Arcade games στα πλοία (αργοσαρωνικού, αιγαίου και ορωπού - ερέτρειας!)

XAX! Ωράιος ρε Νότη !....πολύ καλό το Memory Invaders !
 
Φοβερό θέμα! Θυμάμαι στο πλοίο από Πάτρα για Κεφαλονιά (σόρρυ για το οφφτόπικ αν το νήμα αναφέρεται μονάχα στα πλοία του αργοσαρωνικού), το "Κεφαλονιά" στη μέση του καταστρώματος είχε αρκετά arcades τα οποία ανανεώνονταν με την πάροδο των ετών. Πιτσιρικάς όταν ταξιδεύαμε από τη στιγμή που έμπαινα στο πλοίο μέχρι να φτάσουμε δεν ξεκόλλαγα από τις οθόνες τους.

Μερικοί τίτλοι που θυμάμαι πρόχειρα είναι

Street Fighter 2

Toki

Power Spikes

Knights of the Round

World Heroes Jet

Super Sidekicks

Cabal
 
Πάω κάθε χρόνο στο νησάκι (Κεφαλλονία) με το ομόνυμο πλοίο (ως επίτιμος Κεφαλλονίτης :D )...κρίμα που δνε έχει μέσα arcades :(
 
!!

Πω πω θεματάρα!!

Εγώ ταξίδευα πολυ΄συχνά Χιο - Πειραιά..Ένα καράβι ήταν γεμάτο arcades..τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ αν ήταν το Σαπφώ ή το Μυτιλίνη. Πάντως αυτά που υπήρχαν και τα είχα λειώσει ( αν και βέβαια οι ουρές ήταν πολύ μεγάλεσ συνηθως) ήταν τα karate Champ, το Track and Field kai το Jungle Hunt
 
Εγω έχω μια κάπως άσχημη ανάμνηση... Σε ηλικία 5-6 ετών στο πλοίο για τα Χανιά ζήτησα χρήματα απο την μητέρα μου για να παίξω για 1η φορά. Μου έδωσε ενα 20αρικο και εγω το έβαλα στον κερματοδέκτη, αλλα το μηχάνημα έπαιρνε τάλιρα (το 80-81). Ετσι, και το 20άρικο έχασα, και παιχνίδι δεν έπαιξα... Μου έχει μείνει αυτη η ιστορία στο μυαλό... και κατα κάποιο λογο στεναχωριέμαι.. :( Μήπως να παω σε ψυχολόγο; Ισως μου εχει μείνει τραύμα απο τα παιδικά μου χρόνια...
 
όχι βρε....αυτό που θες είναι μια arcade καμπίνα και μπόλικα κέρματα δίπλα !
 
Aν και τωρα το ανακαλυψα,εξαιρετικο thread amigovios!
 
υπομονή και έπεται συνέχεια :) ..... και θυμηθείτε..... "The past is now....game NOT over" ! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα