Christmas Playmobil Story: A Time For Giving

and1

RetroAdept
Joined
16 Δεκ 2009
Μηνύματα
914
Αντιδράσεις
146
Πριν απο ένα μήνα περίπου σκεφτόμουν τι θα ήταν καλό να παρουσιάσω μιας κ φέτος κλείνω εεε δηλ. έκλεισα τα 3 χρόνια στο Retromaniax [16-12-2012] :d@redevil :D @redevil:d@redevil Τόσα χρονια κ δεν έχω παρουσιάσει κάτι δικό μου οπότε είπα τώρα είναι η ευκαιρία. Στην αρχή είπα οκ θα κάνω ένα διόραμα αλλά στην πορεία άλλαξα γνώμη. Ήθελα βλέπετε κάτι καλύτερο ,κάτι που να θυμάμαι αυτή την μέρα.Τότε μου "κατέβηκε" η ιδέα να κάνω μια Χριστουγεννιάτικη ιστορία μιας κ που είναι τέτοιες οι μέρες. Λέω ωραίο θα ήταν αλλά γίνεται? Πήρα το κινητό ανα χείρας κ άρχισα να πειραματίζομαι. Λένε κάθε αρχή κ δύσκολη κ δεν έχουν άδικο. Τα ζόρια πολλά όπως επίσης κ ΤΑ ΝΕΥΡΑ μιας κ είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με τέτοια σπορ. Άλλωστε θα το δείτε κ μόνοι σας ότι έχει ατέλειες. Τελικά κατάφερα κ τ' ολοκλήρωσα. Δυστυχώς δεν πρόλαβα την συγκεκριμένη ημερομηνία ούτε κ την Παραμονή Χριστουγέννων :p αφου ο χρόνος ήταν εναντίων μου. Στην αρχή ήθελα να ποστάρω τις φώτο αλλά λόγω του ότι ήταν πάρα πολλές κάτι τέτοιο ήταν αδύνατο οπότε ακολούθησα την συμβουλή της Kambia να το μετατρέψω σε video. Κάπου εδώ θα ήθελα να μου επιτρέψετε να πω πως το συγκεκριμένο βίντεο είναι αφιερωμένο σε όλο το Retromaniax καθώς εσείς ήσασταν η αφορμή για όλο αυτό κ αν δεν είχα μπει τότε τυχαία στο forum σίγουρα δεν θα υπήρχε αυτό. Επειδή όμως αρκετά μίλησα ας δούμε το πρώτο μέρος της ιστορίας

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πλάκα κάνεις !!!!!

ΤΕΛΕΙΟ !!!

Οι μικροί μας φίλοι νομίζω ότι θα το απολαύσουν όσο κι ένα επεισόδιο κινουμένων σχεδίων !!!

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
 
Μιλαμε για οσο διαρκει το βιντεακι....χαθηκα....:animeek::animeek:

Τι ατελειες ρε συ Αντρικο....μια χαρα αψογο ειναι φιλε!!!!! :thumbup:

Συγχαρητηρια!!! :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
 
φ-ο-β-ε-ρ-ο!
 
Εξαιρετική δουλειά. Μπράβο And1. Όμορφη ιστορία, καλοστημένο, ωραία σκηνικά, μουσική, εφε.... Χαλάλι την κούραση ;)

Αναμένουμε το δεύτερο μέρος.

Yγ. Η αλήθεια είναι οτι με είχε φάει η περιέργεια να δω τί είχες ετοιμάσει :D και πίστευα οτι είχε να κάνει με πειρατές
 
Πόσο καλά ΔΕΝ πας κι εσύ!!!

Μπράβο σου μικρέ :D . Πάρα πολύ καλή δουλειά. Συγχαρητήρια

Άντε και το part b!!
 
Μπραβο φιλε πανεμορφο ειναι :thumbup:
 
πολυ ωραιο το βιντεο σου!!!πολλα συγχαρητηρια :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

φανταζομαι ποσο κουραστικο θα ηταν να βγαλεις καρε-καρε τις φωτογραφιες,ειδικα αυτες με τα παιδακια που παιζουν με το χιονι
 
καταπληκτικό!!!!χαλάλι η κούραση.Μπράβο και πάλι
 
WOW Δεν ήξερα οτι θα σας άρεσε τόσο,αν είναι θα το κάνω πιο συχνά :p Παιδιά σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟΥΣ ΜΑ ΟΛΟΥΣ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!!! Χμμ κ να σκεφτεί κανείς οτι στην αρχή δεν την πάλευα καθόλου κ στο τσαφ ήμουν να τα παρατήσω :( Kambia μου πέρασε απο το μυαλό αυτό που λες αλλά το άφησα για μετά μιας κ που δεν έχω ακόμη τον απαραίτητο εξοπλισμό :D Katerinak δυστυχώς υπάρχαν στιγμές που ήταν πολύ κουραστικό κ μάλιστα υπήρχαν κ σκηνές τις οποίες ξαναέκανα κ ξαναέκανα διότι μια δε φαινόταν απο πίσω ο φράχτης μια ήταν λάθος τοποθετημένες οι φιγούρες μια το ένα μια το άλλο.....Όσο για την σκηνή με τον χιονοπόλεμο αυτή ήταν απο τις εύκολες ,η έναρξη ήταν αυτή που με ζόρισε. Έχω κ "κομμένες σκηνές" κ κάποια στιγμή θα τις ανεβάσω. Λοιπόν ήρθε νομίζω η ώρα να δούμε το δεύτερο μέρος της Χριστουγεννιάτικης ιστορίας μας .Παιδιά sorry που τ' ανεβάζω με το σταγονόμετρο αλλά είμαι λιγάκι πιεσμένος αυτό το διάστημα κ δυστυχώς το να τα κάνω video ήταν κάτι το οποίο δεν είχα υπολογίσει :(

[video=youtube;uE49rEv3F-A]

Το τρίτο κ τελευταίο μέρος της σειράς Πρώτα Ο Θεός αύριο ;)
 
Η ιστορία εξελίσσεται πολύ ωραία.

Κambia μου πέρασε απο το μυαλό αυτό που λες αλλά το άφησα για μετά μιας κ που δεν έχω ακόμη τον απαραίτητο εξοπλισμό
Αποφάσισε εσύ οτι θα το κάνεις και ερχόμαστε εμείς με τον εξοπλισμό :D
 
Πουφ, παντ, παντ! :D

Κυριολεκτικά τελευταία και καταϊδρωμένη, να πω ότι ο Αντρίκος έχει κάνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλειά! :D

Είχα τη χαρά να πάρω μια γεύση πριν το τελικό αποτέλεσμα και μπορώ να πω ότι κατασυγκινήθηκα! Ένιωσα λίγη από τη μαγεία των Playmobils! :D

Άντε, γρήγορα!!! Θέλουμε και το 3ο μέρος! :flower:
 
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: Συγχαρητήρια, τελικά όσα χρόνια κι αν περάσουν η αγάπη για τα playmobil δεν ξεχνιέται και δεν ξεπερνιέται... Απορώ, τα ψάρια και τα λάχανα που τα βρήκες;;;;;;;;;;; :)
 
Kambia είπε:
Αποφάσισε εσύ οτι θα το κάνεις και ερχόμαστε εμείς με τον εξοπλισμό :D
χμμ τελικά άλλαξα γνώμη, στα 6 χρόνια :p

D@redevil είπε:
Πουφ, παντ, παντ! :D
Κυριολεκτικά τελευταία και καταϊδρωμένη, να πω ότι ο Αντρίκος έχει κάνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλειά! :D

Είχα τη χαρά να πάρω μια γεύση πριν το τελικό αποτέλεσμα και μπορώ να πω ότι κατασυγκινήθηκα! Ένιωσα λίγη από τη μαγεία των Playmobils! :D
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κ thanks για την όλη βοήθεια ;)

Άντε, γρήγορα!!! Θέλουμε και το 3ο μέρος! :flower:
Έ-ε-ερχεται ε-ε-έρχεται!!!!!!

krios είπε:
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: Συγχαρητήρια, τελικά όσα χρόνια κι αν περάσουν η αγάπη για τα playmobil δεν ξεχνιέται και δεν ξεπερνιέται... Απορώ, τα ψάρια και τα λάχανα που τα βρήκες;;;;;;;;;;; :)
Να είσαι καλά krie :D Σε αυτή την αγάπη βοήθησε κατά πολύ το retromaniax :cool: Όσο αναφορά για τα λαχανικά κ τα ψάρια είναι εξαρτήματα playmobil. Λοιπόν έφτασε η ώρα του τρίτου κ τελευταίου μέρους της Χριστουγεννιάτικης ιστορίας. Όπως είπα κ στο πρώτο post η ιστορία αυτή φτιάχθηκε με σκοπό των "εορτασμό" των 3 χρόνων που βρίσκομαι σε αυτό το forum. Χίλια ευχαριστώ κ πάλι!!!! Καλή Χρονιά να έχουμε κ να είστε ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!!!! :wave:


Ελπίζω ν' άξιζε η αναμονή :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραία ιστορία. Μπράβο για μια ακόμη φορά. :bow:
 
:thanx2: Ναταλή!!!! Όπως είπες κ συ χαλάλι η κούραση κ τα νεύρα. Βέβαια αυτό το λέω τώρα γιατί όταν το έφτιαχνα έλεγα άλλα :p
 
Εξαιρετική προσπάθεια Αντι, μπράβο !!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Εγώ θα κοίταγα να το "μαζέψω" όλο στα 10-12 λεπτά και πιστεύω ότι θα έκανε τρελά κλικ στο yt...
 
and1 είπε:
[....]Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κ thanks για την όλη βοήθεια ;)
Να μη μ' ευχαριστείς καθόλου! Εσύ είχες την ιδέα κι εσύ έκανες όλη τη δουλειά! :)

Εγώ απλά είχα τη χαρά να το παρακολουθήσω! ;)

and1 είπε:
[....]Ελπίζω ν' άξιζε η αναμονή :)
Και με το παραπάνω! :)

Άντε, τώρα που "ζεστάθηκες" περιμένουμε και συνέχεια! :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα