Atari ST Art

Fistikis

RetroActive
Joined
30 Δεκ 2009
Μηνύματα
240
Αντιδράσεις
33
Εμπνευσμένος απο το σχόλιο του Akis σχετικά με τις φωτογραφίες απο την συλλογή μου, βρήκα λίγο χρόνο και έβαλα τον ενα απο τους Atari ST να εκτελέσει χρέη φωτομοντέλου, και ιδού το αποτέλεμα....

Εαν κάποιος φίλος ενδιαφέρεται να αποκτήσει την φωτογραφία σε υψηλή ανάλυση (πχ. για να κανει την φωτο background) ας μου στέιλει μύνημα.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


:) Enjoy!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωραίες φωτο φιλε!

είχες και ωραίο μοντέλο όμως :)
 
πολύ καλές φώτο!
 
Παρακαλείτε ο δημιουργός του θέματος να διαγράψει την λέξη art ή την λέξη ατάρι από τον τίτλο του θέματος διότι δεν σχετίζονται πουθενά ενώ παράλληλα παραβιάζει και πνευματικά δικαιώματα της κομοντορ!

Η λέξη art στα home computers είναι ως γνωστόν κατοχυρωμένη από την εταιρεία commodore με την παρουσίαση της σειράς AMIGA! :cool:

Η ατάρι με την παρουσίαση της σειράς st κατοχύρωσε για όλα τα προϊόντα της της φράση piece of junk! :p

Προτείνω λοιπόν την αλλαγή του τίτλου του θέματος σε Atari st piece of junk! :p

(Μετά ευκαιρίας: Ωραίες και εικαστικές φωτογραφίες! Έχω την εντύπωση ότι αν φωτογραφίσεις την μάγισσα Φούρκα θα την βγάλεις Μόνικα Μπελούτσι... :) )
 
ntsmrtz είπε:
ωραίες φωτο φιλε!είχες και ωραίο μοντέλο όμως :)
Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!!!

spyros_s είπε:
Παρακαλείτε ο δημιουργός του θέματος να διαγράψει την λέξη art ή την λέξη ατάρι από τον τίτλο του θέματος διότι δεν σχετίζονται πουθενά ενώ παράλληλα παραβιάζει και πνευματικά δικαιώματα της κομοντορ! Η λέξη art στα home computers είναι ως γνωστόν κατοχυρωμένη από την εταιρεία commodore με την παρουσίαση της σειράς AMIGA! :cool:

Η ατάρι με την παρουσίαση της σειράς st κατοχύρωσε για όλα τα προϊόντα της της φράση piece of junk! :p

Προτείνω λοιπόν την αλλαγή του τίτλου του θέματος σε Atari st piece of junk! :p

(Μετά ευκαιρίας: Ωραίες και εικαστικές φωτογραφίες! Έχω την εντύπωση ότι αν φωτογραφίσεις την μάγισσα Φούρκα θα την βγάλεις Μόνικα Μπελούτσι... :) )
Δε θα μπορούσα να διαφωνήσω περισσότερο!!!

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ φωτογραφίες!!!!!

Credits Fistikis! :thumbup:
 
spyros_s είπε:
Προτείνω λοιπόν την αλλαγή του τίτλου του θέματος σε Atari st piece of junk! :p
Κι εγώ προτείνω λιγότερη επανάληψη και περισσότερη δημιουργικότητα αλλά δεν έχω ελπίδες ότι αυτό θα συμβεί :)

Ουπς, για να μην το ξεχάσω. Nice pics! Very nice pics!
 
Δημιουργικότητα και ατάρι είναι επίσης αντίθετες έννοιες... :p

Τυχαίο;Δεν νομίζω... :p Τα παράπονα σου στον Τζακ Τράμιελ ;)

Χρήστο να γράψεις στον προσωπικό σου πίνακα για τιμωρία 100 φορές την φράση: Δεν θα τσιμπάω στην πλάκα αλλά θα την συνεχίζω!
 
spyros_s είπε:
Δημιουργικότητα και ατάρι είναι επίσης αντίθετες έννοιες... :p Τυχαίο;Δεν νομίζω... :p Τα παράπονα σου στον Τζακ Τράμιελ ;)

Χρήστο να γράψεις στον προσωπικό σου πίνακα για τιμωρία 100 φορές την φράση: Δεν θα τσιμπάω στην πλάκα αλλά θα την συνεχίζω!
Κι εσύ Σπύρο, να γράψεις στην δικιά σου, "Το να επαναλαμβάνω τα ίδια κλισέ συνεχώς δεν είναι αστείο. Πρέπει να βρώ καινούριες φρασούλες και ιδέες."
 
Να πω την Αληθεια, ειναι κουκλι το μηχανημα (και ειμαι τυχερος που το εχω :) ) state of the Art οι φωτογραφιες σου :thumbup: :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειδικά για τον Σπύρο... αύριο θα βγάλω "αποκαλυπτικές" φωτογραφίες την Amiga 1200 μου....
 
Εαν έχει καμπύλες, τις κρύβει καλά 20+ χρόνια τώρα... :D
 
Fistikis είπε:
Ειδικά για τον Σπύρο... αύριο θα βγάλω "αποκαλυπτικές" φωτογραφίες την Amiga 1200 μου....
να βάλεις τίτλο: ανεκτιμητο έργο τέχνης: Amiga ή ένα από τα 7 θαύματα του σύγχρονου κόσμου: Amiga έτσι για να σκάσει ο Χρήστος...

(Χρήστο πλάκα κάνουμε...αν παρεξηγιέσαι ν' ανακαλέσω...πάντως αν εξαιρέσουμε το σταθερό αντικείμενο της χλεύης μου πάντα τα σχόλια είναι διαφορετικά... :) )
 
Παρα πολυ καλες φωτο - συγχαρητηρια !
 
Οι φωτο απο την Amiga 1200 είναι on-line. Αυριo σειρά έχει ο Amstrad 6128... :D
 
spyros_s είπε:
Παρακαλείτε ο δημιουργός του θέματος να διαγράψει την λέξη art ή την λέξη ατάρι από τον τίτλο του θέματος διότι δεν σχετίζονται πουθενά ενώ παράλληλα παραβιάζει και πνευματικά δικαιώματα της κομοντορ!
Η λέξη art στα home computers είναι ως γνωστόν κατοχυρωμένη από την εταιρεία commodore με την παρουσίαση της σειράς AMIGA! :cool:

Η ατάρι με την παρουσίαση της σειράς st κατοχύρωσε για όλα τα προϊόντα της της φράση piece of junk! :p

Προτείνω λοιπόν την αλλαγή του τίτλου του θέματος σε Atari st piece of junk! :p

(Μετά ευκαιρίας: Ωραίες και εικαστικές φωτογραφίες! Έχω την εντύπωση ότι αν φωτογραφίσεις την μάγισσα Φούρκα θα την βγάλεις Μόνικα Μπελούτσι... :) )
Βλέποντας τις φωτογραφίες του ST και της Α1200 μπορώ να πω απλά ότι επιβεβαιώθηκε κάτι που πίστευα εδώ και χρόνια: ο ST είναι πιο ωραίος από την 1200άρα! Συγχαρητήρια βέβαια στον εξαιρετικό φωτογράφο που ανέδειξε τις υπέροχες πτυχές των 2 μηχανημάτων. Όσο τώρα για τις εξυπναδούλες περί "Atari ST - piece of junk" να υπενθυμίσω απλά ότι μέχρι την έλευση του Workbench 2.x οι χρήστες Amiga το μόνο που μπορούσαν να κάνουν με το μηχάνημά τους ήταν να παίζουν παιχνίδια - γιατί απλά, το Workbench 1.x δεν ήταν GUI, αλλά (κακό) ανέκδοτο. Συνεπώς, καθαρά computer-wise, δεν νομίζω ότι θα ήταν συνετό οι φανατικοί Αμιγκάδες να ξύνουν τις (δικές τους) πληγές!
 
Πραγματικά γοητευτικές φωτογραφίες, συγχαρητήρια! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

spyros_s είπε:
(Μετά ευκαιρίας: Ωραίες και εικαστικές φωτογραφίες! Έχω την εντύπωση ότι αν φωτογραφίσεις την μάγισσα Φούρκα θα την βγάλεις Μόνικα Μπελούτσι... :) )
Γιατί, κατά την γνώμη σου τι κάνουν όλοι οι επαγγελματίες φωτογράφοι των περιοδικών; :p
 
το photoshop είναι ο καλύτερος φίλος τους...γνωστό σε όλους
 
Αν και λατρευω και τα 2 μηχανήματα (Atari St - Amiga 1200) πάντα θεωρούσα οτι ο Atari εχει καλύτερο design.

Τα λοξά F-keys παντα μου θύμιζαν κάτι απο Formula 1 και το γκρί χρώμα έδεινε (και δινει ακόμα) "γοητεία".

Την Amiga πρεπει να την "αναψεις" για να δείς την ομορφιά της....

Ενα άλλο μειονέκτημα της Amiga είναι το εξωτερικό τροφοδοτικό. Οπου πάει η Amiga πρέπει να κουβαλάει και ενα "τούβλο" μαζί της....
 
Πολυ καλες φωτογραφιες!

Τι μηχανη εχεις?
 
Πίσω
Μπλουζα