Camelot 3000 - Star Comics

Λόρδε όταν λες την ιστορία των 12 τευχών τι εννοείς; Τα αμερικάνικα τεύχη; Γιατί εδώ...6 με το ζόρι έφτασε!!! Και ναι τα έχω όλα χεχε!!!
 
Ναι, 12 ήταν τα τεύχη όπως βγήκαν στην Αμερική. Τα 6 δικά μας ήταν διπλά σε μέγεθος, δημοσιεύτηκαν όλα δηλαδή κι εδώ :)
 
Α, ευχαριστώ για την πληροφορία γιατί με βλέπω να έψαχνα για τα υπόλοιπα έξι :D
 
Kαι εγω μικρος θυμαμαι να τα συλλεγω οποτε τα εβρισκα.Επισης ειχε γινει πολυ καλο promotion αφου επαιζε και διαφημιση στην τηλεοραση οπου περιελαμβανε ολους τους τιτλους της Star Comics.Να πουμε και δυο λογια για τους δημιουργους.O Brian Bolland ειναι θρυλος των κομικς αγγλος στην καταγωγη ξεκινησε την καριερα του που αλλου; στο 2000ΑD φυσικα εχοντας στο βιογραφικο του μερικες απο τις καλυτερες ιστοριες που εκδοθηκαν ποτε (ειναι και ''μπαμπας'' των Dark Judges).Επισης εκανε και αλλες ιστοριες σε αλλα βραχυβια περιοδικα.Η καριερα του εκτοξευθηκε στην αμερικη οπου ειχε αποκλειστικο συμβολαιο με τη DC σκιτσαροντας το μοναδικο ''Batman:The Killing Joke'' του Αlan Moore φυσικα.Τα τελευταια χρονια κανει αποκλειστηκα εξωφυλλα τα οποια ειναι απιστευτα!!Ο Μike W.Barr δουλευε και αυτος σποραδικα στη DC και στη Μalibu.Εχει αποσυρθει εδω και πολλα χρονια.

Αυτη την εκδοση εχω σκοπο να την παρω κι εγω πραγματικα ειναι υπερπολυτελης σε μια απο τις καλυτερες ιστοριες οπου εκδοσε η DC.
 
Καλησπερα. Υπαρχει τροπος να βρω τα τευχη 5 και 6;;; Δεν ηξερα οτι βγηκαν ποτε! Μικρος τα αγοραζα και εψαχνα σαν τρελος να βρω το επομενο τευχος. Εχω τα 4 πρωτα. Δεν ξερω πως τελειωνει η ιστορια..
 
songless_bird είπε:
Καλησπερα. Υπαρχει τροπος να βρω τα τευχη 5 και 6;;; Δεν ηξερα οτι βγηκαν ποτε! Μικρος τα αγοραζα και εψαχνα σαν τρελος να βρω το επομενο τευχος. Εχω τα 4 πρωτα. Δεν ξερω πως τελειωνει η ιστορια..

Ίσως σε καλύπτει κάτι από εδώ

Αλλιώς κοιτάς δημοπρασίες και παλιατζίδικα.
 
Παντως κι εγω, οταν τα ειχα βρει σε ενα πρακτορειο ειχε τα 4 πρωτα μαζεμένα. Τα 5-6 επρεπε να ψαξουμε αλλου να τα βρουμε καμποσο καιρο αργοτερα, προφανως ηταν πιο σπανιες εκδοσεις.

(Παντως το τελος δεν ειμαι σιγουρος αν μου αρεσε)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit]Τελικα τις αγγλικες εκδοσεις τις διαβασα. Περιεργο τελος...Και μιλαω για την τελευταια εικονα με το σπαθι!

Παντως θελω τα ελληνικα για να εχω ολοκληρωμενη τη συλλογη. Πραγματικα δεν ηξερα οτι βγηκαν 5 και 6. Ειχα τα τρια πρωτα και τυχαια βρηκα το 4 σε καποιες διακοπες που πηγα πριν 15 χρονια.

Online που εψαξα οι τιμες για τα ελληνικα 5 6 ειναι εξωφρενικες. 35? το ενα! Θεσσαλονικη δεν εχουμε "μοναστηρακι" να ψαξω παντως...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
songless_bird είπε:
[...] Θεσσαλονικη δεν εχουμε "μοναστηρακι" να ψαξω παντως...

Έχουμε όμως Μπιτ Παζάρ! ;)

Κάνε μια βόλτα - δεν έχεις τίποτα να χάσεις! :)
 
songless_bird είπε:
[edit]Τελικα τις αγγλικες εκδοσεις τις διαβασα. Περιεργο τελος...Και μιλαω για την τελευταια εικονα με το σπαθι!Παντως θελω τα ελληνικα για να εχω ολοκληρωμενη τη συλλογη. Πραγματικα δεν ηξερα οτι βγηκαν 5 και 6. Ειχα τα τρια πρωτα και τυχαια βρηκα το 4 σε καποιες διακοπες που πηγα πριν 15 χρονια.

Online που εψαξα οι τιμες για τα ελληνικα 5 6 ειναι εξωφρενικες. 35? το ενα! Θεσσαλονικη δεν εχουμε "μοναστηρακι" να ψαξω παντως...
Ε όχι και 35 ευρώ το ένα!!!! Εγώ τα πήρα πολύ πιο φθηνά. Αν κάποιος πήγε να σου πουλήσει τα τεύχη αυτά στη τιμή αυτή είναι το λιγότερο ληστής!!! Όντως τα τεύχη 5 και 6 είναι πιο σπάνια από τα 4 πρώτα αλλά βρίσκονται με λίγη τύχη και πολύ ψάξιμο. Πληροφοριακά, τα 4 πρώτα τεύχη κοστίζουν βαριά 5 ευρώ ενώ τα 5 και 6 ίσως τα βρεις 7 ή ακόμη και 10 ευρώ. Μην δεχτείς τίποτε παραπάνω και τους κάνεις να τρίβουν τα χέρια τους!!!
 
Σε online ελληνικο καταστημα εχουν αυτη τη τιμη ως αμεταχειριστα. Σε δημοπρασιες οντως τα 4 πρωτα τα βρηκα πολυ φτηνα.
 
Lord_Makro είπε:
Ναι, 12 ήταν τα τεύχη όπως βγήκαν στην Αμερική. Τα 6 δικά μας ήταν διπλά σε μέγεθος, δημοσιεύτηκαν όλα δηλαδή κι εδώ :)
σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες Lord_Makro. Νόμιζα και'γω ότι στην Αμερική είχε κυκλοφορήσει περισσότερο υλικό...
 
Πίσω
Μπλουζα