Candy-Candy, the movie

Δηλαδη θα ηθελαν με τις ταινιες να κανουν μια περιληψη της σειρας?

Στην πρωτη ταινια (καπου πρεπει να την εχω κατεβασει, αλλα γινεται τοσος χαμος στους σκληρους μου δισκους :bash: που δεν ξερω πού βρισκεται τι) παρουσιαζεται ενα τελος με Καντυ-Αντονυ, δηλαδη καμια σχεση με το παλιο καλο anime :(

Οσο για τις περιγραφες της Queen για τα χαρακτηριστικα των πρωταγωνιστων, ενα εχω να πω: αααααχχχχ Τερρυ :heartcloud:
 
:what: Dom, είσαι σίγουρη πως διάβασες καλά το ποστ της Queen;;;;;

Αλλιώς θα έγραφες:

Αααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχ.... (ηλιοκαμένε ) Άλμπερτ... :D

Με κόλασες πρωινιάτικα Queen... :dribble::dribble::dribble:
 
Ναι, οι περιλήψεις είναι συχνό φαινόμενο. Κρίμα μόνο που δεν είχαν μεγαλύτερη διάρκεια!!

Άααχ.. Εντομεταξύ αυτός που φαντάζομαι πως θα έμοιαζε στον Άλμπερτ είναι γενικώς ηλιοκαμένος! Στο στέλνω σε πμ γιατί θα βγούμε οφ τόπικ!
 
Χμμμ... σύμφωνα με αυτά που βλέπω γραμμένα εδώ, καθώς τις ταινίες δεν τις έχω δεί...παρά μόνο αποσπάσματα από το YouTube, καταλαβαίνω πως στις ταινίες πρέπει να υπάρχει μεγάλη απόκλιση τόσο από το Manga όσο και από το Anime (σωστά; ). Αν ήθελαν να κάνουν μία ταινία που να είναι "περίληψη" της Candy, τότε πολύ πιο απλά, θα μπορούσαν να πάρουν το Anime, να κόψουν τις σκηνές οι οποίες δεν υπάρχουν στο Manga και έτσι να το μικρύνουν αισθητά, και έτσι να φτιάξουν μία αρκετά καλή "Τηλεταινία" , όπως γίνεται δηλαδή συνήθως και με αρκετές σειρές. Ασε που θα είχαν ήδη έτοιμο και το υλικό και θα κόστιζε λιγότερο...

 

 


Άσχετο...αλλά αντί να δείτε ηλιοκαμμένο Άλμπερτ... θα μπορούσατε να δείτε ηλιοκαμμένο Stan... στο τσάκ την γλίτωσα
:D ...με ένα μικρό εγκαυματάκι στο κούτελο... το οποίο ευτυχώς... πέρασε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θέλω κι εγώ να δω τον ηλιοκαμμένο Άλμπερτ!!!!! :cool:

:happyjump: :happyjump: :happyjump:

QueenofHearts είπε:
Ναι, οι περιλήψεις είναι συχνό φαινόμενο. Κρίμα μόνο που δεν είχαν μεγαλύτερη διάρκεια!!
Άααχ.. Εντομεταξύ αυτός που φαντάζομαι πως θα έμοιαζε στον Άλμπερτ είναι γενικώς ηλιοκαμένος! Στο στέλνω σε πμ γιατί θα βγούμε οφ τόπικ!
 
Ασε... :eeek: Ακαλιακούκου... :cold: Θα ανοιξουμε τόπικ... :sweat:

:dribble::dribble::dribble:
 
Stan

Στις πρώτες 2 ταινίες οι διαφορές δεν πρέπει να είναι μεγάλες, η τρίτη όμως ταινία, έχει εντελώς διαφορέτικό σενάριο και απ το manga kai ap to anime!

akaliakoukou

Σου'ρχοντε! Και είπα να μη προκαλέσω χάος ... Αλλά πως να μη προκαλέσω χάος?? Ηλιοκαμένος Άλμπερτ!!!! :bow: :bow:*fangirl mode ON* :cheers:
 
QueenofHearts είπε:
Stan
Στις πρώτες 2 ταινίες οι διαφορές δεν πρέπει να είναι μεγάλες, η τρίτη όμως ταινία, έχει εντελώς διαφορέτικό σενάριο και απ το manga kai ap to anime!

akaliakoukou

Σου'ρχοντε! Και είπα να μη προκαλέσω χάος ... Αλλά πως να μη προκαλέσω χάος?? Ηλιοκαμένος Άλμπερτ!!!! :bow: :bow:*fangirl mode ON* :cheers:
Η τρίτη ταινία όμως έχει και πολύ μεγάλη χρονική διαφορά από τις άλλες... αφού όπως είδα είναι του 1992... παράξενη χρονική στιγμή για να βγάλουν ταινία της Candy... δεν νομίζετε? Πιστεύω πως ίσως προσπάθησαν να κάνουν με αυτή την ταινία μία ''έρευνα αγοράς'' ώστε να δούν αν ''τραβάει'' ακόμα το θέμα, ώστε να προχωρήσουν σε αναβίωση της σειράς (μια σκέψη είναι αυτή!)
 
Stanfromgreece είπε:
Η τρίτη ταινία όμως έχει και πολύ μεγάλη χρονική διαφορά από τις άλλες... αφού όπως είδα είναι του 1992... παράξενη χρονική στιγμή για να βγάλουν ταινία της Candy... δεν νομίζετε? Πιστεύω πως ίσως προσπάθησαν να κάνουν με αυτή την ταινία μία ''έρευνα αγοράς'' ώστε να δούν αν ''τραβάει'' ακόμα το θέμα, ώστε να προχωρήσουν σε αναβίωση της σειράς (μια σκέψη είναι αυτή!)
Έγινε στα πλάισια μιας προσπάθειας να συστήσουν την Κάντυ σε ένα νεότερο κοινό αλλά το animation θεωρήθηκε ξεπερασμένο και φυσικά δεν επρόκειτο να βγάλουν ξανά 115 επεισόδια! Οι διαφορές στο σενάριο είναι κατανοητές αν σκεφτεί κανείς ότι εκείνη την εποχή βγάζαν πολλά παραμύθια. Κάναν και την Κάντυ μας λίγο πιο παραμυθένια!

Δείτε και τους τιτλους

[edit]Το βίντεο αυτό έχει αφαιρεθεί από το χρήστη. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χωρίς Άλμπερτ δε θα υπάρχει και υιοθεσία στο movie, σωστά;;;;8)

Εκτός :wait2: και αν τα τρία ξαδέρφια μεσολαβούν στη θεία για να υιοθετήσει την Κάντυ...

ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ... :sure:

Είμαι της παλιάς σχολής...:augenrollen:

Με πρίγκηπες που μεταμορφώνονται σε σταχτομπούτους μέχρι να ξανανέβουν στο θώκο τους... :heartcloud:
 
Από ότι κατάλαβα, αυτή δεν είναι η ίδια με εκείνη που είδαμε???


Τις άλλες δύο ταινίες μπορούμε να τις δούμε κάπου?
 
Πολύ δύσκολο, δεν νομίζω να έχουν σωθεί κάπου. Σ'εμάς σίγουρα δεν είχαν έρθει ποτέ!
 
Στην ταινία μου έκανε εντύπωση πως η ιστορία ακολούθησε πιστά σχεδόν την πλοκή των 25 πρώτων επεισοδίων.Ένα συγκινητικό σημείο είναι όταν η Κάντυ ακούει πως θα υιοθετηθεί και χαίρεται μιας και αναλογίζεται πως είναι μεγάλη πια για το ορφανοτροφείο.Απογοητεύεται βεβαιώς όταν διαπιστώνει την αλήθεια,λέγοντας δεν θα έχω τελικά μαμά και μπαμπά ή κάτι τέτοιο.

Είναι σαφώς πιο επηρεασμένη απο την Γιαπωνεζική "νοοτροπία" στις κινήσεις και στο τρόπο που μιλάει,πράγμα που επίσης ξενίζει.Η Κάντυ του άνιμε είναι σαφέστατα πιο "δυτική" και φυσική.

Στην ταινιά μου φαίνεται πιο συνεσταλμένη και αλλοιωμένη σαν χαρακτήρας .Αναρωτιέμαι δε,αφού μπήκαν στην διαδικασία να την γυρίσουν ,πως δεν την εδώσαν μια πνόη ,ένα σενάριο,αυτό είναι κάτι μη αποδεκτό για την απήχηση και την εμπορικότητα που είχε.

Η ημερομηνία που γυρίστηκε επέτρεπε μια συνέχεια στο ίδιο ύφος με την σειρά,και απ' ότι κατάλαβα γι αυτό και η ταινιά τελικώς θαφτηκε και περιορίστηκε στα δικά τους μέρη με αποτέλεσμα να την ανακαλύψουμε τώρα.

Το μόνο που την κάνει ανεκτή είναι που δεν σκοτώνεται ο Αντόνυ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα