Arcades

Ναι όλα είναι JAMMA...Δοκίμασα 4 και δουλεύουν...

Spiderman (Sega),Word Soccer 96 (SNK),Run and Gun (Konami), Pocket Gal I (αυτό κάνει κάποια νερά αλλά νομίζω θα στρώσει)...

Έπεται και συνέχεια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νεκροταφειο κανονικο!θελουν πολυ δουλεια οι καμπινες για να στροσουν αν κ ειδα ενα νανακι καπως καλο!
 
Μερικά ακόμα :

Cabal,Super Bobble Bobble,NBA Jam,Tetris,Super Pang,Flippull...

Σήμερα δεν ήταν καλή μέρα...

Κάποιες πλακέτες παίρνουν μια μεγαλύτερη φίσα και έχουν και μια μικρή στο πλάι...Δοκιμάζοντας κάποια το ένα μηχάνημα πέθανε...(ανοίγει δεν κάνει τίποτα και όταν το κλείσει το μόνιτορ σβήνει χώρις όμως να ανάβει καθόλου πρίν.Δεν πειράζει είπα οκ και έφερα το άλλο μηχάνημα...Πίσω είχε κλειδαριά την οποία και τρύπησα...Ή βίδα έπεσε επάνω στο μέρος που κουμπώνει στην λυχνία μύρισε κάτι καμμένο και από τότε η οθόνη βγάζει κόκκινες / κίτρινες γραμμές...Τέλος για σήμερα γιατί ένα μόνο μηχάνημα έχω και δεν θέλω να κάψω και εκεί κάτι...
 
Χαχα αστο για σημερα φιλε ...
 
Στο ένα μηχάνημα είχε καεί ένα μαύρο κουτί που παίρνει αρκετά καλώδια κάτι σαν μετασχηματιστής αλλάχτηκε και όλα ΟΚ.

Στο δεύτερο η οθόνη λειτουργεί αλλά δείχνει μόνο κόκκινο και ρόζ...κάτι σαν να έμεινε μόνο Red το από το Red Green Blue (RGB)...
 
Spiderman,Superman,Tetris,Pocket Gal I,Run and Gun και έπεται συνέχεια...

Έχω όμως μια απορία : κάποιες πλακέτες έχουν πιο μεγάλη φίσσα από την κλασσική JAMMA και μια αρκετά μικρότερη στο πλάι...

Επίσης μια και μοναδική που έχει πιο μικρή φίσσα...

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλημερα σχετικα με το ερωτημα περι φισσας μην κανεις το λαθοςνα την αναψεις την πλακετα απλως η καλωδιωση δεν ειναι jamma πρεπει να φτιαξεις καλωδιωση οσον αφορα την μικρη πλαινη φισσα πες μου ποια καρτα ειναι ακριβως και θα σε βοηθησω νικος ευχαριστω.
 
Νίκο σε ευχαριστώ πολύ...Θα ανεβάσω φωτό σύντομα...
 
Μέχρι στιγμής μέτρησα καμιά δεκαπενταριά παιχνίδια! Καλά τα πάς, να τα εκατοστήσεις. :D
 
Mεσα σε ολο αυτο τον θησαυρο απο πλακετες και καμπινες ετσι και εβρισκες φιλε καμια αυθεντικη καμπινα pacman να ξερεις οτι θα ρχομουνα οπου και να εισαι και θα επαιζα ενα παιχνιδι.θα κανεις τρομερη συλογη με ολα αυτα παντως.Ειδικα την παιχνιδαρα το cadash εισαι πολυ τυχερος που την εχεις.Απο τα πολυ αγαπημενα μου παιχνιδια πριν κανενα τριωρο το ξανατερματισα στο mame.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν σήμερα δοκίμασα και τα τελευταία παιχνίδια...Η συλλογή έχει ως εξής :

Virtua Striker I (SEGA original cabinet)

Final Fight (with cabinet)

Tetris (Atari)

Super Visual Soccer (SEGA)

Run and Gun (Konami)

Cadash (Taito)

Pocket Gal I

Super Pang

Us Champ Volley

Flippull (Taito)

Shangai (Sunsoft)

Super Bobble Bobble

Kick Off (comodo)

NBA Jam

Arch Rivals

Cabal

Superman (Taito)

Spiderman (Taito)

Shadow Warriors

Double Dragon

Street Fighter 2

Street Fighter 2 8 players

2 complete cabinets

Και 3-4 πλακέτες που δεν λειτουργούν και +/- 15 με άλλη φίσσα...

Έπεται και συνέχεια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θελω το Final Fight τωρααααααααααα
 
Δύο φωτό για τον Νίκο αν ξέρει κάτι παραπάνω...

Η μια έχει πιο μικρή και η άλλη μεγαλύτερη και μικρή πλαινή...

Ευχαριστώ πολύ

DSC01040 (Large).jpg

DSC01041 (Large).jpg
 
Χμμμ και οι δυο έχουν μπαταρίες (ειδικά στην πρώτη θέλει επειγόντως αλλαγή, στη δεύτερη λείπει) και καλό καθάρισμα...πάντως τις κόβω για bootlegs ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
cabal καλησπερα η μια καρτα η δεξια ειναι τυχερο τοτσερρυ μαστερ η αλλη πιθανον επισης τυχερη αλλα με τοσο χωμα επανω δεν μπορω να πω νικος καλο βραδυ.
 
...κι εγώ για "φρουτοειδή" τα κόβω... ;-)
 
Φίλε, ψάχνω jamma ή μη πλακέτες :(

συγνώμη παιδιά αν έκανα κάτι λάθος, πρώτη φορά όμως ποστάρω εδώ.. έχει πολύ ενδιαφέροντα θέματα στο forum... και ειδικά για τα arcades.. χτύπησαν φλέβα κάποια άρθρα...!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στελιο επειδη δεν μπορω να κανω κατι με το μσν στειλε μου με πμ το τηλ. σουκαιθα σε παρω εγω νικοςευχαριστω.
 
steve612 είπε:
Φίλε, ψάχνω jamma ή μη πλακέτες :(
συγνώμη παιδιά αν έκανα κάτι λάθος, πρώτη φορά όμως ποστάρω εδώ.. έχει πολύ ενδιαφέροντα θέματα στο forum... και ειδικά για τα arcades.. χτύπησαν φλέβα κάποια άρθρα...!
Νο prob! Απλά η διατύπωση παρέπεμπε σε στυλ αγγελίας και γι' αυτές έχουμε συγκεκριμένο υποφόρουμ, με συγεκριμένους κανονισμούς! ;)

Όλα καλά! ;)

Καλώς μας ήρθες!
 
Πίσω
Μπλουζα