Bibi-bo: Β' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld πολύ όμορφοι και οι δύο...Τελικά του πάει το μακρύ ντεγκραντέ μαλλί του Τζον Τζον.Να το έχω υπόψη μου...

Δε σου χαλάω χατήρι λοιπόν το ίδιο φόρεμα στο ασημί που εμένα μου αρέσει περισσότερο...

picture.php
 
Είναι και τα δύο πανέμορφα!!! Οπως και τα λουλουδάτα ροζ και κίτρινο!

Και η labamba στο κουτί της!

picture.php
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld πάντα τις bibi-bo labamba τις αγαπούσα πολύ!Το αποδίδω ότι είχα μία τέτοια και έπαιζα.Βλέπεις είναι πολύ πιο ανθεκτικές χωρίς βλεφαρίδες!!!Είναι πανέμορφη η δικιά σου και η δίδυμη της!!!

Χαίρομαι που σου αρέσουν το χρυσό και το ασημί φόρεμα που δεν χωράνε σε καμία ντουλάπα με τόσο τεράστιο φουρό που έχουν...

Το φορεματάκι το πόσταρες εσύ πριν.Το δικό μου έχει φύγει το γυαλιστερό που έχει από το λαιμό μέχρι το στήθος και έχει μείνει το από κάτω άσπρο.

picture.php
 
Καλα κοριτσια μιλαμε κλαιω απο τα γελια!!! Δεν μπορειτε να φανταστειτε!!!! Εχετε, μιλαμε, βαλει ενα κατεβατο υπεροχα ρουχα, δεν προλαβαινα να παρω ανασα!!!

Και αυτο με το ντεγκραντε μαλλι που παει στον Τζον τζον απαιχτο!!!! :D :D:D:D

Αφηστε που ετσι που τα παρουσιαζατε νομιζα οτι εβλεπα ενα ροζ καστρο, κι εσεις 2 νεραιδουλες που ψαχνατε ποιο φουστανι θα βαλει η bibi-bo! Και δωστου δαντελα, και ριχτου φιογκο, και ξαναριχτου τουλι!!!! :D :D:D:flower:

Φοβερο σερί!!!! Συγχαρητηρια!
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Λατρεμένη τι νόμιζες; Το άνοιξες το θρεντ και έπρεπε να το τιμήσουμε.Επίσης σε χιλιοευχαριστώ :thanx2: που πέρασε ένα υπέροχο απόγευμα με τη φίλη μου mytinyworld!Μου είχε λείψει πολύ! :cry:

Για σένα λοιπόν η φωτογραφία.Ευχαριστώ λατρεμένη!!!

picture.php


Υ.Γ. Που θα πάει δε θα μου πέσει κανένας Τζον Τζον στα χέρια θα του φυτέψω μακρύ ντεγκραντέ μαλλί και θα τον κάνω κούκλο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rapunjel μου, εγω σας ευχαριστω γιατι με διασκεδασατε πολυ! :D

Βαζω κι εγω ενα απο τα κοριτσια μου, με το ρουχαλακι της Πιτσι και Ντολυ! Εδω μονο με την Ντολυ! Μπαρδον για την φωτο, εχω βγαλει και καλυτερες... #)
 
Χα, χα, αυτό με τις νεραϊδούλες που είπες Αναστασία μου ήταν πολύ καλό!!! :D Ναι, τρέχαμε στα άλμπουμ μας να ανασύρουμε τις φωτο μας και να τις βάλουμε σε μια σειρά!

Ωραία είναι και έτσι ξάπλα με το σκυλάκι της η Αμαρυλλίς μας!! :)

Ραπουνζέλ μου, κι εγώ πέρασα ένα όμορφο απόγευμα, ήταν και ευκαιρία μιας και ήμουν μόνη στο σπίτι και είχα χρόνο να ψάχνω στα άλμπουμ/ντουλάπες!! Να'σαι καλά!! :flower:

Εχω κι εγω μια Πίτσυ και Ντόλυ!! :)

picture.php
 
Για αυτο την εβαλα την δικη μου ετσι χυμα και μονο με ενα σκυλακι!!!! Λεω, αφου θα βαλει η MytinyWorld μου σωστη φωτο, με ολα τα αξεσουαρ και το οριτζιναλ μαλλι!!! :D

Η Αμαρυλλις εχει φυγει απο την πατριδα, ειναι στην Ευρωπη, κανει καριερα με διαφορες φιρμες ιταλικες και κινεζικες. Δεν μπορει να εχει ακομα μια κοτσιδα, πως να το κανουμε. Της καταπιεζει το στυλ! Ειναι ψωνιο, θελει μπουκλα.

(Αφηστε κοριτσια και πρεπει να παρω καινουρια βιβλιοθηκη, δεν παει αλλο...κουνησα την Αμαρυλλιδα να την ντυσω Πιτσι και Ντολυ, γδυνοντας μια Καρι Μιτσελ που το φοραει συνηθως, και επεσαν ντομινο ολες οι συντροφισσες Σιντυ και Barbie...και απο πανω και το αλογο της Μπρατζ...μαμωτη την τρελα μου μαμω... :sealed: )
 
Αυτή εδώ έμεινε Ελλάδα, παντρεύτηκε τον τζον τζον πίτσυ και ντόλυ (τον οποίο έφαγε από μια λαμπάμπα που τον είχε καβατζώσει τόσο καιρό) έγινε μια μεσοαστή κυρία, με την κοτσίδα της και τα σκυλάκια της! Η Αμαρυλλίς είναι άλλο πράμα! :)

Το παρακάτω φόρεμα εγώ το θεωρώ β' περιόδου. Εχει σκρατς και ήταν σε ροζ κουτί.

Ο Τζον Τζον φιλική συμμετοχή, φοράει ρούχο star πρώτης περιόδου, μην τον υπολογίζετε για το θρεντ!

picture.php


ΥΓ: Αχ Αναστασία μου, μη μου μιλάς για ράφια και κούκλες που πέφτουν...
 
mytinyworld είπε:
Αυτή εδώ έμεινε Ελλάδα, παντρεύτηκε τον τζον τζον πίτσυ και ντόλυ (τον οποίο έφαγε από μια λαμπάμπα που τον είχε καβατζώσει τόσο καιρό) έγινε μια μεσοαστή κυρία, με την κοτσίδα της και τα σκυλάκια της!
Πω πω γέλιο!!!!!! :D :D:D

Δηλαδη τον Τζον Τζον τον λενε στο επωνυμο κυριο Πίτσυκαιντόλυ? Ωραιο ονομα! :D Εμ και αυτη πως να μην της τονε φαει, δεν βλεπεις με τι διχτυωτο μπλουζακι που κυκλοφορουσε; Και το μινι μεχρι εκει πανω :xm: Και μετα λεγανε για την αμερικανα την Barbie.
 
Ασε, της τον έφαγε και εκείνη κλαίει.... Υπάρχει τζον τζον λαμπάμπα να ψάξω να της βρώ?? :xm:

Το σακάκι και η ζώνη είναι αυθεντικά bibi-bo rocker κομμάτια και τα φοράει η Sandra από τους rockers. Επίσης, τα παπούτσια είναι αυθεντικά bibi-bo, πρώτης όμως περιόδου, είναι σκαλιστά μπροστά και συνόδευαν το ντεπιες που σας έχω πει με το χρυσό πουκάμισο και την πράσινη μακριά σατέν φούστα... :cry:

picture.php
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld πολύ ωραία η bibi-bo Sandra και η bibi-bo Πίτσυ και Ντόλυ, όπως πολύ όμορφη και η bibi-bo Πίτσυ και Ντόλυ της λατρεμένης Αναστασίας που την ευχαριστώ μία ακόμη φορά που άνοιξε αυτό το θρεντ!!!

Συμφωνώ ότι το φόρεμα είναι Β΄περιόδου!!!

Η ωραία μου κυρία,όπως λέγεται το φόρεμα με το καπέλο σε πράσινο.

picture.php


picture.php
 
Πολύ ωραίο κι αυτό! :flower:

Ραπουνζέλ μου, το κίτρινο που μου έστειλες, ποιας περιόδου είναι? Και εκείνο το φουσκωτό της ξαδέρφης μου με τα μοβ και κίτρινα τούλια, νομίζω ότι το έχω δει σε ροζ κουτί?... Πάντως είχε κούμπωμα μεταλλικό. Μπορείς να με βοηθήσεις να τα ταξινομήσω? :)
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld το κίτρινο είναι Β΄ περιόδου. Το φορούσε η χρυσή bibi-bo στο κουτί και δεν κυκλοφόρησε σε σκέτο ρούχο.Το άλλο της ξαδέρφης σου είναι Α περιόδου.Βάλε το σε φωτογραφία να βεβαιωθώ ότι λέμε το ίδιο!

Το συνολάκι που έβαλες στη Sandra σου...είναι πάντως εντυπωσιακό!

picture.php
 
Α, μάλιστα!Επιφυλάσσομαι για το κίτρινο και βάζω αυτό με τα τούλια, το οποίο όμως είμαι βέβαιη ότι πήρε το μάτι μου να απεικονίζεται σε ροζ κουτί, αλλά που?? :xm:

picture.php
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld αυτό το υπέροχο φόρεμα πρέπει να είναι στο τέλος της Α' και στην αρχή της Β΄ περιόδου με κάθε επιφύλαξη,όμως.

Το κιτρινάκι που φορούσε η χρυσή bibi-bo.

Η πρώτη bibi-bo στη φωτογραφία είναι αυτή που έπαιζα κατά κόρον.Από τότε μέχρι τώρα έχει αλλάξει μαλλιά,έχει πια βλεφαρίδες και κόκκινα χείλη...

picture.php


picture.php


Υ.Γ. Περιμένω το δικό σου κιτρινάκι που από ότι θυμάμαι το είχες συνδυάσεις ονειρικά!
 
Λατρεμένη είναι κάθε κούκλα που παίχτηκε πολύ από ένα παιδάκι!

Ορίστε και το δικό μου κιτρινάκι, που μου χάρισες ραπουνζέλ μου! Σ'ευχαριστώ! :)

picture.php


Το τσαντάκι και το παλτό δεν είναι αυθεντικά bibi-bo!!
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld η ντίβα σου γιατί είναι ντίβα αυτή η κούκλα μοιάζει σαν να πηγαίνει να παραλάβει το πρώτο βραβείο.Μετά την ανανέωση της έγινε χαρούμενη,ενώ πριν ήταν μελαγχολική!Λατρεύω τις κίτρινες γόβες και τις γαλάζιες τους!Υπέροχη και υπέροχα ντυμένη.Μακάρι να βρω κι άλλα διπλά ρούχα να στα στείλω... ;)

Ένα αυθεντικό φόρεμα bibi-bo που έκοψα το πάνω και το άλλαξα λίγο γιατί ήταν πολύ κακοφτιαγμένο και έπεφτε σαν να μην ήταν δικό της.

picture.php
 
Ευχαριστώ ραπουνζέλ μου για τα καλά σου λόγια! :flower:

Με τη βοήθεια τη δική σου και της Αναστασίας μας έγινε χαρούμενη η κούκλα αυτή!

Πολύ ωραίο και αυτό το ρουχαλάκι, δεν το θυμάμαι καθόλου!

Δεν τις θυμάμαι τις γαλάζιες γόβες... :what:Και δεν έχω δει ποτέ από κοντά σίγουρα!

Εχεις να μας τις δείξεις? :please:
 
Κοριτσια μου τοσα ρουχα...πως τα βολευετε???? :eek: o_Oo_Oo_O

Πω πω μιλαμε δεν ειχα συνειδητοποιησει ποτε οτι η bibi-bo ειχε τοσα πολλα ρουχα!!!! Μιλαμε εντυνε τον κοσμο ολοκληρο!!!! :D :D:D Εντυνε μεχρι και τους γυμνοσαλιαγκες αμα λαχει να ουμε.
 
Πίσω
Μπλουζα