BATMAN (1989)

O Keaton επιστρεφει στις μεγαλες οθονες.

Προβολή συνημμένου 258092

Απο οτι εχω διαβασει στη Wikipedia εχουν υπαρξει καποιες εμφανισεις αυτου που λεμε Burtonverse. Η οικογενεια σειρων Arrow/Supergirl κλπ εχει μια σκηνη σε διαφορα συμπαντα και ενα απο αυτα ηταν το Burtonverse (αν και ειναι πιο πολυ easter egg) ενω αν θυμαμαι καλα ητανε στα σκαρια μια σειρα ονοματι Batwoman και θα ειχε συνδεση με το Burtonverse (θα επαιζε και ο Κιτον) αλλα δυστυχως ακυρωθηκε
 
Ο θρυλικός άνθρωπος-νυχτερίδα μεταφέρθηκε στις 8μπιτες παιχνιδομηχανές από την Ocean.

batmanlcd1-1665773306165.jpg
Το 1989/1990 ειχαν βγει διαφορα παιχνιδια με τιτλο Batman: The Movie που ηταν βασισμενες στην ταινια, αλλα μεταξυ τους τα παιχνιδια ηταν τελειως διαφορετικα (δηλ δεν ηταν μεταφορα απο Amiga σε Amstrad κλπ). Εγω προσωπικα εχω παιξει μονο αυτο της Αμιγκα που ηταν φανταστικο.
 
Το 1989/1990 ειχαν βγει διαφορα παιχνιδια με τιτλο Batman: The Movie που ηταν βασισμενες στην ταινια, αλλα μεταξυ τους τα παιχνιδια ηταν τελειως διαφορετικα (δηλ δεν ηταν μεταφορα απο Amiga σε Amstrad κλπ). Εγω προσωπικα εχω παιξει μονο αυτο της Αμιγκα που ηταν φανταστικο.
Συνολικά κυκλοφόρησαν 3 διαφορετικά παιχνίδια βασισμένα στην ομώνυμη σειρά.
 
Βρε RIO είχες δημοσιεύσει την ίδια φωτό πέρσι. Δε λέω, εξαιρετική είναι αλλά δε χρειάζεται να τη βλέπουμε και σε κάθε σελίδα του θέματος…
 
@foutix ε εντάξει συμβαίνουν αυτά. Θα το ξέχασε και για αυτό έκανε πάλι δημοσίευση της ίδιας φωτό. Ειδικά ο Rio βάζει και τόσες φωτογραφίες και στα άλλα threads με τους ηθοποιούς που λογικό είναι να μην θυμάται που έχει ξαναβάλει κάποια ίδια φωτογραφία.
 
Δε θα διαφωνήσω ότι μπορεί να ξεχάσουμε κάτι κτλ κτλ. Αλλά ρε παιδί μου ένα θέμα 2 σελίδων είναι...Σε θέματα πολλών σελίδων όπως αυτό με παλιές φωτογραφίες της Αθήνας/Ελλάδας με 100 και 150 σελίδες είναι απολύτως δικαιολογημένο.
 
Πραγματικά δεν το θυμόμουν καθόλου. Ε, τι να πω, ίσως θα έπρεπε να κοιτάξω το θέμα από την αρχή. Πάντως δεν είναι ακριβώς η ίδια φωτο,
 
The making of "Batman Returns" Behind the scenes (διάρκεια: 1:31:52)

 
  • Like
Reactions: RIO
Πίσω
Μπλουζα