Beginnerʼs Guide to Retromaniax: Καλώς ήρθατε στο Retromaniax.gr! :)

Nemo είπε:
Για το clipάκι σε είπα και στο Pm! :) Θα μας πεθάνει στο κορόιδεμα ο Ρήγανης! :)

Maddog είπε:
Ωραία δουλειά, κατάφερες ένα "βαρετό" θέμα να το κάνεις ευχάριστο στην ανάγνωση!Εύχομαι να πιάσει τόπο γιατί πραγματικά αξίζει!
Να είσαι καλά, Maddog! Αν μη τι άλλον, αν δεν πιάσει σαν οδηγός, θα πιάσει σίγουρα σαν χρονογράφημα! :)

sunset89 είπε:
Πραγματικά πολλά συγχαρητήρια και σε ευχαριστούμε πάάάρα πολύ για τον κόπο σου!! Χρησιμότατο! :)
Σ' ευχαριστώ πολύ sunset89! Το χάρηκα με την ψυχή μου, οπότε ο όποιος κόπος πέρασε στα ψιλά γράμματα!

bernard.c είπε:
Τέλειο - τέλειο - τέλειο!! :)
D@redevil, το κείμενό σου είναι αναλυτικότατο, με πολλές πληροφοορίες για κάποιον που μπαίνει για πρώτη φορά σε forum γενικώς (όχι μόνο στο δικό μας)! Σε ευχαριστούμε θερμά για τον μεγάλο κόπο σου!

Το καλύτερο όλων όμως είναι αυτό που έχει ήδη αναφερθεί από όλα τα παιδιά: το κείμενο έχει γραφτεί με χιούμορ και διαβάζεται πάρα πολύ ευχάριστα! :D

Εγώ πολύ το ευχαριστήθηκα (παρά το γεγονός ότι διάβαζα για δυνατότητες και πληροφορίες ήδη γνωστές σε μένα!!) :)

Να είσαι καλά!!
Ευχαριστώ πολύ, Bernard.C! #)

Αν πιστεύεις / -ετε ότι θέλει κάποια προσθήκη, εδώ είμαστε!

Dimitrissss είπε:
Το κείμενο είναι καλό και στρωτό, αν και ογκώδες. Εγώ μάλλον δεν θα το διάβαζα ολόκληρο (παρά μόνο ίσως όσα σημεία θα με ενδιέφεραν), όπως δεν το διάβασα και τώρα ολόκληρο, όπως δεν είχα διαβάσει ουσιαστικά τίποτα και όταν γράφτηκα.
Καταρχάς, ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες να το διαβάσεις! Με αρέσει που είσαι ειλικρινής, γιατί -κακά τα ψέμματα- ξεκίνησε ως συνοπτικός οδηγός, αλλά κάπου στην πορεία, είδα ότι αφήνω πολλά θέματα "κρεμασμένα" στον αέρα!.... Και στο παρόν, βέβαια χρειάζονται διευκρινιστικά posts σε κάποια σημεία, αλλά θα περιμένω να γίνουν επιμέρους ερωτήσεις!... :)

Τώρα, γι' αυτό που λες ότι δε διάβασες τίποτα και όταν γράφτηκες, εγείρεις μεγάαααλο θέμα συζήτησης! Φαντάζομαι ότι μάλλον έχεις καταλάβει ότι η δουλειά μου είναι τεχνικός Η/Υ και συστημάτων αυτοματισμού. Ο 1ος κανόνας στη δουλειά μου, είναι να διαβάζω το .... manual (κατά τη γνωστή ρήση!). Οπότε, όταν μπαίνω σε έναν χώρο ή όταν πρέπει να λειτουργήσω κάπου, που δεν έχω επίγνωση του χώρου και των κανόνων που ισχύουν, φροντίζω να το διαβάζω το ..... manual!

Εντάξει, ίσως εγώ είμαι ο αντίποδας - οπότε θα κάνουμε την εξής παραδοχή: Αν κάποιος δεν το διαβάσει ολόκληρο, παρά μόνο ίσως όσα σημεία θα τον ενδιέφεραν, τότε -για μένα- έχει πετύχει το στόχο του το άρθρο!

Ή αν θα θελήσει κάποιος να στείλει ένα PM και ανατρέξει εδώ, τότε πάλι θα χαρώ!... :)

Dimitrissss είπε:
Επειδή όμως όλα είναι απαραίτητα να υπάρχουν και επειδή το κείμενο είναι τρόπον τινά επίσημο και επειδή εγώ είμαι ψείρας και σπαστικλάκος και επειδή είδα να χρησιμοποιούνται συχνότατα εντός του κειμένου τα εισαγωγικά και επειδή αν δεν πεις και μια χαζοεξυπνάδα τι στην ευχή ρετρομανιακός είσαι, ας πω ότι στην ελληνική (όπως και σε κανά-δυό ακόμα ευρωπαϊκές γλώσσες) τα εισαγωγικά χρησιμοποιούνται «έτσι» (πλήκτρο Alt και [] μόνο στο ελληνικό πληκτρολόγιο, στο εγγλέζικο τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει) και όχι “έτσι” ή ''έτσι", θα μπορούσαν να διορθωθούν (όχι πως θα συμβεί και τίποτα αν δεν διορθωθούν, αλλά τουλάχιστον θα μου αναγνωρίσετε ότι είμαι και αυτοσαρκαστικός!) :p
:D Οκ, καλά κάνεις και είσαι ψείρας και σπασικλάκος, (μεταξύ μας, κι εγώ τραβάω κάτι τέτοια "σκαλώματα"), αλλά τα εισαγωγικά δεν τα σκέφτηκα, είναι η αλήθεια! Το όλο εγχείρημα βγήκε κοντά στις 17 σελίδες και προ των διορθώσεων, είχα πολύ βασικότερες ελλείψεις (π.χ. παραλίγο να ξεχάσω έναν moderator! :) )... Ειλικρινά, θα τα διόρθωνα, γιατί αν μη τι άλλον, σε 2-3 post πιο πάνω γράφω πως "αν πιστεύετε ότι υπάρχει κάτι που θέλει διόρθωση....", αλλά κάπου στο 3ο ποστ του οδηγού, αναφέρεται ότι μετά το πέρας του 24ώρου, παύει το δικαίωμα του edit!

Πάντως, μεταξύ σοβαρού κι αστείου, ευχαριστώ για τον κόπο και για το feedback. ;)
 
Προτεινω στους διαχειριστες, το παρον θεμα να γινει υπομνημα. Το αξιζει!
 
Εξαιρετικός οδηγός. Λίγο μεγαλούτσικος αλλά με τον τρόπο που είναι γραμμένος δεν καταλαβαίνεις για πότε το διάβασες.

Ευχαριστούμε D@redevil :)
 
krios είπε:
Κριέ μου! :)

Σ' ευχαριστώ πολύ! :flower:

Kambia είπε:
Εξαιρετικός οδηγός. Λίγο μεγαλούτσικος αλλά με τον τρόπο που είναι γραμμένος δεν καταλαβαίνεις για πότε το διάβασες. Ευχαριστούμε D@redevil :)
Κανονικά, εγώ ευχαριστώ για το moderation feedback! Αυτά ήταν ο "οδηγός" μου! ;)

bambinella 100 είπε:
Προτεινω στους διαχειριστες, το παρον θεμα να γινει υπομνημα. Το αξιζει!
Νομίζω ότι έχω κοκκινίσει μέχρι τ' αυτιά! :)

1.000 ευχαριστώ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οταν εγραψα το μηνυμα χθες, δεν ηταν ακομη.
 
AA sorry δεν το είχα πάρει χαμπάρι
 
D@redevil είπε:
-Δομή φόρουμ - PMʼs:
PM! Εκ του ακρωνύμιου “Private Messaging” & όχι “Prisunic Marinopoulos”! :)

Κάθε σύγχρονο φόρουμ, που σέβεται τον εαυτό του, έχει σύστημα ιδιωτικών μηνυμάτων! (βασικά, είναι προεπιλογή σε όλα τα φόρουμς, αλλά τεσπα!). Τα ιδιωτικά μηνύματα ή PMs, είναι αυτό ακριβώς που λένε: Ιδιωτικά!

Δηλαδή, μπορείτε να μιλήσετε κατʼ ιδίαν με κάποιο άλλο μέλος, χωρίς να κοινοποιείται πουθενά ο διάλογός σας. Αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας, μπορείτε να τον επιλέξετε, γιατί π.χ. θέλετε να ρωτήσετε κάτι σε κάποιον που απαντάει σε ένα θέμα, αλλά η ερώτησή σας θα ήταν εκτός θέματος!

Γενικά συνηθίζεται να χρησιμοποιείτε τα pm, είτε για να ενημερώσετε τη διαχειριστική ομάδα για κάποιο πρόβλημα, είτε για να επικοινωνήσετε με κάποιο άλλο μέλος, τα στοιχεία του οποίου δεν έχετε ακόμα.

Κάθε μέλος μπορεί να διαχειριστεί τα pm του ακολουθώντας το μενού “Προσωπικά μηνύματα” από την αρχική σελίδα του φόρουμ:

attachment.php


ενώ η κεντρική σελίδα των pms είναι κάπως έτσι:

attachment.php
Ενημερωτικά, έχουμε αυξήσει και το μέγεθος του inbox για τα προσωπικά σας μηνύματα σε 300!

Σημειωτέον, ότι προσμετρώνται τόσο τα εισερχόμενα, όσο και τα εξερχόμενα μηνύματά σας και αθροιστικά, δεν πρέπει να υπερβαίνουν τα 300!

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή / και βοήθεια, παραμένουμε στη διάθεσή σας! :)
 
Μα αν δεν κανω καποιο λαθος

 


300 δεν ηταν και πριν το Max των αποθηκευμενων Private Messages (νομιζω με 10000 max χαρακτηρες ανα μηνυμα ) ????

(Εκτος βεβαια κι αν ειχα καποια ιδιαιτερη μεταχειρηση -ελεω αριθμου μηνυματων στο φορουμ/παλαιοτητας- και δεν το ειχα παρει χαμπαρι ) :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo είπε:
Μα αν δεν κανω καποιο λαθος  


300 δεν ηταν και πριν το Max των αποθηκευμενων Private Messages (νομιζω με 10000 max χαρακτηρες ανα μηνυμα ) ????
Aυτο ξερω και εγω...

Nemo είπε:
(Εκτος βεβαια κι αν ειχα καποια ιδιαιτερη μεταχειρηση -ελεω αριθμου μηνυματων στο φορουμ/παλαιοτητας- και δεν το ειχα παρει χαμπαρι ) :eek:
Ετσι,ετσι...ο παλιος ειναι αλλιως.... :D
 
Δαίμων του τυπογραφείου!

Αυξήθηκε το όριο σε 600 μηνύματα! Αν δείτε στα προσωπικά σας μηνύματα, θα πρέπει να σας εμφανίζει:

Έχετε Ν αποθηκευμένα μηνύματα, από σύνολο 600 που επιτρέπονται
Αν όχι, απευθυνθείτε με πμ στη διαχειριστική ομάδα, να το δούμε μεμονωμένα.
 
admin είπε:
Δαίμων του τυπογραφείου!
Αυξήθηκε το όριο σε 600 μηνύματα! Αν δείτε στα προσωπικά σας μηνύματα, θα πρέπει να σας εμφανίζει:
Να ευχαριστησουμε κι απο εδω για το συγκεκριμμενο νεο ,ιδιαιτερα χρησιμο feature ,μια και για το συγκεκριμμενο θεμα εχω κανει επανειλλημενα σχετικο αιτημα για να αυξηθει το οριο αποθηκευμενων p.m. ...
 
admin είπε:
Δαίμων του τυπογραφείου!
Αυξήθηκε το όριο σε 600 μηνύματα! Αν δείτε στα προσωπικά σας μηνύματα, θα πρέπει να σας εμφανίζει:

Αν όχι, απευθυνθείτε με πμ στη διαχειριστική ομάδα, να το δούμε μεμονωμένα.

Εξαιρετικα νεα θα περασει καιρος μεχρι να αρχισουμε να σβηνουμε παλι :D .
 
Πίσω
Μπλουζα