Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

makisvertis είναι υπέροχο το νυφικό και πιο ωραίο με τη λαιμόκοψη από ότι με το βε. Να το χαίρεσαι!

Το φρου-φρου της Α΄περιόδου μιας και το ζήτησες makisvertis.

attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σε ευχαειστω για ακομη μια φορα παρα πολυ ....ειναι οντως ιδια με μια μικρη διαφορα .πανεμορφο
 
EL GRECO το φρου-φρου της Α΄περιόδου μου θυμιζει νυφικο,ισως επειδη ειναι λευκο κι εχει αυτα τα σχεδια με τα λουλουδια :flower:

ειναι πολυ ομορφο και αυτο!!!!!!
 
Φίλε ελ γκρέκο να το χαίρεσαι το φρου φρου α περιόδου θα συμφωνήσω με την Κατερίνα μαοιάζει με νυφικό, θα μπορούσα να πω με νυφικό που και τώρα θα μπορούσε να φορεθεί είναι αρκετά μοντέρνο (στενό και εξώπλατο ωραίο για σημερινό νυφικό).
 
Φίλοι makisvertis,katerinak,Amalia σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Το φρου-φρου είναι χρώματος μοβ ανοιχτό. Τώρα αν μοίαζει ή κάνει για νυφικό μοντέρνο εσείς katerinak,Amalia ως κορίτσια ξέρετε καλύτερα.
 
πολυ ομορφο το συνολο EL GRECO!!!!!!

:thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: για τις φωτογραφιες
 
Ωραίο το γουϊμπλετον El greco , η bibi bo τι παπούτσια έχει σε αυτό το σύνολο?
 
Με γεια φίλε μου ελ γκρέκο της πηγαίνει και αυτό το σύνολο πάρα πολύ, να το χαίρεσαι. Δεν το έχω ξαναδεί, σε ευχαριστώ κι εγώ για τις φωτογραφίες :thanx2: :thanx2:
 
Φίλες Amalia,spirtouli,katerinak σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και για την ευγένειά σας.

spirtouli βάζω μία ακόμη φωτογραφία της Γουίμπλετον για να δεις τα παπουτσάκια. Είναι κόκκινα μποτάκια.

attachment.php
 

[TR]

[TD]

[TR]

[TD=class: vs_w-a]
%24%28KGrHqV,%21i8E7DZvCDDrBP%287mENY+Q~~60_12.JPG
 
Παιδιά κοιτάξτε τι ανακάλυψα σε ένα ξένο ebay τυχαία! Είναι ή δεν είναι αντιγραφή από τη μπιμπιμπό? Η μήπως αυτό να είναι παλιότερο? Ποιος ξέρει... η κούκλα λέγεται Pipa, και δε μου φαίνεται για παλιότερη της μπιμπιμπό μας. Πάντως μοιάζει πολύ με τη στολή ιππασίας της μπιμπιμπό αλλά η ποιότητα φαίνεται όχι καλή.
   
Image not available
     
[/TD]

[/TR]

 
[/TD]

[/TR]




 
Φίλη Amalia αν εξαιρέσουμε τις μπότες η στολή φαίνεται η ίδια. Την κούκλα δεν την ξέρω αλλά μου κάνει εντύπωση η τόση ομοιότητα στη στολή. Το σακάκι δεν είναι δικό της γιατί της πέφτει φαρδύ. Άρα μπορεί κάποιος που είχε το ρούχο ιππασίας της bibi-bo να την έντυσε με αυτό.
 
Soufle μου σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Αχ, πάλι χάθηκες, που να'σαι τώρα??

EL GRECO, πολύ όμορφα τα σύνολα φρου φρου και γουίμπλετον! Σ'ευχαριστούμε πολύ που μας έδειξες και αυτό το ρούχο που μέχρι τώρα δεν είχαμε δει! Είναι πολύ όμορφη και η κούκλα που φοράει το γουίμπλετον, είναι από αυτές τις πολύ όμορφες πρώτες πρώτες bibi-bo. Να τα χαίρεσαι και τα σύνολα και τις κούκλες σου, είναι όλα πανέμορφα!

Amalia, οι κούκλες pippa από την εταιρία palitoy είναι παλιότερες κούκλες από την bibi-bo. Είναι από τη δεκαετία του '70, είναι αγγλικής προέλευσης και είναι μικρότερες σε μέγεθος από την bibi-bo. Μερικές φωτογραφίες δείτε εδώ


Πάντως, αυτή η στολή ιππασίας, δεν είναι εμπνεύσεως της el greco. Την έχω συναντήσει σε πολλές κούκλες, αν δεν κάνω λάθος παρόμοια έχει και η fleur.
 
mytinyworld σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την ευγένεια σου. Απογοητεύτηκα που η στολή ιππασίας είναι 90% ίδια με αυτή της bibi-bo.

mytinyworld είσαι ειδική σε όλες τις κούκλες! Απλά :bow:
 
EL GRECO σ'ευχαριστώ, να'σαι καλά! :) Θα ήθελα να είμαι ειδική στις κούκλες, αλλά αυτά που γνωρίζω είναι πολύ λίγα. Υπάρχουν ακόμα πάααααρα πολλές κούκλες για να ανακαλύψω, ομολογώ ότι είναι ένας άγνωστος κόσμος ιδανικός για εξερεύνηση!

Η στολή πρέπει να είναι δική της - εννοώ της pippa- την είδα εδώ

 
Σε ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου για τις χρήσιμες πληροφορίες για την κούκλα αυτή, ναι και η fleur έχει παρόμοια στολή ιππασίας αλλά με μαύρο σακάκι, την έχω δει να την πουλάνε στο ebay. Πάντως η στολή της μπιμπιμπό έχει πιο κομψό σακάκι αυτό είναι πολύ φαρδύ δε δείχνει ωραίο πάνω στην κούκλα, και φυσικά το σύνολο αμαζόνα της μπιμπιμπό είχε και ένα ωραίο πουκάμισο από μέσα. Ενδιαφέρουσα και η γκαρνταρόμπα της κούκλας Pippa τι λέτε? Κάποια φορεματάκια τα ζήλεψα ομολογώ για τη μπιμπιμπό.
 
bibi-bo STAR

Μια bibi-bo που την έχουμε δει κάμποσες φορές αλλά είναι από τις πιο αγαπημένες και πολυδιαφημισμένες είναι η bibi-bo STAR.

attachment.php


attachment.php
 
:thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: EL GRECO για τη φωτογραφια με τη γλυκια και πανεμορφη bibi bo STAR:flower: να τη χαιρεσαι!!!!!!!!!!!!!

το υφασμα ειναι το ιδιο με αυτο που βλεπουμε στο φορεμα της φωτογραφιας που ανεβασε ο/η rapunjel εδω ;
 
katerinak σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την ευγένεια σου. Δεν είναι το ίδιο ύφασμα με το ύφασμα του φορέματος στη φωτογραφία που με παραπέμπεις. Το ύφασμα της bibi-bo star είναι πιο χοντρό και καλύτερης ποιότητας πιστεύω.
 
Πίσω
Μπλουζα