΧ GX4000 λέεεεει.... :points: :points: :points:

όταν θα σε πετάξει η γυναίκα στο δρόμο από τις βλακείες που λες και θα την παρακαλάς να σε αφήσει να μπεις στο σπίτι γιατί θα κρυώνεις....εγώ θα σου λέω......GX4000 ήθελες? Κάτσε τώρα εκεί να κλαις...και εγώ θα γυρίζω στο ζεστό μου σπίτι και θα πίνω φραπέ παίζοντας vectrex!
 
Φίλε Kwstas79, η αλήθεια είναι πως ο χώρος είναι ένα μεγάλο θέμα. Για την ακρίβεια εχώ δεσμεύσει το υπόγειο του πατρικού της γυναίκας μου, και κάποιο σημαντικό χώρο από το σπίτι μου, πράγμα που όπως είναι φυσικό δεν της αρέσει καθόλου, αλλά τι να κάνουμε, ο καθείς έχει τα πάθη του. Από το να κυνηγούσα μικρούλες καλύερο αυτό, νομίζω !!!! (όπως βλέπεις έχω και σωστά επιχειρήματα χαχαχαχαχα). Αλλά ρε παιδί μου η αλήθεια είναι πως όσο χώρο και να έχεις δε φτάνει. Και αυτά δεν είναι όλα φυσικά, υπάρχουν και άλλα τα οποία είναι σε άλλα πεδία.
 
Πίσω
Μπλουζα