Barbie vs Sindy

μόνο σίντυ είχα και πάλι μόνο σίντυ θα αγόραζα ... με τα καστανά μαλλιά.

θέμα γούστου καθαρά.
 
Sindy, μοντέλο '94΄, με αυθεντική φορεσιά....πολύ sexy! έτσι?
 
Δεν εχω ξαναδει τετοια Sindy! Eιναι και ηλιοκαμενη!
 
sindy pedigree-sindy hasbro

Καλή μου domniki η Sindy πέρασε τέσσερα στάδια. Υπάρχει ακόμη αλλά δεν έχει καμμία σχέση με την αρχική την μπαλαρίνα. Η Hasbro την αγόρασε απο την Pedigree και την άλλαξε. Στην αρχή ήταν η γνωστή Sindy μπαλαρίνα που κουνούσε λαιμό,χέρια,αγκώνες,καρπούς, μέση, γόνατα, αστραγάλους(φώτο1). Μετά το 1980 την έκαναν να κινείται λιγότερο. Δηλαδή λύγιζε μόνο γόνατα και κουνούσε χέρια και μέση(φώτο2,3). Το 1985 άλλαξε εταιρία και την αγόρασε η Hasbro. Της μίκρανε το κεφάλι, της μίκρανε το σώμα και της αφαίρεσε τις βλεφαρίδες (φώτο4.) Στη συνέχεια την έκανε με σώμασαν της Barbie(φώτο5). Σου στέλνω φωτογραφίες πως ήταν και πως εξελίχτηκε. Εγώ την τελευταία Sindy (φώτο5) την έχω μέσα σε ένα κουτί. Δεν θέλω να τη βλέπω. Στενοχωριέμαι.
 
pavlinious είπε:
εννοειτε barbie.η cindy ηταν κακασχημη! και η μπιμπιμπο ακομη χειροτερη!

η σίντι στα τέλη του 70 αρχές του 80 ήταν ΣΟΥΠΕΡ

ήταν οι πρώτες σιντι που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα..

μετά δεν ξέρω αν τις "χάλασαν"... είχα μεγαλώσει! :flower:
 
Eρώτηση: είχε βγει ποτέ Barbie ή Cindy με μαύρο κορακί μαλλί και στυλ DarkWave;
 
'Ολες αυτές οι κούκλες τύπου Sindy,Barbie κτλ. ανέθρεψαν χιλιάδες ανορεκτικά-βουλιμικά κοριτσάκια.Σε φυσικό μέγεθος ανθρώπου θα ήταν σαν υδροκέφαλα alien.
 
Shadowdancer2501 είπε:
Eρώτηση: είχε βγει ποτέ Barbie ή Cindy με μαύρο κορακί μαλλί και στυλ DarkWave;

για Barbie, ξέρω πως είχε βγει και σε μαύρη εκδοχή! επίσης και έγκυος (το έχω δει με τα μάτια μου σε κατάστημα παιχνιδιών μέσα στο πρωην μαιευτήριο ΗΡΑ)

noxrider είπε:
'Ολες αυτές οι κούκλες τύπου Sindy,Barbie κτλ. ανέθρεψαν χιλιάδες ανορεκτικά-βουλιμικά κοριτσάκια.Σε φυσικό μέγεθος ανθρώπου θα ήταν σαν υδροκέφαλα alien.

τα υδροκέφαλα που περιγράφεις, ειναι οι πιο σύγχρονες Μy scene
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Hera είπε:
τα υδροκέφαλα που περιγράφεις, ειναι οι πιο σύγχρονες Μy scene
Και αυτά τέρατα είναι και εντελώς sluttish ντυμένα,εντελώς ακατάλληλες για παιδιά,φρικτές κούκλες.
 
Hera είπε:
για Barbie, ξέρω πως είχε βγει και σε μαύρη εκδοχή! επίσης και έγκυος (το έχω δει με τα μάτια μου σε κατάστημα παιχνιδιών μέσα στο πρωην μαιευτήριο ΗΡΑ)
H έγκυος πως ήταν?Έβγαινε από κάπου ένα μωρό?Είχε φουσκωμένη κοιλιά και ξεφούσκωνε μετά?Εγώ ξέρω Barbie γιατρό που είχε τα ακουστικά ενσωματωμένα πάνω της και έπαιρνε μπαταρία από πίσω!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπήρχαν διαφημιστικά?Τα έχετε?Μπορεί κάποιος να τα σκανάρει?
 
thebest20 είπε:
H έγκυος πως ήταν?Έβγαινε από κάπου ένα μωρό?Είχε φουσκωμένη κοιλιά και ξεφούσκωνε μετά?Εγώ ξέρω Barbie γιατρό που είχε τα ακουστικά ενσωματωμένα πάνω της και έπαιρνε μπαταρία από πίσω!
όχι, ήταν έγκυος, ΜΟΝΙΜΑ!!! ΄(πίκρα!!!) η αλήθεια είναι οτι αυτές δεν κυκλοφορούσαν σε άλλα μαγαζιά, μόνο στο inshop "ΗΡΑ" του Μαιευτηρίου, δεν ξέρω καν αν ήταν και προς πώληση, ή μόνο στην έκθεση (ήμουν αρκετά μεγάλη για να ρωτήσω) :)
 
Εγκυμονουσα Barbie και ιαπωνικες κουκλες Μisemono

Δεν ηταν φυσικα εφευρεση της Ματελ η Εγκυμονουσα Barbie! :)

Στην Ιαπωνια του 18 και 19 αιωνα υπηρχαν οι κουκλες Μisemono, οι οποιες χρησιμοποιουνταν και για διδακτικους λογους στις μελλουσες μαιες μα και σαν ενα ψυχαγωγικο παιχνιδι που διδασκε τα μυστηρια της μητερας Φυσης στους αριστοκρατικους κυκλους των παλατιων.

Σας βαζω φωτογραφια και απο τις δυο κουκλες!
 
Λοιπόν εδώ ήταν η έγκυος? Νόμιζα πως ήταν στην ιστορία της barbie...

Κοιτάξτε τι βρήκα σ'ένα παλιατζίδικο!

Προβολή συνημμένου 2943Προβολή συνημμένου 2944Προβολή συνημμένου 2945Προβολή συνημμένου 2946Προβολή συνημμένου 2947

Το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν πήρε έγκριση CE για να κυκλοφορήσει στην Ευρώπη! Είναι λοιπόν.... ψιλοπαράνομο! #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα ειναι τρελα!!! Μπραβο MytinyWorld μου! Παρανομο ξεπαρανομο το εχουν φτιαξει πολυ εξυπνα οι κινεζοι!!!
 
Για όλα τα κορίτσια του φόρουμ :flower: , η Μπάρμπι στο αμάξι της.
 
Φανταστική stakovios!!! Ευχαριστούμε!!! :D

Εχεις την καλόσύνη να βάλεις τη φωτο αυτή και στο θρεντ με την ιστορία της ευρωπαϊκής barbie??

Ευχαριστούμε πολύ!! :flower:
 
stakovios είπε:
Για όλα τα κορίτσια του φόρουμ :flower: , η Μπάρμπι στο αμάξι της.

"Η Barbie και η Ferrari. Ποια να πρωτοθαυμασεις!":D

Εγω παντως, μικρη, θαυμαζα την τιμη...... :xm: :cry:

Να σαι καλα φιλε stakovios:) :flower: ! Σε ευχαριστουμε!
 
Πίσω
Μπλουζα