BON JOVI θα πατε?

offtopic

Don....εσύ είσαι στο άβαταρ; :D :D:D
 
Rygar είπε:
offtopic
Don....εσύ είσαι στο άβαταρ; :D :D:D
offtopic-oui c est Don a l avatar..

on topic τωρα..

27 χρονια περιμενα... :D θενξ γκαντ..

οχι καπνογονα δε βγαλαμε τελικα,(μας την ειπαν κατι γνωστοι σεκιουταδες)αλλα παλι γραψαμε ιστορια..(το...λουλουδικο που επεσε στο bed of roses...ε ναι.

τα...στριγκακια ε,ναι..)

περισοτερα αυριο..
 
ηατν απλα φοβερος,οτι περιμενα το πηρα,ο κοσμος κρεμοταν απο τα χειλη του οτι ζητουσε το εκτελουσαμε πιστα,ειχαμε γινει ενα

δεν περιγραφετε μπον εισαι υπεροχος μοναδικος και σε λατρευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ήταν όντως μια ολοκληρωμένη συναυλία που την περίμενε πολύ κόσμος. Έπρεπε να παίξουν Runaway και Lay your Hands on me, αλλά χαλάλι.

Στα αρνητικά θα βάλω τα λουλούδια που έπεφταν στον Bon στο Bed of Roses (θύμιζε λίγο μπουζούκια η σκηνή) και ο Ritchie που φάνηκε πολύ βαρύς και κουρασμένος από τις καταχρήσεις (κάποιες φορές η φωνή του δεν έβγαινε).

Θα ήθελα, όπως και πολλοί, να τους δω όταν ήταν στις δόξες τους πριν από 15-20 χρόνια και όχι τώρα που πάνε να βγάλουν ένσημα για την σύνταξή τους.

Υ.Γ. δεν είμαι ντράμμερ, αλλά πιστεύω ότι τα κομμάτια τους δεν έχουν δύσκολα μέρη, γιατί ο Torres έδειχνε ότι προσπαθούσε πολύ για να τα παίξει; (αχ, καημένε Lombardo)
 
Σχεδον 2,5 ωρες τραγουδουσε ασταματητα, περιμεναμε και εμεις να παιξει το Runaway αλλα δεν πειραζει γιατι τα εδωσε ολα στην συναυλια.
 
..λοιπον,επειδη ΔΕΝ διαβαζετε τι γραφουν οι αλλοι και επειδη εχει γινει της μουρλης απο το πρωι(βαλτε στο google" bon jovi γαρυφαλλα")μεχρι και σε πρωιναδικα εγινε αναφορα,ναι ο Δων και οι ομοιοι του(amici miei..)ειναι υπευθυνοι για το φαιδρον της καταστασης..το εδωσα αμεσως αποκλειστικο στο φορουμ και σημερα ολη ...η κοσμικη και μη Αθηνα ψαχνει να βρει ποιοι

[edit] ηταν αυτοι με τα γαρυφαλλα..χεχχεχεχεε...

σπεσιαλ θενξ στη Ναντια που πηγε και ψωνισε τα στριγκακια και συνεβαλε στον μετριασμο του ..εξευτελισμου..χεχχεχε...

Στα μη σοβαρα τωρα..Σπειρανε,ο Τζων βγηκε λιγο κουρασμενος,εκανε 1-2 λαθακια,-ανθρωπινο ειναι και οχι προηχογραφημενο αλλωστε-αλλα μετα ανεβηκε και σ αυτο σιγουρα συνεβαλλε το κοινο.Για το πολυ καλο σετ λιστ ,ας μη διαμαρτυρομαστε,αφου το αλλαζουν συνεχως.

Αν δεν ερχοταν ο Σαμπορας θα ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ μειον..

πολυ καλα λογια για τα σαπορτ και ειδικα τους Breakers..

θα επανελθω με φωτο και σχολια..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξερω γω...καλά ήταν. :D

Πολύ θα ήθελα να κάνω κοπυ πέιστ το κείμενο που έγραψα στο μπλογκ μου αλλά θα πέσει πολύ εντιτ.

Οπότε κάντε κλικ στο λινκ απκάτ. :cool:
 
Dragon_K. είπε:
Πολύ θα ήθελα να κάνω κοπυ πέιστ το κείμενο που έγραψα στο μπλογκ μου αλλά θα πέσει πολύ εντιτ.

Οπότε κάντε κλικ στο λινκ απκάτ. :cool:
Ακου Γιαννης Μποτζόβης! αχαχαχααααααααααααααααααααααααα κλαίω!!!!!
 
ζηλευετε ρεεεεεεεε...γιατι στα λαιβ που πατε ,ειναι 3 γυναικες και οι 5 χοντρες!

χεχεχεεε...
 
Πηγα...περασα τελεια...2 ωρες και 23 λεπτα επαιξαν...σε συνθηκες αφορητης ζεστης...το set list αρχικα δεν περιειχε το Always,,,αλλα το Dry county και το Βlood on blood τα οποια δεν ακουστηκαν,,,,next time...οσο για τα πικροχολα σχολια που ακουγονται....αναμενομενα....εξαλλου ολοι στην Ελλαδα ειμαστε ''ειδικοι''....
 
Dragon_K. είπε:
Οπότε κάντε κλικ στο λινκ απκάτ. :cool:
Έκανα και ακόμα χασκογελάω μόνος μου. :)

Ειδικά αυτό με τα "περιζήτητα" του Jon...καραLOL!
 
Ηθελέστα και παθέστα Dragon. Εμείς σε ξέραμε για ατσάλινο αγόρι...

2u6i52x.jpg


:rofl:
 
μουχαχαχααααααααααααααααααααααααααα!!!!!
 
Dragon, ο λαος απαιτει να κανεις συχνοτερες αναρτησεις στο blog σου
 
Αν ολα τα παραπανω εχουν σχεση με το thread...παω πασο...
 
Βρε πλακα κανουμε, ξεκόλλα! :D :D:D Αλλωστε γουστα ειναι, σ'αλλους αρέσει, σ'αλλους όχι. Και από τη στιγμή που αναφερόμαστε σε δημόσια πρόσωπα (που ΔΕΝ είναι και γονείς μας), θα τα κριτικάρουμε αναλόγως πώς τους δέχεται ο καθένας.

Να ορίστε τί είχε κυκλοφορήσει για τους αγαπημένους μου Scorpions:

Αφιερωμένο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το live ήταν καλό, διασκέδασα όπου μπορούσα, γουσταρα σε μερικά λίγα κομμάτια που μου αρέσουν αλλά πιο πολύ μου άρεσε η ατμόσφιαρα του κοσμου (λαοθάλασα πραγματική) έτσι όπως τον έβλεπα να τα δίνει όλα σε μερικά σημεία και δικαίως, αλλά να κόψω φλέβες δεν το έκανα.

Για φανμπόηδες. bonjoviτσες (κατά το ρουβίτσες) και αυτούς που πάνε σε τέτοια live μια φορά στα πέντε χρόνια θα ήταν και εμπειρία ζωής, το καταλαβαίνω.

Από εκεί και πέρα όμως η ένστασή μου είναι συγκεκριμένη και με αποδείξεις, πως να το κάνουμε τώρα.

Το σετ συγκριτικά με τις άλλες χώρες ήταν μικρό και για του λόγου του αληθές η επόμενη στάση τους στην Αυστρία είχε στο σετ τα παρακάτω 28 κομμάτια !!!.

1.Raise Your Hands

2.You Give Love a Bad Name

3.Born to Be My Baby

4.We Weren't Born to Follow

5.Superman Tonight

6.It's My Life

7.In These Arms

8.The Radio Saved My Life Tonight

9.Runaway

10.We Got It Goin' On

11.Captain Crash & the Beauty Queen From Mars

12.Bad Medicine / Hot Legs / Old Time Rock & Roll

13.(You Want To) Make A Memory

14.Hallelujah

(Leonard Cohen cover)

15.I'll Be There For You

16.Who Says You Can't Go Home

17.I'll Sleep When I'm Dead

18.Someday I'll Be Saturday Night

19.Have a Nice Day

20.Keep the Faith

Encore:

21.Whole Lot Of Leavin'

22.Wanted Dead or Alive

23.Thorn in My Side

24.Blood on Blood

25.Livin' on a Prayer

Encore 2:

26.Wild Is The Wind

27.Always

28.These Days

Τι άλλο να πω δηλαδή ?
 
rock 070.jpg

..περιττο να πω οτι ο Γιαννακης ο Μποτζοβης εχει γινει αφισσα ηδη..(παιζει κοπυραιτ..?)αλλα αυτα τα βγαζουν εγκαιρως,να το τυπωσουμε μπλουζακι,να γινει μεγαλυτερο τζερτζελο..

rock 074.jpg
 
dim μην αρπαζεσε μονιμα υπαρχουν κακιες ακομα και τελειος να ηταν κατι κακο θα βρησκοταν

για μενα παντως ειναι πλεον θεος

και αν ξαναερθει εγω δινω και ολο τον μισθο μου να τον ξαναδω μπορει να μην ειπε καποια κομματια που και εγω περιμενα αλλα καποια που για τους αλλους ηταν αγνωστα αλλα ευτηχως εγω τα ηξερα ως φανατικη οπαδος του τυχαινει να εχω τα παντα απο τον κουκλο

αλλα αφου ειπε τον υμνο μου-it's my life-εγω ειμουν ικανοποιημενη

και το κυριοτερο ειμουν στον ιδιο χωρο μαζι του και ευχαρηστω τον θεο γι'αυτο και επισης χερομαι που δεν ξερω μουσικη και μπορω να απολαμβανω την ομορφια της μουσικης χωρις να αναλυω το καθετι

ενα πραμα δεν μπορω να καταλαβω μονο σε εποχη κρισης γιατι μερικοι δινουν ενα ποσο να ακουσουν κατι που δεν τους αρεσει???????????????
 
Πίσω
Μπλουζα