Board James!

Marty McFly

RetroWannaBe
Joined
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
42
Αντιδράσεις
3
Ο James Rolfe είναι ένας τύπος στην ηλικία "μας" (35άρης δηλαδή!) που έχει ένα κανάλι στο You Tube που εδώ και 10 χρόνια περίπου έχει φτιάξει μια alter ego περσόνα, τον Angry Video Game Nerd, και ανεβάζει χιουμοριστικά βιντεάκια για video games. Αλλά εκτός από video games, έχει φτιάξει και μια άλλη περσόνα, τον Board James, και έχει κάνει μερικά χιουμοριστικά βιντεάκια σαν μικρού μήκους, για επιτραπέζια των '80s και '90s! Οπότε, αν ενδιαφέρεστε και θέλετε να γελάσετε, δείτε τα, και περιμένω τις εντυπώσεις σας!

Σας προτείνω να τα πάρετε με την σειρά, από το 1 μέχρι το 19, και μετά να δείτε και το making of βίντεο! Και αν βαριέστε να τα δείτε όλα, δείτε οπωσδήποτε τα "Mr. Bucket" και "Dream Phone", είναι πραγματικά πολύ έξυπνα και αστεία!

Επίσης, θα ήθελα να μου πείτε ποιά από αυτά θυμάστε να έχουν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, γιατί εκτός από το "Hero Quest", τα υπόλοιπα δεν μου λένε κάτι! Ίσως και να φταίει και ο αμερικάνικος τίτλος που έχουν, καθώς σχεδόν όλα μεταφραζόντουσαν στα ελληνικά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παρακολουθώ καιρό το site του και είχα δει και τον τομέα των επιτραπέζιων παιχνιδιών. Να είμαι ειλικρινής το Mr Bucket το ήξερα αλλά δεν θυμόμουν ότι ήταν τόσο παλιό. Εκτός αν ήρθε αργά στην Ελλάδα. Δείτε και διαφήμιση στο 8:17

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thanks φίλε! Ναι, όντως, το ψιλοθυμόμουν, αλλά δεν ήμουν απόλυτα σίγουρος, μάλλον είχα μεγαλώσει αρκετά όταν ήρθε στα μέρη μας!

Και η μετάφραση φυσικά...από "Mr. Bucket" σε "Τρελοκουβαδάκι!".

Επίσης, δεν ήξερα ότι υπήρχε και άλλος στην Ελλάδα που ξέρει τον James! Για δες λίγο αυτήν την σκηνή που φτιάχνει...σουβλάκι γύρο (και καλά!) στο ρομπότ, και την ατάκα που λέει στο 4:38!

https://www.youtube.com/watch?v=rvCCgPDcnvQ&feature=youtu.be&t=4m10s
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίστεψέ με, έχω δει σχεδόν όλα τα επεισόδια και τον "πάω πολύ". Και φυσικά αυτό που λέει για την Ελλάδα μου έκανε εντύπωση που το είπε...(Μας ξέρουν μέχρι το Αμέρικα).

Το συγκεκριμένο επεισόδιο με τον R.O.B. που παίζει Gyromite και Stack Up ήταν το 100 και εκεί που περιμέναμε review του E.T. τσακ σκάει το παραπάνω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έλα ρε, δεν το'ξερα! Αναρωτιέμαι πόσο τυχαίο ήταν, μιας και ο R.O.B. μοιάζει κάπως "φυσιογνωμικά" με τον E.T.!

Και σιγά το spoiler βρε! :p
 
Όχι μόνο τον ξέρω, ήμουν και donator για την ταινία του :)
 
Μπράβο! Εγώ δεν τον ήξερα ακόμα τότε, όταν την έφτιαχνε, ή τέλος πάντων δεν ήξερα ότι την γύριζε!

Δεν την έχω δει ακόμα. Καλή;
 
Όπως βλέπω βρέθηκε και το "Dream phone" με την ελληνική εκδοχή να λέγεται "Καρδιοχτύπια στο τηλέφωνο" και υπάρχει εδώ.
 
Όλα τα λεφτά τα ελληνικά ονόματα των αγοριών! Βάσος, Τόλης, Μηνάς, Ντίμης, Τέντυ, και...Αμάλ;;; :eek:

Και τι λέει στο τέλος η φωνή; "Λυπούμεθα (!!) ... αριθμός";;

Και καλά, που το βρήκε ο τύπος αχρησιμοποίητο;;
 
Marty McFly είπε:
Όλα τα λεφτά τα ελληνικά ονόματα των αγοριών! Βάσος, Τόλης, Μηνάς, Ντίμης, Τέντυ, και...Αμάλ;;; :eek:
Και τι λέει στο τέλος η φωνή; "Λυπούμεθα (!!) ... αριθμός";;

Και καλά, που το βρήκε ο τύπος αχρησιμοποίητο;;

Ναι Marty,Αμάλ, τι σου κάνει εντύπωση; Δεν ξέρεις πότε είναι του Αγίου Αμάλ; Μήπως ήθελαν να γράψουν Λάμα και κάναν αναγραμματισμό; Πως δεν έγραψαν και Κεμάλ δηλαδή :p .

Φαντάζεσαι αντί "Λυπούμεθα..." να έλεγε, "Ο αριθμός που καλείτε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή.." ή "Η κλήση σας είναι σε αναμονή. Παρακαλούμε μην κλείσετε αν δεν ακούσετε σήμα κατειλημμένο" :p
 
Ή ακόμα καλύτερα, να μπορούσες να έπαιρνες δωρέαν τηλέφωνα στο εξωτερικό τζάμπα!

(Και όχι μόνο τον Αμάλ και την παρέα του!)

Τελικά τι λέει η φωνή, μπορείς να ακούσεις;
 
Marty McFly είπε:
Μπράβο! Εγώ δεν τον ήξερα ακόμα τότε, όταν την έφτιαχνε, ή τέλος πάντων δεν ήξερα ότι την γύριζε!Δεν την έχω δει ακόμα. Καλή;
Η ταινία με απογοήτευσε γιατί ο ίδιος έπαιξε σχετικά λίγο. Ήταν γεμάτη άγνωστους χαρακτήρες που έπιασαν τα 3/4 του χρόνου της ταινίας. Δεν καταλαβαίνω γιατί.
 
Οπότε δεν πιάσανε και πολύ τόπο τα λεφτά σου! :p
 
Νέο επεισόδιο μετά από ΑΚΡΙΒΩΣ 2 χρόνια! (1/4/2013-1/4/2015!)

Omega Virus - Board James (Episode 20) Game Review


Μικρό, αλλά από τα καλύτερα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπάρχουν κι άλλα που έχουν ελληνική εκδοχή όπως το Mouse Trap ( η ποντικοπαγίδα), το Loopin Louie (ο ιπτάμενος Λούη), το Splat, το Key to the Kingdom (ο κυρίαρχος) και το Shark Attack (καρχαροδοντάκιας). Όντως ωραία διασκεδαστικά βιντεάκια που αξίζει να τα παρακολουθήσουν τουλάχιστον οι φαν του είδους!!
 
Ειχα δει το Mr. Bucket και καναδυο αλλα...πλακα εχει...

Δεν ξερω ποσο γνωστο ηταν στην Ελλαδα....βρηκα ενα σε παλιο βιβλιοπωλειο μαζι με το Beetle race.

1.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα