Cadillacs & Dinosaurs (Review)

δεν θυμαμαι αν ειπωθηκε,αλλα γιατι μοιαζουν ΤΟΟΟΣΟ πολυ μερικα παιχνιδια μεταξυ τους,και στα γραφικα,και χαρακτηρες,κινησεις,πλοκη κτλ? ειναι τα περισσοτερα της ιδιας εταιριας,ειχαν δουλεψει ιδιοι ανθρωποι της παρςγωγης του παιχνιδιου και στη μια και στην αλλη εταιρια? η απλως ειναι copy-paste μεταξυ τους,κλεβανε? χαχα

μερικα παραδειγματα ειναι, final fight, cadillacs and dinosaurs, knights of.. κτλ κτλ..καταλαβατε εσεις..

ξερει κανεις να με απαντησει,το εχει ψαξει το θεμα καποιος?

Υ.Γ. μπορεις Billy να ανοιξεις και ενα θεμα,σαν ο πλεον γνωστης και ψαγμενος θεμα,με παιχνιδια που μοιαζουν μεταξυ τους,κι αν δουλευαν διαφορα projects μερικα ιδια ατομα,γι αυτο βγηκαν σχεδον ιδια πολλα παιχνιδια...εεε???καλη ιδεα μου?
 
Φιλαρακι δεν χρεαζεται να ανοιξω θεμα γιατι μπορω να στο απαντησω με ενα post γιατι ειναι πολυ απλη η απαντηση.Τα Final fight,The punisher,Alien vs predator,Knights of the round,Warriors of fate,cadillacs and dinosaurs,captain commando,the king of dragons,armored warriors,Dungeons and dragons: Tower of doom,Dungeons and dragons: Shadow over mystara,Battle circuit μοιαζουν ολα μεταξυ τους γιατι πολυ απλα ειναι ολα παιχνιδια της Capcom οταν μεσουρανουσε στα Beat'em ups.
 
αρα,και για ολα αυτα τα υπεροχα παιχνιδια απαντησα CAPCOM ,αντι για κοναμι,στην δημοσκοπηση που εβαλες σε αλλο,σχετικο θρεντ..

ευχαριστω για την απαντηση φιλε..
 
Η σειρά Cadillacs and Dinosaurs παιζόταν στον ANT1 από το 1994 μέχρι το 1995. Την έβλεπε κανένας μικρός;
 
εγω νομιζω ειχα δει..αλλα βαλε βιντεο,να θυμηθουμε λιγο..
 
[video=youtube_share;V9c2K4Jl5LI]

Στα Ελληνικά λεγόταν Κάντιλακς και Δεινόσαυροι και παιζόταν κάθε Σάββατο στις 9:30, μετά το Sonic αλλά πριν το Super Mario Bros 3, το James Bond Jr και τους Power Rangers.
 
ναι,ναι..το ειχα δει μερικες φορες κι αυτο..

γενικα παντως, ποτέ δε μου αρεσε κατι που ειχα παιξει σε παιχνιδι,να το βλεπω σε μικυ μαους η το αντιθετο..οπου το ειχα πρωτοδει και ηταν γνωστο ,εκει μου αρεσε να μενει..οπως και σ αυτη την περιπτωση,καμια σχεση το παιδικο με το arcadoπαιχνιδο, εχασε πολυ..
 
Όσες φορές και να διαβάσω το review σου δεν το βαριέμαι, για το αγαπημένο μου παιχνίδι. Respect για το φοβερό review και να είσαι πάντα καλά και πορωμένος full με τα arcades!
 
Το παιχνίδι μου φαίνεται δύσκολο. Πες μου σε παρακαλώ εσύ το τερματίζεις με 1 credit?
 
Ναι φιλε μου το τερματιζω με ενα credit με τον Mustapha παντα.Φυσικα και ειναι δυσκολο παιχνιδι αλλα αν του παρεις τον αερα και με πολυ προπονηση φυσικα θα καταφερεις να το τελειωσης με ενα credit.Και αυτο οπως και πολλα αλλα θελω να τα ανεβασω στο καναλι μου στο youtube αλλα εχω μπλεξει με κατι indie παιχνιδια τον τελευταιο καιρο και με τρωνε τον λιγοστο ελευθερο χρονο που εχω.Αν θες κατι και μπορω να βοηθησω πεστο μου και θα το γραψω.
 
metalcandyman είπε:
Ναι φιλε μου το τερματιζω με ενα credit με τον Mustapha παντα.Φυσικα και ειναι δυσκολο παιχνιδι αλλα αν του παρεις τον αερα και με πολυ προπονηση φυσικα θα καταφερεις να το τελειωσης με ενα credit.Και αυτο οπως και πολλα αλλα θελω να τα ανεβασω στο καναλι μου στο youtube αλλα εχω μπλεξει με κατι indie παιχνιδια τον τελευταιο καιρο και με τρωνε τον λιγοστο ελευθερο χρονο που εχω.Αν θες κατι και μπορω να βοηθησω πεστο μου και θα το γραψω.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Εμένα μου φαίνεται δύσκολο αλλά εφ'οσον υπάρχεις εσυ που το τερματίζεις με 1 credit σημαίνει οτι η δυσκολία του είναι σε ανθρώπινα επίπεδα! Respect που το τερματίζεις με μόνο 1 credit:bow: Είσαι πολύ μεγάλος παίκτης! :award: Αν χρειαστώ βοήθεια θα απευθυνθώ σε σένα!

EDIT: Αν ανέβαζες το video θα ήταν πολύ χρήσιμο για πολύ κόσμο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eιμαι ενας απο τους χιλιαδες η εκατομμυρια που το κανουν αυτο φιλαρακι μου δεν ειναι και κανενα τρομερο επιτευγμα.Θα προσπαθησω να το ανεβασω παντως οπως εχω ανεβασει και πολλα αλλα μολις τελειωσω με δυο Indie που ασχολουμαι οπως ειπα γιατι αν τα παρατησω τωρα θα χασω την μπαλα.
 
metalcandyman είπε:
Eιμαι ενας απο τους χιλιαδες η εκατομμυρια που το κανουν αυτο φιλαρακι μου δεν ειναι και κανενα τρομερο επιτευγμα.Θα προσπαθησω να το ανεβασω παντως οπως εχω ανεβασει και πολλα αλλα μολις τελειωσω με δυο Indie που ασχολουμαι οπως ειπα γιατι αν τα παρατησω τωρα θα χασω την μπαλα.
Ωραία θα περιμένω να το δώ! :worship:
 
Τρομερο παιχνιδι,απο τα αγαπημενα μου arcade που εχω λιωσει!!
 
metalcandyman είπε:
Eιμαι ενας απο τους χιλιαδες η εκατομμυρια που το κανουν αυτο φιλαρακι μου δεν ειναι και κανενα τρομερο επιτευγμα.Θα προσπαθησω να το ανεβασω παντως οπως εχω ανεβασει και πολλα αλλα μολις τελειωσω με δυο Indie που ασχολουμαι οπως ειπα γιατι αν τα παρατησω τωρα θα χασω την μπαλα.
Ωραία θα περιμένω να το δώ! :worship:
 
subzero79 είπε:
παιχνιδαρα το ειχε στο χωριο μου και το παιζαμε μανιωδως μαζι με τον κολλητο μουτο αγαπημενο μου αντικειμενο ηταν το armstone επαιρνες φορα και την εσκαζες του αντιπαλου στην μαπα

χεχεχεχεχεχεχ δεν εκανε πολυ ζημια αλλα ειχε πολυ γελιο
Άχαχαχα, ναι τη θυμάμαι την πέτρα. Την έπερνες και την κοπανούσες. Ήταν πραγματικά μιας χρήσης :)

Ή το άλλο που μου άρεσε, το τουφέκι το τρελό που τους σούταρες όλους και μετά το έπιανες από τη μύτη και τους κοπανούσες. Τρελά ξυλίδια. Γιατί δεν βγαίνουν τέτοια παιχνίδια πια;

Θυμάμαι που έπαιζα αυτό και μετά το Punisher. Στην αρχή σε έναν παλιό emulator τον Callus, σε έναν Pentium 200mmx. Το Cadillacs παραήταν μεγάλο και το τάϊζα. Το Punisher ήταν πιο σύντομο και με 2-3-4 κέρματα το έβγαζα, οπότε φαντάζομαι θα είναι πιο εύκολο να τερματιστεί με ένα κατοστάρικο. Το Cadillacs όμως θα θέλει πολύ υπομονή. Metalcandyman θαυμάζω το skill σου και τον ενθουσιασμό να ξεσκίζεις coin ops, είναι κάτι που οι περισσότεροι δεν έχουμε την υπομονή και απλώς ρίχνουμε κατοστάρια (στο MAME) και mindless button mashing για να το τελειώνουμε.
 
Τελειο review!!σε καθε επισκεψη στα arcades εννοειται και θα επαιζα και το cadillacs διπλο η μονο ηταν και ειναι απολαυστικοτατο!!πολυ κολλημα!!
 
Φοβερό review Βασίλη και φοβερό / κλασικό παιχνίδι. :)

Εννοείται όποιος δεν το έχει παίξει πρέπει να το κάνει ...χθες :)
 
Πίσω
Μπλουζα