Bibi-bo Μέρος 5ο

Μάγια καλώς ήρθες. Πολύ όμορφη η συλλογή σου με τις bibi-bo. Να τις χαίρεσαι.
 
πολυ ωραιες οι bibi bo σου Μαγια!!

αυτη που βλεπουμε στη 2η φωτο,με το φορεμα που της εβαλες, μου θυμιζει τη Marilyn Monroe
 
katerinak είπε:
...αυτη που βλεπουμε στη 2η φωτο,με το φορεμα που της εβαλες, μου θυμιζει τη Marilyn Monroe
Το ίδιο σκέφτηκα και γω όταν την είδα.

Καλώς ήρθες Mάγια
 
Καλωσόρισες, Μάγια, σαν καινούργιες τις έκανες. Μπράβο.
 
Καλώς σας βρήκα παιδιά και σας ευχαριστώ για τα καλά λόγια! Δε θα κατάφερνα και πολλά χωρίς τις πολύτιμες συμβουλές σας!

Ναι, η αλήθεια είναι πως τη Merilyn είχα στο μυαλό μου όταν αναστήλωνα(!) την άμοιρη τη Ρόκερ. Χαίρομαι που έγινε αντιληπτό! ;)
 
Μάγια γεια σου και συγχαρητηρια για τις πανέμορφες κουκλίτσες σου!
 
Ευχαριστώ Amalia34. Τα συγχαρητήρια, νομίζω, αξίζουν σε όλους μας που φροντίζουμε με τόση αγάπη και κρατάμε ζωντανές τις πιο γλυκές μας αναμνήσεις!
 
Το ένα το συνολo Μάγια είναι αυθεντικό Bibi-Bo, τα υπόλοιπα είναι της Barbie?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, το μόνο αυθεντικό είναι της Τριανταφυλλένιας. Τα υπόλοιπα είναι κινέζικα φορεματάκια για Barbie εκτός από τη φουστίτσα της μπαλαρίνας την οποία έφτιαξα εγώ με τούλι και ροζ πούπουλα!
 
Μπράβο, πολύ ωραίο φόρεμα, αν θέλεις μπορείς να μας πεις πως το έφτιαξες στο ανάλογο θέμα του ρετρομάνιαξ.
 
'Εφτιαξα μόνο την φουστίτσα. Το κορμάκι είναι το αυθεντικό της Bibi-bo. Απλά το στόλισα με χάντρες Swarovski. Θα βάλω το tutorial στο θέμα "Do it yourself" του retromaniax.
 
Σήμερα η bibi-bo ασχολήθηκε όλη μέρα με το σπίτι.

attachment.php


Ηταν η μέρα της γενικής καθαριότητας.

attachment.php


Οταν τελείωσε με τις δουλειές, έκανε ένα χαλαρωτικό μπάνιο.

attachment.php


Επειτα κάθισε στην τουαλέτα της για να φτιάξει τα μαλλιά της και να βαφτεί.

attachment.php


Ετοιμάστηκε για να βγει έξω με τον Τζον Τζον.

attachment.php


Οταν επέστρεψε, κουρασμένη, αγκάλιασε τα αρκουδάκια της και ξάπλωσε να κοιμηθεί.

attachment.php


Απειρα μπράβο :bow: :bow: :bow: και ευχαριστώ :thanx2: :thanx2: :thanx2: στη Σουφλέ μας, που μου έφτιαξε μια άψογη αναπαραγωγή του Σουφλέ!! (το κίτρινο φόρεμα είναι το αυθεντικό, τα αξεσουάρ είναι made by soufle OOAK)

Τα εσώρουχα που φοράει η bibi-bo τα έραψα μόνη μου (εκτός από τις κάλτσες που είναι made by Αναστασία :thanx2: ), το ροζ πουά μάλιστα είναι από ύφασμα της el greco (άγνωστο όμως από ποια κούκλα). Το κόκκινο φόρεμα που φορά η bibi-bo πιστεύω ότι είναι αυθεντικό δικό της (με αυτό βρέθηκε) μόνο που έβαλα μια προσθήκη στο λαιμό με χρωματιστή γιρλάντα, αρχικά είχε μια χρυσή που είχε ξεφτίσει. Η bibi-bo που ποζάρει σήμερα για σας, είναι η Νανά και βρέθηκε πέρσι το καλοκαίρι μαζί με πολλά παλιά παισχνίδια, στα σκουπίδια, κοντά σε μια παραλία όπου είχα πάει για μπάνιο!

Αυτή και η Στέλλα, είναι οι.. σκουπιδούλες μου!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλη mytinyworld υπέροχη φωτογράφιση,ιστορία και πολύ ξεχωριστή κούκλα η Νανά.Πολύ επαγγελματική και η δουλειά που έκανε στο Σουφλέ η φίλη Soufle! Φίλη Αναστασία φτιάχνεις πολύ ωραίες κάλτσες. Να υποθέσω και καλτσόν; Προβλέπω καραβάνια κουκλών έξω από το σπίτι σου να ζητάνε καλτσόν από φθινόπωρο και πέρα! Πολλά πολλά συγχαρητήρια και στις τρεις!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mytinyworld ειναι φανταστικη η δουλεια που εκανες!!!

προσεξες και την παραμικρη λεπτομερεια :)

πολλα συγχαρητηρια σε σενα αλλα και στις Αναστασια και soufle:clap: :clap: :clap:
 
Μαγια οι κουκλες σου ειναι πραγματικα η μια πιο ομορφη απο την αλλη!!! Μακιγιαζ, ρουχα, ποζες! Συγχαρητηρια!!! Τα χτενισματα μοναδικα και παρα πολυ δυσκολα στην εκτελεση! Διπλα συγχαρητηρια! :award:

Mytinyworld μου η φωτογραφιση οπως παντα καλλιτεχνικη και τα κουκλοαξεσουαρ αψογα. :sweet_kiss: Γελασα πολυ με τις καλτσες γιατι τις ειχα παντελως ξεχασει!!!

Φιλε El Greco μου δυστυχως ραβω μονο καλτσες... Και αυτες λιγο μανταρα... Βασικα πηγαινα να φτιαξω καλσον μπας και κατορθωσω να ξεπατικωσω αυτο της μπαλαρινας, αλλα μου βγηκε το πατρον χαλια. Για αυτο και κατεληξα σε καλτσα. Αλλα θα ξαναπροσπαθησω.
 
Αναστασία ράβεις πάντως τέλειες κάλτσες.Να σαι καλά και περιμένω και το καλτσόν. Θα τα καταφέρεις!
 
Από όλες τις Bibi-Bo που έχουν κυκλοφορήσει ποια είναι η αγαπημένη σας ή ποιο σύνολο θεωρείται το καλύτερο? Η ποιο από τα παρεμφερή της θεωρείται το καλύτερο? (πχ. τα δωμάτια, τετράδια, κασετίνες κ.τ.λ.) Για μένα η σειρά φωτεινό όνειρο είναι η καλύτερη.
 
Φίλη spirtoulis οι αγαπημένες μου bibi-bo είναι κάμποσες. Τα αγαπημένα μου ρούχα είναι:

1.Κοντεσίνα, 2. Τίφανυ, 3. Σανέλ 4. Μέλοντυ 5. Νοσοκόμα

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
@ EL GRECO, μια παρατήρηση: το δικό μου "Melody" έχει ένα κολιέ με χοντρούς κρίκους και όχι ζώνη με λεπτούς κρίκους, χρυσο-μπορντώ μπότες και ένα πράσινο δωράκι που γράφει El-Greco, και μέσα έχει ένα κολιέ με μια καρδούλα.
 
domniki χαίρομαι για το δικό σου Μέλοντυ.Να είσαι καλά να το χαίρεσαι!
 
Πίσω
Μπλουζα