Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Καστανόξανθη bibi bo .Επιτέλους. :d@redevil Από το φόρεμα μου φαίνεται για αρχές δεκαετίας 80. Νομίζω ήταν τότε στη μόδα αυτές οι φούστες.
 
Φίλε makisimo να τη χαίρεσαι την κουκλίτσα.Είναι πολύ όμορφη και πολύ γλυκό και το φορεματάκι της.
 
Πάρα πολύ όμορφη η μπιμπιμπο η καστανόξανθη μακίσιμε το ίδιο και το φόρεμα που φορά. Τέλεια βʽβʽVoula καλωσόρισες στην υπέροχη αυτή παρέα. Τα ρούχα σου είναι υπέροχα και σπάνια. Είσαι που τυχερή γιατί ρουχα α περιοδου δύσκολα βρίσκουμε ενώ κούκλα μπιμπιμπο βρίσκεται πολύ πιο εύκολα. Σίγουρα θα βρεις. Τέλεια και η πισίνα μπιμπιμπο! !! Σε ευχαριστώ κι εγώ για τις υπέροχες φωτογραφίες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αμαλία μου σ' ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα αν και καθυστερημένα! Χαίρομαι που σου αρέσουν τα ρουχαλάκια που μου έμειναν! Ακόμη ψάχνω την κούκλα αλλά βρήκα τουλάχιστον τον Τζον-Τζον! Θα βάλω φωτογραφίες σύντομα. Φιλιά σε όλη την παρέα!

Amalia34 είπε:
Πάρα πολύ όμορφη η μπιμπιμπο η καστανόξανθη μακίσιμε το ίδιο και το φόρεμα που φορά. Τέλεια βΚ½βΚ½Voula καλωσόρισες στην υπέροχη αυτή παρέα. Τα ρούχα σου είναι υπέροχα και σπάνια. Είσαι που τυχερή γιατί ρουχα α περιοδου δύσκολα βρίσκουμε ενώ κούκλα μπιμπιμπο βρίσκεται πολύ πιο εύκολα. Σίγουρα θα βρεις. Τέλεια και η πισίνα μπιμπιμπο! !! Σε ευχαριστώ κι εγώ για τις υπέροχες φωτογραφίες.
 
Τέλειο το address book.Δυστυχως όμως οι φωτογραφιες είναι πολύ μικρές και δεν διακρινεται τιποτα.Είναι ευκολο να βαλεις μεγαλυτερες;ευχαριστω...
 
Η στολή της νοσοκόμας ουσιαστικά ήταν εμπνευσμένη απο τη στολή της νοσοκόμας του Ερυθρού Σταυρού του Β' Π.Π. Το μπλέ σκούρο χρώμα, η λευκή ποδιά, ο άσπρος γιακάς κι κυρίως η μεγάλη φαρδιά κάπα.
20210913_180916.jpg


(σ.σ. θυμηθείτε τη Ζωή Λάσκαρη όταν φορούσε τη στολή στην ταινία "Αυτοί που μίλησαν με το θάνατο", ως νοσοκόμα του Ε.Ε.Σ. στον πόλεμο. Ειδικά η κάπα της στολής βγάζει μάτι!).
20210913_180826.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αχ!!!!!!! Λατρεμένη κουκλίτσα! Από αυτές, δεν μου έμεινε ούτε μία! Τι κρίμα! Το μόνο που έχω από την Bibi Bo είναι ένα κολιέ της. Ίσως να έχω και ένα-δυο φορέματα αλλά μπορεί και να κάνω λάθος. Κούκλα, δυστυχώς, δεν έμεινε. Ήμουν εγώ πιο μεγάλη και η αδελφή μου δεν έδινε στις κούκλες την προσοχή που έδινα εγώ. Έτσι, οι Bibi Bo χάλασαν με τα χρόνια. Έχω δύο Barbie που είναι πολύ παλιότερες αλλά αυτές σώθηκαν γιατί τις πρόσεχα εγώ.
 
Πολύ ωραία η Bibi-bo νοσοκόμα. Καλοφτιάγμενη στολή. Πάντως την έχουμε ξεχάσει την Βibi-bo στο φόρουμ. δεν αναβάζουμε πια φωτογραφίες.
 
Καλησπέρα. Γράφετε ακόμα εδώ ή τελείωσε το thread?
 
Τα threads δεν τελειώνουν, εκτός αν οι διαχειριστές, αποφασίσουν να τα κλείσουν για κάποιο λόγο. Ο καθένας μας μπορεί να ανασύρει ένα thread όσο παλιό κι αν είναι και να γράψει το σχόλιό του. :)
 
Τα threads δεν τελειώνουν, εκτός αν οι διαχειριστές, αποφασίσουν να τα κλείσουν για κάποιο λόγο. Ο καθένας μας μπορεί να ανασύρει ένα thread όσο παλιό κι αν είναι και να γράψει το σχόλιό του. :)
Σας ευχαριστώ για την απάντηση
 
Επίσης θέλω να δω πολλές φωτογραφίες στις δημοσιεύσεις αλλά δεν εμφανίζονται οι φωτογραφίες. Μήπως πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση στο πρόγραμμα περιήγησης ή είναι αλλού το πρόβλημα;
 
το ιδιο προβλημα εχω και εγω retromeno, και δεν μπορω να δω τις φωτογραφιες...
 
Γεια σας παιδιά, τώρα σας ανακάλυψα...συνεχίστε να στέλνετε είναι πολύτιμες οι συμβουλές σας...περιμένω και εγώ μια bibibo που έχει τα θεματακια της και νομίζω θα τις χρειαστώ....
 
Γεια σας παιδιά, τώρα σας ανακάλυψα...συνεχίστε να στέλνετε είναι πολύτιμες οι συμβουλές σας...περιμένω και εγώ μια bibibo που έχει τα θεματακια της και νομίζω θα τις χρειαστώ....

το ιδιο προβλημα εχω και εγω retromeno, και δεν μπορω να δω τις φωτογραφιες...

Επίσης θέλω να δω πολλές φωτογραφίες στις δημοσιεύσεις αλλά δεν εμφανίζονται οι φωτογραφίες. Μήπως πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση στο πρόγραμμα περιήγησης ή είναι αλλού το πρόβλημα;


Σχετικά με τις φωτογραφίες που ρωτάτε δυστυχώς με τα χρόνια έχουν χαθεί πάρα πολλές φωτογραφίες που δεν είχαν ανέβει στο φόρουμ αλλα σε διάφορα δωρεάν sites μεταφόρτωσης εικόνων αργότερα υπήρξε και μια γενική επίθεση στο διαδίκτυο σε διάφορα sites οπου χτύπησε και το δικό μας φόρουμ και έτσι χάθηκαν για πάντα πολλές φωτογραφίες.

Αυτό δεν σημαίνει τίποτα όμως καθώς οι πληροφορίες και γενικά οι συμβουλές αποκατάστασης φθορών που δίνονται εδώ (στις μέχρι τώρα 77 σελίδες) για τις αγαπημένες σας κούκλες είναι πολύ σημαντικές και προέρχονται ακόμα και απο παλιό προσωπικό που δούλευε στην θρυλική εταιρεία κατασκευής της κούκλας!

Στο ίδιο
section υπάρχουν θέματα και για άλλες κούκλες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπέρα , έχοντας μεγαλώσει κι εγω με την Bibi-bo αυτό που θυμάμαι και μου κανει τρομερή εντύπωση είναι κατι μικροί κατάλογοι που είχαν φωτογραφίες με τα σετ ρούχων της . Οι λεπτομέρειες των ρούχων αλλά και η ίδια η φωτογράφιση ειναι κάτι που μεχρι και σήμερα με εντυπωσιάζει.
 
Ωραίο το στρωματάκι φαντάζομαι είναι για να βάζεις την κούκλα πάνω
 
Πίσω
Μπλουζα