Blaze Megadrive Handheld Console

keeper7k

Human RetroDatabase
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.599
Αντιδράσεις
22
Η Blaze ήρθε για να μας τρελάνει με την έκδοση Portable Megadrive! To handheld είναι προοφορτωμένο με 20 κλαασικά παιχνίδια μεταξύ των οποίων τα Sonic and Knuckles, Golden Axe, Shinobi and Ecco the Dolphin, Alex Kidd - Enchanted Castle, Alien Storm Altered Beast, Arrow Flash, Crackdown, Decap Attack, Dr Robotnikʼs Mean Bean Machine, Ecco Junior, Flicky, Gain Ground, Jewel Master, Kid Chameleon, Sonic Spinball & Shadow Dancer. Πολύ πράμα δηλαδή ;)

Η κονσολίτσα φαίνεται να είναι πολύ καλή κατασκευή, με καλής ποιότητας Pad και 3 κουμπιά. Η retail τιμή αναμένεται περι τα 60$ (US) ή £29.99 (UK).

picture.php


Specs» Plug & play portable video game system

» 20 built-in SEGA licensed games

» Built-in speakers

» Colour LCD screen

» TV out connection

» TV format: PAL

» Eats: 3 x AAA batteries (Batteries not included)
3 μπαταρίες; Μια χαρά, αν σκεφτεί κανείς τι έτρωγε το Game Gear και σε πόση ώρα :D
 
Ναι, σκέφτομαι να το πάρω για την κοπέλα μου... το έχει δει κανείς online για πώληση;
 
Μπες φιλε μου στο play-asia το εχει και σχετικα φθηνα!!
 
Χμμμ, σωστός, αλλά έχεις link μήπως; Δεν το βρίσκω... 8)
 
To λινκ που έδωσε ο ... Πλίνκ είναι για κονσόλα που συνδέεται στην TV, και παίρνει original MD Cartridges. Το Play-Asia έχει ενα άλλο Megadrive Portable που έχει διαφορετική όψη και συσκευασία, αλλα μου φαίνεται περιλαμβάνει τα ίδια παιχνίδια.
 
keeper7k είπε:
To λινκ που έδωσε ο ... Πλίνκ είναι για κονσόλα που συνδέεται στην TV, και παίρνει original MD Cartridges. Το Play-Asia έχει ενα άλλο Megadrive Portable που έχει διαφορετική όψη και συσκευασία, αλλα μου φαίνεται περιλαμβάνει τα ίδια παιχνίδια.
xaxa σε πρόλαβα :cool:

Λογικά το φορητό έχει διαφορετική συσκευασία λόγω του ότι είναι η ιαπωνική έκδοση ή κάτι τέτοιο..

Το ίδιο φαίνεται εμφανισιακά...
 
Plink είπε:
xaxa σε πρόλαβα :cool:
Λογικά το φορητό έχει διαφορετική συσκευασία λόγω του ότι είναι η ιαπωνική έκδοση ή κάτι τέτοιο..

Το ίδιο φαίνεται εμφανισιακά...
LOL :D

Πάντως, δεν είναι το ίδιο καθώς το φορητό του Play Asia είναι περσινό και δεν είναι κατασεύασμα της ίδιας εταιρίας, ενώ το Blaze Portable είναι ολίγον ... προχθεσινό ;)

Πάντως, όντως την ίδια δουλειά κάνουν και μάλλον μοιράζονται και τα ίδια games :thumbup:
 
Χμμμμ ναι, εμφανισιακά είναι το ίδιο, με ελαφρώς διαφορετικά παιχνίδια...
 
Μόλις χτύπησα ένα!!Θα σας πώ τι λέει σε λίγες μέρες! :D
 
Αυτό του Play-Asia? Χτύπησα κι εγώ ένα το πρωί, για να δούμε... ή το βρήκες αλλού;;
 
Απο playasia...ελπίζω να έχει καλούτσικη οθόνη!
 
Για το κρεββάτι μια χαρά θα είναι :) Έχει και τιβι-άουτ!
 
Με παιχνίδια τι γίνεται ; Θέλω να πω , θα παίζει μόνο εκείνα τα 20 ή θα βγουνε και νές κασέτες (μάλλον χλωμό , ε ; ) ;
 
Μόνο εκείνα τα 20, δεν έχει θύρες και δεν νομίζω να το χακέψουν, αφού δεν το κάναν ήδη.

Παρεμπιπτόντως, παρήγγειλα ένα από το Play-Asia. Μετά από 5 εβδομάδες δεν μου είχε έρθει, τους το είπα και ζήτησα επιστροφή χρημάτων μια που το ήθελα για δώρο γενεθλίων και δεν θα προλάβαινα πλέον. Μου είπαν ότι χρειάζονται... μερικές εβδομάδες ακόμα για να το ψάξουν!!! Απαράδεκτο σέρβις, και μεγάλο κρίμα.

Ζήτησα από την τράπεζα ακύρωση της συναλλαγής...
 
Μπορεί να σκάλωσε στο τελωνείο Gryzor. Αν συμβαίνει αυτό δεν είναι δικό τους λάθος η καθυστέρηση.

Εγώ όποτε έχω πάρει από Play-asia μέσα σε 10 μέρες τα έχω λάβει.
 
Δεν κολλάει ποτέ τελωνείο πακετάκι των ?30. Αλλά, και στο τελωνείο να κόλλησε, μιλάμε για παραγγελία που έγινε τέλη Ιουλίου και ακόμα τίποτα...

Το πρόβλημά μου πάντως, δεν είναι με την καθυστέρηση, είναι με την αντιμετώπισή τους - αντί να παραδεχτούν ότι έχει χαθεί και να μου δώσουν τα λεφτά μου πίσω ή να στείλουν άλλο, μου είπαν να περιμένω άλλον ένα ενάμιση μήνα όσο το ψάχνουν! Τρελλαθήκαμε...
 
Και αν εσύ το έλαβες (όχι εσύ προσωπικά, λέμε τώρα) και κάνεις την πάπια? Δεν πρέπει να το ψάξουν να δουν που πήγε το δέμα? Δε λέω ότι θα τους πάρει 1 μήνα απλά μου φαίνεται λογικό να το ψάξουν πρώτα.

Όσο για το τελωνείο, είναι να μη σου τύχει.... έχω ακούσει μέχρι και βιβλίο να μπλοκάρουν ακόμα και ένα cd μουσικής.
 
Πίσω
Μπλουζα