[Assim Toys] Othello

gero_dinos

RetroN00b
Joined
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
12
Αντιδράσεις
3
Φαντάζομαι το θυμάστε το ΟΘΕΛΛΟ....



εγω πάντως το ειχα και εκανα ομηρικες μάχες με τον αδερφό μου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαι εδω η ελληνικη εκδοση απο την οποια το μαθαμε ολοι.

Aναθεμα και αν θυμαμαι πως παιζοταν. :xm:

 


fetch


Φωτο by Aardy
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρέπει να γεμίσεις όλα τα τετραγωνάκια (αν όχι τότε τα περισσότερα) με το δικό σου χρώμα πιονιών.Ουσιαστικά, όταν το πιόνι σου τοποθετηθεί κάπου που υπάρχει αντίστοιχο δικό σου στην άλλη άκρη,τότε τα ενδιάμεσα πιόνια του αντιπάλου παίρνουν το δικό σου χρώμα.Το παιχνίδι τελειώνει όταν γεμίσουν όλα τα τετράγωνα και τελειώσουν οι κινήσεις.Είναι πολύ απλό,αλλά ιδιαίτερα έξυπνο παιχνίδι! :thumbup: :thumbup:
 
Το θυμηθηκα να'σαι καλα ,το παιζαμε στην δημοσια βιβλιοθηκη.

Θα ψαξω να βρω καμμια Online flash εκδοση. :)
 
Για τσέκαρε το link πιο πάνω! :thumbup:
 
Θυμάστε τη διαφήμιση; Ήταν ένας λυκος κι ένα πρόβατο που έπαιζαν Othello
 
Το ειχε η κολιτη της αδερφης μου, οσο και αν γρινιαζα καθε φορα εκει μεσα, ακομα δεν το εχω παιξει...!
 
Δε μ'άρεσε και έτσι δεν το είχα!
 
Θυμαμαι να το εχω,αλλα ποτε δε καταφερα να το παιξω.Απλα δε το καταλαβενα!Θυμαμαι το moto του "μια στιγμη να το καταλαβεισ,μια ζωη να το κατακτησεις" η κατι τετοιο.Ε εγω το ειχα αλλαξει σε "μια ζωη να το καταλαβεις,μια στιγμη να το κατακτησεις":)
 
Το δικό μου Othello.

DSCF3658.jpg

Άρχισα να παίζω από το 1982 περίπου, και από το 1993 άρχισα να παίζω online μέσω telnet με αντιπάλους από όλον τον κόσμο. Τα τελευταία χρόνια παίζω περιστασιακά με αντίπαλο υπολογιστή.
 
Θυμάμαι το παιχνίδι αυτό, αλλά δεν καταλάβαινα τους κανόνες! Πάντως τώρα που το ξαναβλέπω, τα πούλια μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν και στο τάβλι!
 
Πίσω
Μπλουζα