Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

αν ξέρει κάποιος μαγαζιά όπου ίσως μπορέσω να βρω bibi bo στην θεσ/νίκη ας μου στείλει please ένα πμ :)
 
Καλησπέρα στη ρετροπαρέα! :) donkix2000, να χαίρεσαι τα νέα σου ευρήματα. Οι bibi-bo αυτές, είναι ολοκαίνουργες, οπότε “unused” όπως λένε τα παιδία πιο πάνω. Bέβαια το σελοφάν στο κεφάλι της δεύτερης, είναι λίγο περίεργο, και θυμίζει Barbie. Μόνο τη μπαλαρίνα με τη βάση έχω δει, να φοράει τέτοιο σελοφάν γύρω από τα μαλλιά της. Ίσως πάλι οι bibi-bo, με αφέλειες να τα είχανε μόνο! ::) Και πάλι συγχαρητήρια, όλες είναι σε άριστη κατάσταση και αυτό φαίνεται από τα μαλλιά τους! Fraoulitsa kai makisime, εγώ πάλι προτιμώ, να είναι “unused”και να μυρίζουν αυτήν την κλασσική γλυκιά πλαστική el Greco μυρωδιά. Χεχε το πλύσιμο, βέβαια χρειάζεται σε αρκετές περιπτώσεις. Makisime τι ωραίες φωτογραφίες. Είναι σαν το ρεβεγιόν, για το 2011! Η Lili-lei, πρέπει να νιώθει μοναδική. ;) Με τα φωτάκια, και τη πισίνα με το χιόνι, τι να πώ. :D Αψογος. Θα πρέπε να βγάλεις κάρτες για στόλισμό βιτρίνας σε παιχνιδάδικα! #) :p χεχε Οσο για αυτήν με το μπλέ μίνι στη μέση τσ. τσ. τσ.. Μα τι ψάχνει απορημένα??? χεχεχε :biglaugh: Καλές γιορτές με υγεία, χαρά και ευτυχία σε όλους τους τομείς. :flower: α ναι και πολλά πολλά ρετρο παιχνίδια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Φίλε bibib-bo, αυτη με το μπλε μινι που λες, ψάχνει απεγνωσμένα να βρει το διδυμάκι της για να το πάρει να φύγουν από το Χριστουγεννιάτικο πάρτυ, γιατί κατάλαβε πως σε λάθος γιορτή γιορτάζουν, μιας και είναι απο την Πασχαλινή λαμπάδα..!! :D :D:D

Η Λιλι Λει πάλι, ως φαίνεται, έχει θολώσει το μάτι της από το πολύ το λαμπιόνι, και κάθεται σε μια γωνιά μόνη της και συνεχώς μονολογεί "Χτένισέ μου τα μαλλιά", "Παίζουμε με την ΒΙΒΙ ΒΟ?"....!! :) :D

Καλές γιορτές και σε σένα και σε όλους και πάντοτε με ΥΓΕΙΑ πάνω απ όλα..!! :)
 
Κι επειδή σε μια βδομάδα έχουμε Χριστούγεννα.. και στολίσαμε... Καλά Χριστούγεννα από εμένα σε όλους, με υγεία, χαρά και πολλά πολλά ρετροπαιχνίδια κάτω από το δέντρο, χιχιχι!

attachment.php
 
Μπράβο παιδάκια μου θαύματα έχετε κάνει!!! Πραγματικά καλλιτεχνικές οι φωτογραφίες και της fraoulitsas μας και του makisimo!!Ευχαριστούμε πολύ για τη φωτογράφηση της ρόλερ!! Και το χριστουγεννιάτικο πάρτι στην πισίνα υπερπαραγωγή!!!! Αλλά βρε παιδάκι μου έτσι ξεροσφύρι οι καλεσμένοι?? Ούτε ένα πατατάκι? Ένα ξυροκάρπιο έστω να ζεσταθούνε βρε αδελφέ!! :D :p Ελπίζω να προηγήθηκε ένα γαστρεμαργικό όργιο εντός πριν βγουν στην πισίνα!!

donkix2000 υπέροχα ΟΛΑ!!!! Το ένα καλύτερο από το άλλο!! Και ευχαριστούμε ιδιαίτερα για το Τιφανυ που δεν το έχουμε ξαναδεί!! Κρίμα που πέρασα το ποστ του καταλόγου λίγες μέρες πριν!! Δεν πειράζει κάποιο τρόπο θα βρω να το περάσω!! Ευχαριστώ πολύ και για τη φωτό με το ναυτικό ταγεράκι!! Επιτέλους ξέρω τι λείπει και θα αποπειραθώ να το ... κατασκευάσω το τσαντάκι!!

Fraoulitsa μου τέλεια η φωτό της οικογένειας Bo κάτω από το Χριστουγεννιάτικο δέντρο!! To λευκό με κόκκινο φόρεμα το έχω και εγώ έχει τα κλασσικά κουμπώματα el greco οπότε δε νομίζω ότι τίθεται θέμα αυθεντικότητας. Η κορώνα δε μου θυμίζει κάτι αλλά την κάπα θα ορκιζόμουν ότι την έχω ξαναδεί, αλλά που?? Θυμίζει το στυλ της γκαρνταρόμπας της Pedigree αλλά με ένα πρόχειρο ψάξιμο δεν βρήκα τίποτα :( . Έψαξα και στης Tressy και στης Petra αλλά ούτε εκεί έχει κάτι παρόμοιο. Έχεις κανένα άλλο στοιχείο από ποια περίοδο μπορεί να είναι??

Καλές γιορτές παιδιά και ευτυχισμένο το νέο έτος!! Με υγεία χαρά και ευτυχία σε όλους!!
 
Πολύ όμορφη η οικογένεια Βο, fraoulitsa μου! Καλές γιορτές εύχομαι σε όλους! :D

Soufle μου, έχεις κάποιο λινκ για την γκαρνταρόμπα της tressy και της petra? Θα με νδιέφερε πολύ αν μπορούσες να μας το παραθέσεις! :please: :)

Η κάπα σίγουρα δεν είναι της sindy pedigree.. :( Μεταλλικά κουμπάκια είχαν και τα ρούχα της barbie (τετράγωνα) και της fleur (στρογγυλά, τα οποία συνήθως σκουριάζουν), αν αυτό βοηθήσει σε κάτι..
 
Fraoulitsa είναι τέλεια η φωτογραφία σου και άκρα γιορτινή μιας και και η Οικογενεια ΒΟ ήταν το πιο περιζήτητο παιχνίδι μια χρονιά του 80..!!
 
Να είστε καλά, παιδιά, σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! :)

Κορίτσια, η κάπα έχει ένα στρογγυλό κουμπάκι, γι'αυτό υπέθεσα πως πρέπει να είναι της Bibi-bo.... Θα κοιτάξω να βρω και φωτογραφίες από τη γκαρνταρόμπα της Fleur, αφού μου λες mytinyworld μου πως έχει κι αυτή στρογγυλά κουμπάκια.. Ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!

Κι ακόμη μια χριστουγεννιάτικη φωτογραφία...

attachment.php
 
Ακόμα τρείς όμορφες κούκλες που προστέθηκαν στην παρέα,για τα μάτια σας μονο... :)

attachment.php


Βέβαια δέν ήξερα πώς μπαίνει το νυφικό και άν πρέπει να διορθώσω κατι,οπότε το άφησα όπως το βρήκα :)

attachment.php


attachment.php


attachment.php


εδώ ξαφνικά χαμογέλασε.. :)

attachment.php


δέν ξέρω ποιά είναι η γνώμη των ειδικών αλλά αυτή εδώ η κούκλα πολύ μου αρέσει-την βρίσκω πανέμορφη και μοναδική :)

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


τρελό μαλλί η κυρία αυτή...αμάν έκανα να το φτιάξω λιγάκι και να βγεί καλή στην φωτογραφία :)

attachment.php


έχω και πάλι βρεί αρκετά ρούχα που θα φωτογραφίσω τις επόμενες μέρες για τα μέλη του retromaniax καθώς επίσης και πολλά σπάνια και πανεμορφα ελληνικά παιχνίδια :)

επιφυλάσσομαι για το μέλλον... :)

να είστε όλοι καλά
 
Eντυπωσιακές...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ιμπρεσιους...!!!!!

Εντάξει λοιπόν φίλε donkix αφου επιμένεις τόσο, άντε θα σου κάνω τη χάρη να δεχτώ το δώρο σου και να μου χαρίσεις τη νοσοκόμα..!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ..!! Εντάξει μωρέ, μην επιμένεις να μου χαρίσεις και τη Νυφη, δεν τη θέλω μωρέ,...να...με κάνεις κι αισθάνομαι άσχημα τώρα,...με καταυποχρεώνεις....μα όχι σου λέω δεν την θέλω κι αυτή..!! Εμ, εντάξει σε ευχαριστώ πολύ που μου την χαρίζεις κι αυτήν , τιο να πώ, έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα..!! Δεν έχω λόγια..!!! Σου χρωστάω, σου χρωστάω μεγάλη χάρη...!!!! Τι????? Ε όχι, δεν το δέχομαι με τιποτα αυτο...!! Τς τς τς, όχι, όχιιι μην επιμένεις...τι? και την ΒΙΒΙ ΒΟ ΡΟΛΕΡ με το τζιν?? Ε , όχι είπαμε καλός καλός αλλά αυτό καταντάει εκμετάλλευση..!! Α πα πα, δεν στη παίρνω κι αυτή, αρκετα...ήδη σου πήρα τις ΄'αλλες δύο..!! Μα καλά, μου τις βάζεις με το ζόρι στη σακούλα κι αυτή?? Τς τς τςς, α πα πααααα, δεν ξέρω τι να πώ, φεύγω, φεύυγω, γιατί όπως πας έτσι εσύ, στο τέλος θα μου δωσεις και την ΒΙΒΙ ΒΟ με το Τίφανυ..!!

Χίλια ευχαριστώ...!!! ότι και να πω είναι λίγο..!! Άντε πάω τώρα γιατί είσαι ικανός να μου χαρίσεις και όλο το magic room εσυ..!!!

:D :p
 
Είχαν βγει διαφημίσεις της σε κανάλια?Δεν θυμάμαι να υπήρχαν!
 
Καλά δέν θα επιμείνω Μακίσιμε... :)

Συμφωνείς για την Νοσοκόμα,δέν είναι πολύ καλή?
 
donkix2000, είσαι τελικά το αγαπημένο παιδί του Άη-Βασίλη!!

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ!! Σε ευχαριστούμε πολύ που τις μοιράστηκες μαζί μας!
 
Πραγματικά υπέροχες donkix2000 η μία καλύτερη από την άλλη!!! Να τις χαίρεσαι!!! Καλέ μου makisimo πως με σκέφτεσαι!!! Αλλά δεν είναι ανάγκη, μπορεί να τις δώσει κατευθείαν σε μένα... καταλαβαίνω πως ήθελες να μου κάνεις έκπληξη και στη χάλασα αλλά να, είπα να μη σε κουράζω με ταχυδρομεία, έχει κίνηση είναι και οι γιορτές καταλαβαίνεις...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τα πειράγματα πέρνουν και δίνουν... :)
 
Πανέμορφες οι κούκλες σου donkix2000, να τις χαίρεσαι! Λόγω... εχμ.. ειδικού ενδιαφέροντος κόλλησα και χάζευα πόση ώρα τη νύφη, χιχιχι! :p

Kι από εμένα, δύο ρουχαλάκια που απέκτησα πρόσφατα... Το πρώτο είναι το "Κορφού" που έχουμε ξαναδεί από τη mytinyworld μας, και το δεύτερο είναι το "Πόρτο Φίνο" στις αποχρώσεις του καταλόγου...

attachment.php


attachment.php
 
Πολύ όμορφες οι κούκλες όλες παιδιά και τα ρουχαλάκια τους! Να τα χαίρεστε!

Εχετε παρατηρήσει ότι καμία bibi-bo δεν είναι ίδια με τις άλλες? Ολες έχουν μια μικρή ιδιαιτερότητα που τις κάνουν ξεχωριστές! Σαν να έχουν διαφορετική προσωπικότητα! :)
 
Να 'σαι καλά, mytinyworld μου!

Αυτό ακριβώς το θέμα που θίγεις συζητούσα με ένα φίλο που ασχολείται με τις Barbie.. Μου έλεγε πως του κάνει εντύπωση ότι ψάχνουμε και μαζεύουμε Bibi-bo, μιας και είναι όλες ίδιες και του είπα αυτό που λες, ότι καμία τελικά δεν είναι ακριβώς ίδια με την άλλη, ακόμη κι αν φοράνε τα ίδια ρούχα! Οι μικρές λεπτομέρειες (πέρα από τα "χοντρά", όπως το αν έχουν αφέλειες πχ, διαφορετικό μακιγιάζ στα μάτια ή διαφορετικό στόμα), όπως το αν έχουν μεγάλο μέτωπο ή όχι, ο τρόπος που είναι τοποθετημένες οι βλεφαρίδες κλπ, είναι αυτές που δημιουργούν τις παραλλαγές και έτσι είναι όλες ξεχωριστές. Δείτε κι ένα παράδειγμα πρόσφατο: τις Ρόλερ με το νυχτικό του Μακίσιμου (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?14060-Bibi-bo-A-%F0%E5%F1%E9%EF%E4%EF%F2-%28%F1%EF%FD%F7%E1-%E1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1%29&p=265948&viewfull=1#post265948) και του donkix2000 (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?14060-Bibi-bo-A-%F0%E5%F1%E9%EF%E4%EF%F2-%28%F1%EF%FD%F7%E1-%E1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1%29&p=266277&viewfull=1#post266277). Τόσο ίδιες και τόσο διαφορετικές.. :)
 
Αχου τι όμορφα!!!!!!!!! :flower: :flower: Να τα χαίρεσαι froulitsa μου με γεια σου!! Και του καταλόγου πολύ όμορφο αλλά και το κίτρινο εξίσου!!

Ίσως η ΒΙΒΙ ΒΟ να μην εξελίχθηκε και τόσο πολύ όσο η Barbie αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η Barbie μετράει τετραπλάσια χρόνια κυκλοφορίας. Πάντως και χτένισμα άλλαζε και μακιγιάζ και χρώμα σοκολατί πήρε και βλεφαρίδες και χαμόγελο. Σε τελική ανάλυση ήταν τόσο τέλεια που μία έβγαλε και έσπασε το καλούπι... :D :D:D

Να κάνω και μια ερώτηξη παίδες?? Το κορφού στον κατάλογο έχει και μία πράσινη ζωνούλα. Αυτή η ζώνη κυκλοφόρησε τελικά με το σύνολο ή όχι?? Ακόμη και του donkix2000 που είναι μέσα σε κουτί δεν μου φαίνεται να έχει. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια... απλά μήπως την θυμάται κάποιος ή την έχει δει.
 
Πίσω
Μπλουζα