Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Άρα να μην ανησυχήσω για τις χρόνιες κουκλοδιατριβές που παραλίγο να μας τις καταρίψει μια σκουρόχρωμη bibi-bo σε κιτρινο κουτί..!! :) Kαλά ειδικαγια το τι πατεντες κανουν οι καταστηματαρχες , δεν χρειάζεται να σου θυμησω τιποτ άλλο παρά για την μία και μοναδική Σίντυ Πεντιγκρι που είχα βρει σε κουτί bibi-bo party ( που νομιζα τότε ότι ήταν μια διαφορετική bibi-bo χαχχαχ)!! :D :p Πιστευω ότι όποιος δώσει τόσα λεφτά για να την πάρει, σίγουρα θα πιστευει οτι βρήκε επιτέλους bibi-bo Α περιόδου σε κουτί..!! :( Που να ξερε...!!! :( Tουλάχιστον θα αξίζει το κουτί :D
 
Φίλε μακίσιμε η συγκεκριμένη κούκλα με τα ίδια ακριβώς πιτζαμάκια έτσι σκουρόχρωμη και πάλι σε κουτί ρόλερ είχε πουληθεί ξανά 120 ευρώ πάλι στο ebay είμαι σίγουρη 100% γιατί μπήκα στον πειρασμό να την αγοράσω τότε νομίζοντας πως επιτέλους θα έχω στα χέρια μου μια άσπρη μπιμπιμπό α περιόδου που ήταν και μεγάλη μου λαχτάρα. Θυμαμαι πολύ καλά που και τότε είχαν πει τα κορίτσια εδώ πως δεν είναι α περιόδου ούτε και ρόλερ αυθεντική. Μήπως βρε παιδιά είχε βγει και ρόλερ β περιόδου και είναι αυτή? Γιατί τα μαλλιά της πρέπει να είναι σαν της ρόλερ απλά η ίδια είναι σκουρόχρωμη από ότι βλέπω και με ροζ χείλη αντί για κόκκινα.
 
Μακίσιμε βρήκα στο θρεντ μπιμπιμπό μέρος 5ο στη σελίδα 19 μια πολύ χρήσιμη λίστα από τον αγαπημένο φίλο ελ γκρέκο και εκεί γράφει ότι κυκλοφόρησε και μπιμπιμπό ρόλερ β περιόδου. Μήπως λοιπόν ήταν αυτή?

Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα ας μας πει. Πάντως η ρόλερ α περιόδου ήταν καταπληκτική αν κρίνω από τις φωτογραφίες που έχω δει...
 
Amalia34 είπε:
Μακίσιμε βρήκα στο θρεντ μπιμπιμπό μέρος 5ο στη σελίδα 19 μια πολύ χρήσιμη λίστα από τον αγαπημένο φίλο ελ γκρέκο και εκεί γράφει ότι κυκλοφόρησε και μπιμπιμπό ρόλερ β περιόδου. Μήπως λοιπόν ήταν αυτή?Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα ας μας πει. Πάντως η ρόλερ α περιόδου ήταν καταπληκτική αν κρίνω από τις φωτογραφίες που έχω δει...
Αμαλία μου, έχει ειπωθεί ότι αυτή η ρόλερ β περιόδου ήταν σε πολυγωνικό ροζ κουτί. Ωστόσο δεν έχουμε δει ποτέ φωτογραφία της και διατηρώ τις επιφυλάξεις μου αν ήταν πράγματι ρόλερ, γιατί έχω την εντύπωση ότι ποτέ δεν μας δόθηκε μια διαφωτιστική απάντηση αν μέσα στο κουτί υπήρξε και το ρόλερ (το μηχανάκι που κάνει τις μπούκλες). Μπορεί βέβαια να μην θυμάμαι και καλά, οπότε είναι μια καλή ευκαιρία να ξαναθυμηθούμε τη ρόλερ β περιόδου και να μάθουμε περισσότερες πληροφορίες γι'αυτήν στο αντίστοιχο θρεντ! :)
 
Άλλη μια φορά έχει παρουσιαστεί στο ebay η bibi-bo ρόλερ της Β΄περιόδου. Ρόλερ Β΄περιόδου υπήρξε και αυτό το έχω διασταυρώσει. Αν είναι αυτή η αυθεντική ρόλερ Β΄περιόδου που πωλείται στο ebay αυτό δεν το ξέρω.
 
Καιρό έχουμε να τα πούμε ελπίζω όλοι να είστε καλά ;)

Λοιπόν για να μην ξεχάσω αυτά που γνωρίσω δεν υπάρχει περίπτωση αυτή να είναι A περιόδου :eek:

Επίσης επιβεβαιώνω και εγώ ότι έχει "εμφανιστή" πάλι το συγκεκριμένο κομμάτι παρά πολύ καιρό πριν γιατί το κουτί έχει κάτι που προδίδει ότι είναι το ίδιο εκτός και αν τα έβγαζε έτσι ελαττωματικά η EL GRECO :p :p

Όσο για την τιμή που έχει φτάσει ας μην μιλήσω καλύτερα γιατί θα γίνω πάλι κακός :sealed: απλά ελπίζω να μην σπαταλήσει κάποιος τα χρήματα του γιατί θα είναι κρίμα :(
 
Μολις τωρα ειδα την τιμη που παίζεται..!!! Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να παίζει πραγματικά αυτο το νούμερο..!! Κάτι άλλο παίζεται από πίσω..!! Και μάλιστα είναι τοσο μεγάλο το ποσο για μια bibi-bo Β περιόδου, που μάλλον πρόκειται για φάρσα κάποιου που απλά θέλει να μας δει να σχολιάζουμε το θέμα εδω.... ;)
 
Αν είναι έτσι μακίσιμέ μου, ευχαριστώ ιδιαίτερα τον φαρσέρ :bow: :bow: :thanx2: γιατί έκανε τον ελ γκρέκο φανάτικ να ποστάρει και πάλι στην παρέα μας!! :D Welcome back el greco fanatic! :flower: :cheers:

Ας μην του χαλάσουμε το χατίρι λοιπόν και ας σχολιάσουμε, γιατί θα πληρώσει και κανα δυο ευρώ για προμήθεια τράπεζας, ιμπέι, πέιπαλ κλπ! Μην μπει και μέσα χωρίς να το διασκεδάσει κιόλας! :p
 
γινοντε παρα πολλα στο ebay βαζει καποιον γνωστο να του χτυπαει το ποσο και να αναιβενει και αν στο τελος δε δει καποιον να ενδιαφερετε θα το πατηση μια ακυρωση και θα πληρωση 0,40 λεπτ,το κανουν πολλοι , εχω ενειμερωθη επι του θεματος...εγω ψαχνω 2 χερακια παιδεια της β περιοδου χρωμα bibibo γιατι μου λειπουν και δε θελω να τη βλεπω ετσι ,[edited]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να είσαι καλά Mytiny καλός σας βρήκα κ πάλι :wave: , λίγο ακόμα μακριά σας κ θα ξεχνούσα τα λίγα ελληνικά που ξέρω :xm:

Θα συμφωνήσω κ εγώ ότι όλα γίνονται για τα σχόλια, επίσης η τιμή δεν παίζει με τίποτα ούτε κ για Α περιόδου κ μιλάμε για εκτός τον γνωστών site που γίνονται όλα τα κούλα :p :p

Εκ πείρας πλέων γνωρίζω ότι κάπως σπάνια βρίσκεις Α περιόδου bibi-bo άλλα η τιμές είναι λογικές κ επαναλαμβάνομαι εκτός τον blacklist site;) επόμενος τους αφήνουμε να μας διασκεδάζουν με τα hilarious αστειάκια τους κ εφόσον θέλουν τα σχόλια ας τούς τα προσφέρουμε αλώστε είναι free:p:p:D:rofl:
 
Welcome back ΕlGrecoFanatatik....!!!!!!! :flower:

Eγώ με χαρα περιμενω να δω να φτάνει τα 1000 $ και θα στενοχωρηθώ πολύ αν μείνει μονο στα 730 $..!!

Θα μάθω αύριο τα αποτελέσματα γιατί τωρα φευγω γιατι με καλεί η τσικνοπέμπτη..!!

(και που να ειναι αλήθεια και να υπάρχει πραγματικά καποιος που την θελει πολύ και θα τα σκάσει χοντρά για να την παρει :eek: :zip:)
 
:thanx2: Makisimos

Απο ότι φαίνετε δεν θα μας κάνει το χατίρι να την τελείωση με 1000:biglaugh:

Ελπίζω πώς όχι γιατί στα σίγουρα θα κλαίει με μακρό δάκρυ τα $$$$$$
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εχει κανεις 2 χερακια απο βιβιβο β'περιοδου ..????
 
[edit] Ζητηση στο ανάλογο υποφόρουμ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kρίμα.... πουλήθηκε για μόλις 730 $......!! pfffffff...!!

Μετα απ αυτό σκέφτομαι να βγάλω σε πληστηριασμό κι εγω κάποιες :biglaugh::tongue::tongue::tongue:
 
Ναι μόνο που έχει κρυφό το παρατσούκλι του αγοραστή γιατί άραγε? Συνήθως βάζει αυτός που κάνει προσφορά έστω ένα nick name...
 
Αμαλια13 έχεις δίκιο..!! :) Να ναι καλα παντως γιατι όπως και να χει γελασαμε και λιγο..!! Τωρα αστον να πληρωνει τα κομιστρα του ebay...χαχχα

Παιδιά, σας προτρέπω να επισκεφτείτε την συλλογή της Mytiny μας, που με τα μαγικά της Αναστασίας μας , έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά..!!!

Οι φωτογραφησεις όπως πάντα...ΜΑΓΙΚΕΣ..!!!!!! Σας ευχαριστούμε και τις δύο για το οφθαλμόλουτρο..!! :) :thanx2: :bow:

Ειδικά η φωτογραφία "Holidays",τι να πω..!! Σπιτσλεσ :zip: ..!!!

http://mytinyworld-of-fashiondolls.site11.com/index.php
 
Όσες φορές και να δω αυτές τις φωτογραφίες της συλλογής της mytinyworld μένω κι εγώ πραγματικά άφωνη όπως και ο μακίσιμος και όλοι φαντάζομαι. Αναστασία και φίλη mytinyworld συγχαρητήρια και από εμένα. Καταπληκτικές φωτογραφίες. Αχ αυτή η α περίοδος της μπιμπιμπό βρε παιδιά τι κολεξιόν φοβερή! Αυτό το σανέλ είναι το κάτι άλλο. Το σαλούν, το κορφού όλα το ένα καλύτερο από το άλλο... :clap:
 
Η mytinyworld έχει μία πολύ όμορφη και προσεγμένη συλλογή. Είναι άξια πολλών,πολλών συγχαρητηρίων. Πολλά συγχαρητήρια για την πολύ όμορφη δουλειά που έχει κάνει και η Αναστασία. Θα συμφωνήσω με τη φίλη Amalia ότι η Α΄περίοδος της κούκλας μέχρι τη Σταρ ήταν μοναδική. Μετά άρχισαν οι αντιγραφές και στη συνέχεια η κολλεξιόν περιορίστηκε.
 
EL GRECO την σειρά ΣΤΑΡ, την εντάσεις μέσα στην προσεγμένη δουλειά που έκανε η "Ελ Γρεκο"??

Το κακό είναι οτγι αυτη η σειρά δεν ειχε καποιον κατάλογο οπότε και δεν θα μάθουμε ποτέ πόσα και ποια ρούχα ειχε αυτη η σερά ολόκληρη..!!
 
Πίσω
Μπλουζα