Boardgamegeek Καταχωρήσεις

Misa1989

RetroWannaBe
Joined
14 Mαϊ 2014
Μηνύματα
36
Αντιδράσεις
8
Καλημερα, δημιουργω αυτο το θεμα καταρχας χωρις να ξερω αν επιτρεπεται, αν ειναι δηλαδη διαφημιση του site που αναγραφω, αλλα για κανενα λογο δεν το κανω για διαφημιστικούς σκοπούς, παρα μόνον επειδη θεωρω πως ειναι ισως η καλυτερη βαση δεδομενων επιτραπεζιων που υπαρχει παγκοσμίως. Ο λογος που τα γραφω αυτα, είναι επειδη εχω αρκετα παλια επιτραπεζια ελληνικα, τα οποια δεν υπαρχει στην βαση δεδομενων του εν λογω site, και πιστευω οτι θα επρεπε να περαστουν, ειτε ως νεα προιοντα που ο περισσοτερος κοσμος δεν ξερει οτι υπαρχουν, ειτε επειδη υπαρχει η αντιστοιχη ξενογλωσση εκδοση, αλλα δεν εχει περαστει η ελληνικη, που πολλες φορες ειναι ενα διαμαντι και προσφερει αμετρητες αναμνησεις.

Εχω ηδη περασει καποια, αλλα καλω σε βοηθεια οποιον θα τον ενδιεφερε να βοηθησει στην καταγραφη της λιστας, με δικα του παιχνιδια, να τα φωτογραφησει, να γραψει πληροφοριες οπως εταιρια, χρονολογια, διαστασεις, και γενικα οπως μπορει ο καθενας να προσφερει.

Θεωρω πολυ στεναχωρο να υπαρχουν καταγεγραμμενες εταιριες οπως Δουρειος, Οδυσσεια κλπ

https://boardgamegeek.com/boardgamepublisher/24954/dourios

https://boardgamegeek.com/boardgamepublisher/24955/odysseia

και αλλες πολλες αλλα να μην υπαρχουν ουτε το εν δεκατο των παιχνιδιων που εχουν κατασκευασει, ουτε καν το ομορφο λογοτυπο τους.

Θα ηθελα τις ιδεες σας, αν συμφωνειτε η οχι, αν σας ενδιαφερει το θεμα, και αν μπορειτε να βοηθησετε προσφεροντας τις δικες σας πληροφοριες
 
Καλημερα!

Αδερφε,δεν θελω να σε απογοητευσω,αλλα θα παιδευτεις πολυ και ακρη δεν θα βγαλεις.... :precry:

Οταν ανεβασα το "Περιπετεια στην Βενετια" της AS, εφαγα περιπου κανα μηνα μεχρι να καταληξει να ειναι αυτο που βλεπεις!!!!

Οι τυποι -μαλλον Αμερικανοι - που εχουν το site,ειναι επιεικως απαραδεκτοι!!!!

Ενω τους ειχα ανεβασει ολο το παιχνιδι μαζι με τις οδηγιες,τελικα κρατησαν μονο 8 φωτογραφιες !!!!!

Καταρχας δεν θελουν φωτο με watermark....τις διαγραφουν!!!!!

Θελουν να τους πεις ακριβως πως παιζεται το παιχνιδι και να τους εξηγεις αναλυτικα τους κανονες!!!!!!!!!

Θελουν να τους ανεβασεις καθαρες φωτο και σε καλη αναλυση....οτιδηποτε αλλο παει στον κουβα!!!!!

Σου παραθετω ενδεικτικα μερικες φωτο παρακατω και τους λογους για τις οποιες "κοπηκαν" για να καταλαβεις

και να εχεις μια ιδεα για τι προκειται.....

attachment.php


We're sorry that we couldn't use the recent image that you uploaded to the Geek related to Adventure in Venice, and it was removed it from the system.
Reasons:

100% Other (specify)

Comments (optional):

no rules

attachment.php


We're sorry that we couldn't use the recent image that you uploaded to the Geek related to Adventure in Venice, and it was removed it from the system.
Reasons:

100% Other (specify)

Comments (optional):

no rules

....δηλαδη αν δεν ειναι αυτα οι κανονες του παιχνιδιου.....τοτε τι ειναι????????!!!!!!!!!!:burn::what:

Καθαρη φωτο με τις φιγουρες του παιχνιδιου.....

attachment.php


We're sorry that we couldn't use the recent image that you uploaded to the Geek related to Adventure in Venice, and it was removed it from the system.
Reasons:

100% Individual Component

Comments (optional):


...ενταξει....δεν παιζονται!!!!!!!!!!!!!

Φωτο με το λογοτυπο της εταιριας και ημερομηνια κυκλοφοριας του παιχνιδιου....

attachment.php


We're sorry that we couldn't use the recent image that you uploaded to the Geek related to Adventure in Venice, and it was removed it from the system.
Reasons:

20% Similar

10% Blurry

20% Badly Cropped

40% Irrelevant

10% Other (specify)

Comments (optional):

40% Irrelevant = 40% ασχετο.....ΑΣΧΕΤΟ!!!!!!!!!!:burn:

Οποτε αδερφε καταλαβαινεις για τι μιλαμε!!!!

Τα ελληνικα παιχνιδια ουτε καν τους νοιαζουν!!!!!

Πηγαινε απο περιεργεια και κοιτα οτιδηποτε αλλο μη ελληνικο παιχνιδι

και δες φωτο....θα φρικαρεις με τα σιχαματα που εχουν ανεβασει!!!!!!

Γνωμη μου.....

Οτι ελληνικο παιχνιδι εχεις,καλυτερα να κανεις μια παρουσιαση εδω στο retromaniax...

πιστεψε με....θα εκτιμηθει 1.000 φορες καλυτερα!!!!!!! ;)
 
:( Με στεναχωρουν πολυ αυτα που γραφεις.. Καταρχας ειμαι κοπελα, Ναυσικα χαρηκα! Μου εχει τυχει και εμενα καμια φορα αυτο που λες..μου εχουν αρνηθει καποιες φωτο, αλλα 9 στις 10 τις δεχονται. Καποιες φορες απλα πεφτεις σε καποιον που εχει ξυπνησει στραβα, τι να κανουμε παντου συμβαινουν αυτα.. Αλλα συνεχιζω να ασχολουμαι γιατι πιστευω οτι οντως εχουν κανει καλη δουλεια. Μπραβο σου παντως για την προσπαθεια! Αξιζει να ασχοληθουμε πιστευω και να επιμεινουμε
 
Misa1989 είπε:
:( Με στεναχωρουν πολυ αυτα που γραφεις..
Κι ομως....συνεβησαν!!! :(

Misa1989 είπε:
Καταρχας ειμαι κοπελα, Ναυσικα χαρηκα!
ΟΥΠΣ!!!!.... :eek: ....1.000 Συγνωμη....:[

Σταυρος!!! :flower:

Misa1989 είπε:
Μου εχει τυχει και εμενα καμια φορα αυτο που λες..μου εχουν αρνηθει καποιες φωτο, αλλα 9 στις 10 τις δεχονται. Καποιες φορες απλα πεφτεις σε καποιον που εχει ξυπνησει στραβα, τι να κανουμε παντου συμβαινουν αυτα.. Αλλα συνεχιζω να ασχολουμαι γιατι πιστευω οτι οντως εχουν κανει καλη δουλεια. Μπραβο σου παντως για την προσπαθεια! Αξιζει να ασχοληθουμε πιστευω και να επιμεινουμε
Μα εδω δεν μιλαμε για 1-2 φωτο.... :eek:

Εδω,μιλαμε οτι αφησαν απ'εξω ολες τις οδηγιες του παιχνιδιου!!!!!!!!!! :eek:

"Συγνωμη κυριοι.....δεν ηξερα οτι τα θελετε ολα στα αγγλικα επειδη δεν μπορειτε να διαβασετε Ελληνικα!!!!!".....:mad:

 




Ευχαριστω παντως για τα καλα σου λογια... ;) ....

....αλλα οπως θα διαπιστωσες,ουτε καν εχουν ασχοληθει μαζι του....ουτε ενα σχολιο....μια ερωτηση....κατι....τιποτα!!!!! :(

Μονο ο δημιουργος και οσοι το γνωριζουν το βλεπουν.... :(

Anyway....δεν πτοουμαστε! :D
 
stayros είπε:
"Συγνωμη κυριοι.....δεν ηξερα οτι τα θελετε ολα στα αγγλικα επειδη δεν μπορειτε να διαβασετε Ελληνικα!!!!!".....:mad:

 


Δηλαδή Σταύρο πιστεύεις ότι λόγω των Ελληνικών κάνουν νερά αυτοί εκεί οι τύποι;
 
johnny19818 είπε:
Δηλαδή Σταύρο πιστεύεις ότι λόγω των Ελληνικών κάνουν νερά αυτοί εκεί οι τύποι;
Κατα πασα πιθανοτητα....ναι!!!

Και αν σε καποιες φωτο δεν εγραφα λεζαντες απο κατω στα αγγλικα,τωρα δεν θα ειχαμε τιποτα για να βλεπουμε!!!!

Δεν ξερω.....εχουν θεμα με τα ελληνικα!!!

Δεν τους κατηγορω για την δουλεια που εχω κανει,η οποια ειναι φοβερη και μπραβο τους,

αλλα στο θεμα παρουσιασεων των ελληνικων παιχνιδιων....ειναι εντελως φαουλ!!!!!!!!
 
Σταύρο καταχωρησα στην ελληνικη εκδοση του Περιπετεια στην Βενετια την φωτογραφια σου και την δεχτηκαν αμεσως ;)
 
Misa1989 είπε:
Σταύρο καταχωρησα στην ελληνικη εκδοση του Περιπετεια στην Βενετια την φωτογραφια σου και την δεχτηκαν αμεσως ;)
Φίλε Σταύρο δεν πείθεις :tease: Εδώ η Ναυσικά τα κατάφερε με τη μία. (Γεια σου Ναυσικά και καλώς όρισες.) Μήπως θέλουν γυναίκα να τους στέλνει;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχα οχι οχι υπαρχουν και γυναικες που κανουν αποδοχη τις φωτος.. :p φιλε johnny πρεπει να βοηθησεις και εσυ! :p
 
Ναυσικά θα σου ήταν κόπος να έβαζες και δω παρουσίαση των παιχνιδιών? Στη συνέχεια θα τα περάσουμε στην ARK http://retrodb.gr/ark/?q=klassika-epitrapezia-gallery_page καθώς προσπαθούμε να κάνουμε καταχώρηση των ελληνικών ρετρο παιχνιδιών. :)
 
Kambia, οσα εχω ξεκινησει να περναω υπαρχουν ηδη, εδω εχετε πολυ μεγαλη λιστα ελληνικων που ουτε καν ηξερα οτι υπαρχουν!

johnny19818, ψαξε αν ενα παιχνιδι που εχεις υπαρχει στα αγγλικα, η στα ελληνικα στο boardgamegeek. Αν υπαρχει στα αγγλικα, εχει κατεβαινοντας κατω μια λιστα που λεει versions, εκει μπορεις να καταχωρησεις την αντιστοιχη ελληνικη, και αν ανεβασεις και φωτογραφια του παιχνιδιου, μπορεις και να βαλεις εικονα της version το εξωφυλλο του παιχνιδιου
 
Misa1989 είπε:
Σταύρο καταχωρησα στην ελληνικη εκδοση του Περιπετεια στην Βενετια την φωτογραφια σου και την δεχτηκαν αμεσως ;)
Σε ευχαριστω πολυ Ναυσικα!!!!! :flower: :flower: :thanx2: :thanx2:

johnny19818 είπε:
Φίλε Σταύρο δεν πείθεις :tease: Εδώ η Ναυσικά τα κατάφερε με τη μία.
Α,ναι? Δεν πειθω?

Γιατι εγω θυμαμαι αλλα...και μαλιστα προσφατα!!!!......
smiley-music037.gif
"]
smiley-music037.gif
[/url]
 
Πίσω
Μπλουζα