Candy Candy CELS

Συγχαρητηρια Juanita :award:

Εχω την εντυπωση οτι το δευτερο cel με τον Αλμπερτ ειναι απο το τελευταιο επεισοδιο, οταν της εχει εξηγησει οτι ειναι ο μεγαλος θειος William και περπατανε στο δασος.

To πρωτο, ειναι φυσικα στα ορυχεια, την πρωτη μερα που φτανει και πρεπει να αντιμετωπισει τους καταδικους.

Mπραβο και παλι! Εντυπωσιακες αγορες :clap:
 
Πάντα τέτοια Juanita!!Σε λίγο νομίζω όλες οι Candy sisters θα έχουν και από ένα δικό τους cel.Όταν μαζέψουμε αρκετά να κανονίσουμε προβολή και να καλέσουμε και τον Παυλίδη να κάνει την μεταγλώττιση! :p
 
Nαι, εχεις δικιο akaliakoukou...τα ποσα ειναι εξωφρενικα...γι'αυτο και δεν τα αγοραζει κανεις ;)
 
Το δικό μου πάντως το πέτυχα σε ευκαιρία.


Η (ίδια) τύπισσα είδε και απόειδε και έρριξε την τιμή.
:angry:


Πάντως είχε αποτέλεσμα γιατί άλλο ένα δικό της που ήθελα να αποκτήσω
:fever: μάλλον το πούλησε...
 
Μόλις διάβασα αυτό και το βρήκα πολύ ενδιαφέρον...

Θέλω αν δεν το γνωρίζετε ήδη, να ρίξετε μια ματιά σας παρακαλώ!!!

http://candyterry.com/forums/index.php?showtopic=3205&st=0&p=109282entry109282

Παρόλο που τα αγγλικά μου δεν είναι σε καλή κατάσταση, νομίζω ότι κατάλαβα καλά!

Και έχω την εξής απορία.

Κυκλοφορούν στην αγορά cels που δεν είναι original?

Κι αν αυτό ισχύει, πως μπορούμε να ξεχωρίσουμε αν κάποιο είναι αυθεντικό?

Είναι κρίμα να δώσει κάποιος ένα ποσόν για να αγοράσει κάτι που το θεωρεί original και τελικά να πέσει θύμα απάτης!

Σιχαίνομαι την κοροϊδία, και πολύ φοβάμαι πως κάποιοι προσπαθούν να βγάλουν λεφτά, με ανέντιμο τρόπο!!!
 
Νομίζω πως δεν είναι εύκολο να ξεχωρίσεις το αυθεντικό από το ψεύτικο.

 


Ένα cel μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε πάρα πολλές σκηνές.



Αν έχεις προσέξει στο anime οι Ρανγκαναίοι και η Ελρόϋ ακόμη και μετά από χρόνια φορούν τα ίδια ρούχα. (και όχι επειδή δεν είχαν χρήματα...
:D )


Το κακό είναι πως εκμεταλλεύονται την πλασματική μας ανάγκη ν΄αποκτήσουμε κάτι από το anime που αγαπήσαμε πληρώνοντάς το αδρότατα.



Δεν είναι τυχαίο πως ξοδεύουμε περιουσίες στο Ιντερνετ για ευτελούς πραγματικής αξίας πράγματα.


 


Αυτό το cel ενδεχομένως να είναι ψεύτικο, μου κάνει όμως εντύπωση που ο ίδιος το ξαναπόσταρε χωρίς ενδοιασμό. Μήπως κάπου το αναφέρει;;;;



Αλλιώς θα πρέπει να είναι θρασύτατος ή μεγάλο λαμόγιο και να κάνει απλώς τις αρπαχτές του.
 
Αν διαβασατε και πιο κατω του εστειλαν e-mail και ο τυπος τους απαντησε οτι το cel ειναι πουλημενο, απλα δεν ανανεωσε την σελιδα με την φωτογραφια.
 
Βρε akaliakoukou μου δεν έχεις ύπνο και πας να κάνεις και εμάς να χάσουμε τον δικό μας;;;; :precry:

Ευτυχώς όλα τα cels που αγοράσαμε εμείς (του GRM) είναι αυθεντικότατα!!!! :nervous:
 
Kambia είπε:
Εδω εχει μερικα πολυ καλα tips http://www.fukushuu.org/cels/faqsubsection.php?g=c&si=5 (καποια στιγμη θα το μεταφρασω)
Πολυ ενδιαφερον link. Θα το κοπιαρω σε ξεχωριστο θεμα (μη τυχει και το χασουμε).

Να και τα πρωτα cel μου :clap: Ειμαι τοσο χαρουμενη που κραταω στα χερια μου κατι τοσο σπανιο και συναισθηματικα πολυτιμο

cel2aot3.jpg


Και μια πανεμορφη Ντοροθυ

dorothyaai3.jpg


Παντα συμπαθουσα ιδιαιτερως αυτη την γλυκια κοπελιτσα :)

cel2aot3.jpg

dorothyaai3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χτες εντελώς τυχαία πέτυχα μια σελίδα με διάφορα προϊόντα της Κάντυ και κάθομαι και τα χαζεύω…

Πολύ ωραία συλλογή!!!

Ξεχώρισα μερικά cels με τον Τέρρυ!!! :wub:



Αχ σε ποιον τυχερό να ανήκουν????


Θέλω κι εγώωωωωωω!!!! :cry:









 


Στο επόμενο μου φαίνεται λίγο άκυρο το background , όμως… Τέρρυ και Κάντυ Ρωμαίος και Ιουλιέττα!!! Υπέροχο!!!


 




 




 


Ρίξτε μια ματιά εδώ!...


http://www.galeon.com/midulcecandy3/album776013.html

cellte11.jpg

candy115.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι έχει αγοράσει αυτή καλέ...:what: :eeek:

Γι αυτό ψάχνουμε εμείς και δε βρίσκουμε τίποτα... :dribble: :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tόσο καιρό στο φόρουμ έχετε φαντάζομαι καταλάβει πόσο ταπεινό και εγκρατές, μετρημένο και καθόλου ζηλόφθονο άτομο είμαι :sure:

Λοιπόν, έχω πάρει από μόνη μου την έγκριση και πρωτοβουλία και σας ενημερώνω πως η Akaliakoukou μας είναι η πανευτυχής κάτοχος :cheers: ενός υπέροχου cel που σηματοδοτεί την έναρξη μιάς από τις πιο ευτυχισμένες περιόδους της Κάντυ. :heartcloud:

Οσονούπω, οι λεπτομέρειες από την ίδια!!! :D
 
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!


:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:


To πήραμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!


Είναι το πρώτο μου Cel !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 


:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

 


:thanx2: Juanita!!!! :bow: :bow: :bow:

 


:thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:





 
Καλορίζικο!!! :wave:

Το φαντάζομαι κορνιζαρισμένο...

... όλα τα λεφτά... :cheers:
 
Από τη χαρά μου δεν μπορώ να βρω την εικόνα να σας τη δείξω!!!!


Δεν πειράζει!!!!



Μια και καλή θα το σκανάρω!!!!



Είναι πολύ όμορφο!!!!!


:hurrah: :hurrah: :hurrah:

 


Και πάλι ευχαριστώ Juanita!!!!!!


 


:thanx2: :thanx2: :thanx2:




Η Juanita μου το βρήκε γιατί εγώ.... πετάω ακόμα.... :go: :hurrah: :hurrah:

 


Τη θυμάστε τη σκηνή????



Η Κάντυ έφευγε για να σπουδάσει στο Λονδίνο. Με πρωτοβουλία του καπετάνιου το πλοίο άλλαξε πορεία και έσωσαν κάποιους ναυτικούς που είχαν ναυαγήσει. Μιας και ήταν το τελευταίο ταξίδι του καπετάνιου,διοργανώσαν μια δεξίωση προς τιμήν του.



Η Κάντυ, ζαλίστηκε από την πολλή σαμπάνια που ήπιε και αποφάσισε να βγει έξω να πάρει λίγο αέρα...


 


Ανεβαίνει τη σκάλα....


 




 


Λίγα δευτερόλεπτα μετά... συναντάει για πρώτη φορά τον έρωτα της ζωής της...
:heartcloud:


Τον Terrence Grandchester.


 


-edit-


[edit]Το βίντεο αυτό δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη TOEI ANIMATION CO.,LTD..[edit]




a584_110.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ! :award: Με γεια! Με γεια! :cheers:

akaliakoukou είπε:
Λίγα δευτερόλεπτα μετά... συναντάει για πρώτη φορά τον έρωτα της ζωής της... Τον Terrence Grandchester
Στην πρώτη τους συνάντηση, η Candy ήταν πολύ όμορφη! O Terry δάγκωσε τη λαμαρίνα από τότε, όπως θα παραδεχτεί και ο ίδιος σε ανύποπτο χρόνο!! :wub:
 
nessie είπε:
ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ! :award: Με γεια! Με γεια! :cheers:


Στην πρώτη τους συνάντηση, η Candy ήταν πολύ όμορφη! O Terry δάγκωσε τη λαμαρίνα από τότε, όπως θα παραδεχτεί και ο ίδιος σε ανύποπτο χρόνο!! :wub:
Ευχαριστώ!!! :thanx2:

 


Πλάκα πλάκα, σκεφτόμουν ότι δύο φορές η Κάντυ ήταν πανέμορφη και είχε χτενιστεί και διαφορετικά, δηλαδή δεν είχε τα κλασικά κοτσιδάκια, αλλά ένα χτένισμα που την έδειχνε πιο γυναίκα και ένα υπέροχο φόρεμα...



Η μία ήταν όταν πήγε να δει τον Τέρυ στο Σικάγο και τελικά δεν κατάφεραν να βρεθούν, παρά μόνο την επόμενη που η Κάντυ έτρεχε με τη στολή της νοσοκόμας πίσω από το τρένο... Η άλλη φορά ήταν στο Μπροντγουάη, όταν πήγε να δει την παράσταση, αλλά τελικά έφυγε για το νοσοκομείο, και πάλι είχε αλλάξει ρούχα και χτένισμα...



Και τις δύο φορές η Κάντυ ήταν πανέμορφη, αλλά ο Τέρυ δεν είχε τη χαρά να τη δει με το καλό της φόρεμα και το ωραίο χτένισμα....



Μόνο στην πρώτη τους συνάντηση την είδε με καλό φόρεμα και όμορφα χτενισμένα μαλλιά....



Κι εδώ είναι ακόμα μεγαλύτερη η μαγεία του έρωτά τους... Ο Τέρυ δεν ερωτεύτηκε την Κάντυ για την εξωτερική της εμφάνιση....



 
akaliakoukou είπε:

Κι εδώ είναι ακόμα μεγαλύτερη η μαγεία του έρωτά τους... Ο Τέρυ δεν ερωτεύτηκε την Κάντυ για την εξωτερική της εμφάνιση....



Συγχαρητηρια akaliakoukou και καλοριζικο :cheers: Παντα τετοιες διεθνεις επιτυχιες :bow:

Εχεις τοσο δικιο: ο Τερρυ την ερωτευτηκε για την ζεστη καρδια της και την καλοσυνη της. Γι'αυτο και ο ερωτας τους αντεξε την αποσταση...η αληθινη αγαπη δεν σταματα οταν οι ανθρωποι δεν βλεπονται.
 
Πίσω
Μπλουζα